Zaginiona sukcesorka

Okładka książki Zaginiona sukcesorka Tui T. Sutherland
Okładka książki Zaginiona sukcesorka
Tui T. Sutherland Wydawnictwo: Mag Cykl: Skrzydła ognia (tom 2) fantasy, science fiction
Skrzydła ognia (tom 2)
Wings of Fire Book Two: The Lost Heir
Mag
2016-03-16
2016-03-16
wings of fire dragons Talons of Peace

Pięknie wykreowany świat Mokroskrzydłych. W tej części dalej mamy wartką akcję, jednak dodatkowo zmusza nas do zatrzymania się i zastanowienia czy zawsze matka chce naszego dobra i czy istnieje coś takiego jak rodzic doskonały. Dodatkowo mamy ciut więcej polityki a nasze kochane smoczki coraz lepiej poczynają sobie na wolności. Uwielbiam :)

Przyjemnie było ponownie wrócić do tego świata. Na nudę nie można tutaj narzekać, historia jest tak wciągająca, że nie mogłam się od książki oderwać. Tsunami jako główna postać miała momenty gdzie jej naiwność mnie irytowała, natomiast doceniam że autor nie ukazuje ich jako postaci bez żadnych wad.

2086

Pięknie wykreowany świat.
Końcówka tego tomu nudnawa, jakby na siłę dodana.

Pięknie wykreowany świat.
Końcówka tego tomu nudnawa, jakby na siłę dodana.

Smoczęta przeznaczenia nie są choć krok od zakończenia wojny rozegranej pomiędzy plemionami Pyrii. Udają się teraz do plemienia Morskoskrzydłych. Tsunami (z której perspektywy napisana jest ta część) okazuje się tytułową zaginioną sukcesorką, córką królowej morskich smoków - Korali.

💖Podobało mi się: 💖
-wykreowanie charakteru Korali i ogólnie jej postaci,
-relacja Tsunami z Przybojem,
-bardzo mnie zaskoczyło i spodobało się też jedno powiązanie z częścią pierwszą, które wtedy nie było takie oczywiste,
-wątek Ukwiał,
-wątek kryminalny, kiedy Tsunami szukała zabójcy.

🐉Bardzo wciągnęłam się w tą książkę, była według mnie lepsza od pierwszej🐉

💖Podobało mi się: 💖
-wykreowanie charakteru Korali i ogólnie jej postaci,
-relacja Tsunami...

Zaskoczyła mnie ta część. Rzadko się zdarza by powieści dla dzieci były nie do przewidzenia dla dorosłego czytelnika, a tu się udało. Czytało mi się nią o wiele przyjemniej niż poprzednią część. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Polecam

KOLEJNA część sagi Skrzydeł Ognia. I bardzo dobra, choć bohaterowie zaczynają mi się szybko nudzić. Ale po za tym Tui T. Shuterland jest świetna - czy dalej tak będzie, z pewnością kiedyś się przekonam.

Bardzo ciekawa i dobra książka. Nie licząc ostatniego tomu, to chyba najlepsza powieść w tej serii. Polecam!

kocham tę serię, jest po prostu cudowna. polecam każdemu

kocham tę serię, jest po prostu cudowna. polecam każdemu

Jedna z ciekawszych książek z serii "skrzydła ognia". Podobał mi się dokładny opis Królestwa Morza i uczuć Tsunami podczas pobytu w nim aczkolwiek w "ucieczce groźby" narazie akcja jest odrobinę ciekawsza

Kocham tą książke pierwszy tom był super a ten przecudowny mam już w planie zacząć czytać trzeci tom który czeka na przeczytanie już od 2 miesięcy.