New Moon

Wydawnictwo: Atom
9781904233886
angielski
Justyna

'Shoot,' I muttered when the paper sliced my finger; I pulled it out to examine the damage. A single drop of blood oozed from the tiny cut. It all happened very quickly then. 'No!' Edward roared... Dazed and disoriented, I looked up from the bright red blood pulsing out of my arm - into the fevered eyes of the six suddenly ravenous vampires. For Bella Swan, there is one thing more...

'Shoot,' I muttered when the paper sliced my finger;
I pulled it out to examine the damage.
A single drop of blood oozed from the tiny cut.

It all happened very quickly then.

For Bella Swan, there is one thing more important than life itself: Edward Cullen. But being in love with a vampire is even more dangerous than Bella could ever have imagined. Edward has already rescued Bella from the clutches of one evil vampire, but now, as their daring relationship threatens all that is near and dear to them, they realize their troubles may be just beggining...

Passionate, riveting and deeply moving, New Moon, the compelling sequel to Twilight, irresistibly combines romance and suspense with a supernatural twist.

źródło opisu: wydawnictwo ATOM, 2007

źródło okładki: http://www.atombooks.net/books/new-moon/

Makrauchenia | 2019-07-02

Pół gwiazdki.

anaszko | 2019-06-26

Chyba najmniej ulubiona część z całego cyklu. Niemniej jednak dalej mi się podobała. Zabieram się za 3 tom.

Aeyra | 2019-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2019

Co prawda "Zmierzch" nie okazał się być ambitną literaturą, ale i tak postanowiłam przeczytać "Księżyc w nowiu". I szczerze- jestem mile zaskoczona, ponieważ drugi tom sagi jest lepszy od pierwszego. Dowiadujemy się, że istnieją nie tylko wampiry, ale też wilkołaki, momentami może monotonnie, ale jest też kilka ciekawych zwrotów akcji. I jeszcze jeden plus za te omamy słuchowe Belli-ten wątek był tak absurdalny, że rozśmieszył mnie niemal do łez. Poza tym spodobało mi się zakończenie-powiedzieć, że jakoś bardzo trzymało w napięciu byłoby przesadą, ale te niewyjaśnione dotąd wątki mnie interesują i chcę wiedzieć, co będzie dalej. Dlatego zabieram się za "Zaćmienie", a wam polecam "Księżyc w nowiu"- jeśli przejdziecie przez pierwszy, wyjątkowo przeciętny tom, to obiecuję, że dalej będzie już tylko lepiej.

Violaa91 | 2019-05-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Druga część sagi jest mi szczególnie bliska. Pomijając całą fantastyczną otoczkę istot nadprzyrodzonych przeżyłam historię Belli. Książka fantastyczna w każdym tego słowa znaczeniu. Relacje bohaterów są tak prawdziwe, że jestem pewna iż wiele osób odnajdzie tam samych siebie.

Joanna | 2019-05-23
Przeczytana: 21 maja 2019

Połamane, rozbite serce. Brak nadziei, brak miłości. Smutek, pustka. Nagle pojawia się on...przyjaciel, podaje pomocną dłoń. Pozwoli wrócić do świata. Ale on kocha o ona uwielbia jak brata. Miej więcej jest to streszczenie połowy książki. Jeśli ktoś liczył na pojawienie się Edwarda to musiał się długo naczekać.
To opowieść jak bliscy nam ludzie - przyjaciele, rodzina - mogą pomóc nam wyrwać się ze szponów rozpaczy.Nawet bardzo zranione serce nadal bije i zamiast zamykać się w sobie powinniśmy szukać ukojenia w towarzystwie osób nam bliskich. Wcale nie jest dobrze i zdrowo jeżeli ukochana osoba jest naszym całym światem i bez niej nie zostaje już nic.
Oprócz wspaniałego wątku miłosnego z dobrze przemyślanym morałem książka oferuje nam nowe rozrywki. Jest znów niebezpiecznie i tajemniczo, dowiadujemy się nowych rzeczy o wampirach. Ich świat jest dobrze zorganizowany, mają scentralizowaną władzę. Prawo jest proste - nie rzucać się w oczy. Kara jest tylko jedna - śmierć.
Co prawda...

BeaW111 | 2019-05-21
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Druga cześć bardzo mi się podobała - autorka pokazała jak bohaterka próbuje po stracie ukochanego na nowo zacząć żyć. Smaku nadaje oczywiście Jack, który próbuje pocieszyć Belle po stacie ukochanego.

malnutelka | 2019-05-17
Przeczytana: 04 marca 2015

Zdecydowanie najsłabsza część serii "Zmierzch". Spora część historii monotonna, moim zdaniem emocje w tej części mogłyby być lepiej przekazane. Ta część o wiele bardziej podobała mi się na ekranie, gdyż wywołała więcej emocji. Oceniam ją jednak jako bardzo dobrą, gdyż historia jest wciągająca po przejściu kilku nudnawych rozdziałów. Czytałam wersję anglojęzyczną i styl pisarski autorki bardzo mi się podoba. Polska wersja jest bardzo dobrze przetłumaczona, tutaj też nie mam zastrzeżeń.

Wiktoria | 2019-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2019

Muszę przyznać, że pomimo braku ważnego „elementu” przez ponad połowę książki, podobała mi się bardziej niż pierwsza część. Może to dlatego, że Bella wie już dużo więcej. Może dlatego, że w Forks nie brak istot nadprzyrodzonych. Może to dlatego, że bardzo polubiłam „Zmierzch” i każde kolejne perypetie bohaterów będą dla mnie wspaniałe. Im dalej jestem z historią Edwarda i Belli, tym bardziej nie rozumiem całego hejtu na tę sagę. Według mnie druga jak i pierwsza część, są bardzo ciekawe, dobrze napisane i trzymają w napięciu. W tej części moje serce skradł Jacob, ale mimo to dalej jestem #teamedward. Chyba po prostu mam słabość do wampirów...

Vivit | 2019-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 01 lutego 2019

Szybko się czyta,nowy pomysł na wampiry i paranormal romance, jednak zdecydowanie adresowana do młodszej młodzieży.

Karolina | 2019-04-04
Przeczytana: 10 lipca 2009

Ta część była dużo gorsza niż 1. Uważam, że przesadzony smutek głównej bohaterki wylewa się niemal z każdej strony. Rozpacz sięga zenitu tylko dlatego, że "mężczyzna życia" pragnie ją chronić, w bardzo pokrętny i niezrozumiały sposób... Nie wiem dlaczego, ale zachowanie głównej bohaterki jest zdecydowanie wyolbrzymiony i zakrawa o histerię... problemy psychiczne. Niestety, bez przeczytania tej części nie da się chyba ogarnąć całości serii... więc trzeba przez to przebrnąć...
PS. tę część czytałam 2-3 dni ;)