Przebudzenie. Walka. Szał

Tłumaczenie: Maja Kittel, Edyta Jaczewska
Wydawnictwo: Amber
The Awakening. The Struggle. The Fury
Seremida

Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną... Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka. Stefano: tajemniczy i mroczny, wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny. Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano - bracie, który go zdradził. Połączy ich uczucie, które może się okazać równie zabójcze jak blask...

Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano - bracie, który go zdradził. Połączy ich uczucie, które może się okazać równie zabójcze jak blask słońca...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Monika | 2019-08-10
Przeczytana: lipiec 2016

Po książkę sięgnęłam tuż po obejrzeniu paru sezonów serialu. Zdziwiło mnie to jak różne są obie historie lecz wersja książkowa jest przeze mnie bardziej lubiana. W parę dni przebrnęłam przez pierwszą i drugą część udając się od razu po następne.
Według mnie, opowieść z książki jest ciekawsza i zdecydowanie polecam każdemu, kto obejrzał serial i chce zobaczyć inną historię ulubionych bohaterów.

Bolli | 2019-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2019

Zazwyczaj książki podobają mi się bardziej niż ekranizacja, jednak w tym przypadku jest odwrotnie. Fabuła książki bardzo różni się od fabuły serialu i to właśnie serial przypadł mi bardziej do gustu. Książka nie jest napisana źle, ale jakoś treść mnie nie za bardzo wciągnęła, całą serię czytałam parę miesięcy.

Aeyra | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Książka nawet mi się spodobała. Czytało się naprawdę przyjemnie a ta tajemnica z Inną Mocą była poprowadzona pierwszorzędnie. Elena nie jest jakąś płaską idiotką, czego można by się spodziewać po kimś takim jak ona. Zaskoczyło mnie też wiele innych postaci, najbardziej chyba Damon. Przedstawianie wpisów z pamiętnika Eleny było świetnym pomysłem, tak jak dodanie fragmentów z perspektywy Stefano, a także Bonnie, Damona i Meredith. Najlepszy był "Szał", którego finał był bardzo smutny, ale opisany tak, że nie sposób było się rozpłakać, przynajmniej w moim przypadku. Myślę, że w najbliższym czasie wrócę do serii, ponieważ jestem ciekawa dalszych losów bohaterów. Polecam.

Ala | 2019-04-03
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2019
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Ten powrót do dzieciństwa mi nie wyszedł.
Dawno nie widziałam tak głupiej i infantylnej książki. Serial zdecydowanie przewyższył pierwowzór.

alekso | 2019-03-20

Wciągnięta serialem w końcu postanowiłam sięgnąć po książkę. I nie żałuję!

Cieszę się, że zdecydowałam się przeczytać pierwsze trzy części serii, ponieważ bardzo spodobała mi się serialowa miłość Stefana (w książce Stefano) i Eleny. Przyjemnie się czytało historie ulubionych bohaterów, mimo, że historia ich miłości została inaczej przedstawiona w serialu i gdy zaczynałam czytać, spodziewałam się czegoś innego. Ale nie można winić za to autorki, w końcu serial powstał na podstawie jej książek, nie odwrotnie.

Książkowi bohaterowie różnią się pod wieloma względami od tych serialowych. Przede wszystkim wyglądem Eleny. W książce jest blondynką, w serialu ma piękne, brązowe włosy. Stefan w książce nazywa się Stefano. Mała różnica, ale jednak zauważalna. W serialu Elena przyjaźni się z Bonnie i Caroline. W książce z Bonnie i Meredith. W serialu Elena ma nastoletniego brata, Jeremy’ego, a w książce 4-letnią siostrzyczkę Margaret. Inne nazwiska, imiona i powiązania bohaterów.

Tak czy...

mrowka177 | 2019-03-20

Słabe

ShiroNeko | 2019-01-15
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Księga pierwsza: Przebudzenie, Walka, Szał serii Pamiętniki Wampirów, na podstawie której powstał kultowy serial. Cóż, jak dla mnie cały cykl jest bardzo, ale to bardzo przeciętny.
Po obejrzeniu większej części serialu, który jak dla mnie był całkiem dobry i przyjemny, w końcu zdobyłam się, aby przeczytać pierwowzór.
No i...cóż. Serial i książki znacznie się różnią. Naprawdę znacznie.
Nie zamierzam się jednak rozwodzić nad różnicami i podobieństwami. Przyjęłam stanowisko takie, że na serię książkową spojrzę czystym okiem, nie będę jej porównywała z serialem i zastanawiała się nad tym, że "Hej! Przeciez Elena miała brązowe włosy. A Caroline to przecież jej przyjaciółka". Nope, nope, oddzielne serie.
Jednakże nawet wtedy księga pierwsza wypadła dla mnie niezwykle słabo. Historia bardzo naiwna, działania Eleny są głupie i niejasne (na szczęście z czasem się to zmienia), a na dokładkę niekiedy drobny brak logiki w wydarzeniach. Te, i wiele innych rzeczy. Akcja niby jest, muszę...

Nigdy więcej!
Głupia ja zakupiłam najpierw całą sagę, myśląc że po obejrzanym serialu (którego naprawdę bardzo kocham i wielbie) te książki będą wisienką na torcie..
Po czym okazały się totalnym Dnem.
Nic więcej, dziękuję. To tyle.

Siula | 2018-08-11

Mimo wielu krytycznych opinii na temat całego cyklu "Pamiętników Wampirów", ja oceniam go bardzo pozytywnie. Większość ludzi nazywa serię L. J. Smith dennym romansidłem dla nastolatek, ale warto spojrzeć na tę książkę pod trochę innym kątem. Ja sięgając po tę pozycję, myślałam, że spotkam tam tylko dwójkę wampirów i zwyczajną dziewczynę, którą męczą rozterki miłosne. Rzeczywistość okazała się inna. Spotkałam tam niespotykane fantastyczne przygody, oryginalnych magicznych bohaterów oraz zupełnie inaczej przedstawiony fantastyczny świat. Możemy znaleźć w tej książce dużo "autentyczności", czyli motywów opartych na dawnych wierzeniach ludzkości itp. Chętnie powtórzę tę serię jeszcze raz, gdy znów nadarzy się taka okazja, bo sam utwór inspiruje na co jestem dowodem, a bohaterowie zostają w pamięci na długo. Polecam!

jansobieski | 2018-07-11

Pierwsza część jest okej, ale kolejne...