Dożylnie o Dudku Edwardzie Dziewońskim

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-0749-2
Dożylnie, Dudek, Edward, Dziewoński

Barwny portret Edwarda Dziewońskiego (1916-2002): pamiętnego bohatera "Eroiki", Kuszelasa z "Kabaretu Starszych Panów", twórcy kultowego kabaretu "Dudek" i reżysera. Opowieść o charyzmatycznym artyście o niezwykłym poczuciu humoru na tle ponad pięćdziesięciu lat naszego życia kulturalnego.

Agacha | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Właściwie wystarczyłoby połowa wypowiedzi, ponieważ wiele przedstawionych tu opinii się powtarza. Bardzo ciekawe za to są zdjęcia i anegdoty z życia artystów kabaretowych.

Łukasz | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Tak wiele głosów i wszystkie mówią w zasadzie to samo - Edward Dudek Dziewoński Osobowością Był. Czy to zbędne powtórzenia? Chyba jednak nie. Odbieram to raczej jako bardzo spójne świadectwo środowiska aktorów, współpracowników. Jeśli jednak komuś to szczególnie przeszkadza - układ książki idealnie nadaje się do czytania na wyrywki. Mnie osobiście wypowiedzi te, siłą rzeczy obfitujące w zabawne anegdoty, bardzo wciągnęły. Wyłania się z nich, z anegdot właśnie, Człowiek z krwi i kości.
Moim zdaniem ta pozycja to lektura obowiązkowa, czyli czytajko-musiejko, nie tylko dla wszystkich studentów wydziałów aktorskich czy wiedzy o teatrze, zainteresuje również wszystkich widzów i miłośników kabaretów "Szpak", "Dudek" i telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów... bo Upupa Epops to ptaszek niepospolity, opierzony jak mało który.

Szanita | 2011-03-02
Na półkach: Przeczytane, Ślady czasu
Przeczytana: 2009 rok

Każdy rozdział ma innego autora,
który opisuje swoje wspomnienia związane z Edwardem Dziewońskim.

Trudno jest wystawić tej książce jednoznaczną ocenę.
Przy wspomnieniach Michnikowskiego śmiałam się na głos,
ale niektóre rozdziały są napisane drętwo.

Paweł | 2016-02-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane