Zaginiona sukcesorka

Okładka książki Zaginiona sukcesorka
Tui T. Sutherland Wydawnictwo: Mag Cykl: Skrzydła ognia (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Skrzydła ognia (tom 2)
Wings of Fire Book Two: The Lost Heir
Mag
2016-03-16
2016-03-16
wings of fire dragons Talons of Peace

Zaskoczyła mnie ta część. Rzadko się zdarza by powieści dla dzieci były nie do przewidzenia dla dorosłego czytelnika, a tu się udało. Czytało mi się nią o wiele przyjemniej niż poprzednią część. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Polecam

Przez 90% książki Smoczęta Przeznaczenia schodzą na dalszy plan, bo tu rak naprawdę nie chodzi o nie. Chodzi o Tsunami. Autorka w zgrabny sposób podkreśliła, że skoro nasza bohaterów o nich zapomniał, przytłoczona wydarzeniami w Pałacu, my także nie będziemy się na nich skupiać. A wydarzeń tych jest całkiem sporo i jest to także spory ciężar do udźwignięcia dla tak młodego smok.

Brutalność w tej serii mnie męczy, ale jednocześnie książka mnie tak bardzo wciągnęła. Drugi tom podobał mi się o wiele bardziej niż pierwszy - przede wszystkim tutaj mamy rozwój postaci. Cała akcja tej książki skupia się na Tsunami, która ma na początku bardzo denerwujący charakter, ale zaczyna dojrzewać w trakcie czytania, co jest satysfakcjonujące. No i te niesamowite zwroty akcji! Ogromny plus za to, bo kiedy już się wydaje, że wszystko jest jasne, nagle nas historia ogromnie zaskakuje.

Kolejny tom i kolejna pozytywna opinia.

Kontynuacja przygód piątki smocząt została dalej rozwinięta. Bardzo mi się spodobał motyw, że tak jak w pierwszym tomie przez cały czas odkrywaliśmy świat myślami Łupka, tak tutaj zostaliśmy poprowadzeni głosem Tsunami. Wiele miłych i uroczych nawiązań oraz wprowadzanie nieoczekiwanych korelacji z postaciami z poprzednich przygód tylko dodały uroku dla tej części i jestem w stanie stwierdzić, że czasami musiałem chwilę zatrzymać się z czytaniem i pomyśleć oraz poukładać to czego się właśnie dowiedziałem.

Jestem pewny, że następne tomy też pozytywnie przyjmą się do mojego serca :)

Kolejny tom i kolejna pozytywna opinia.

Czułam się jakbym czytała "Pieśń Lodu i Ognia" w smoczej wersji!
Ilość spisków, walki, brutalności i komplikacji przeszły moje najśmielsze oczekiwania.
Gorąco polecam wszystkim fanom smoczych stworzeń.
Kompletnie nie rozumiem dlaczego te książki znajdują się w dziale dla dzieci... To jakieś bluźnierstwo.

Czułam się jakbym czytała "Pieśń Lodu i Ognia" w smoczej wersji!
Gorąco polecam wszystkim fanom smoczych stworzeń.

Tsunami zabiera przyjaciół do rodzinnego domu. Smoczyca poznaje rodzie, pobiera nauki odpowiednia dla Morskoskrzydłych. Niestety Łupek i inni nie mają wesoło. Z smoczych legowisk znikają jaja. Tsunami próbuje rozwiązać zagadkę co po części jej się udaję. Na koniec dom jej matki zostaje zniszczony. Przyjaciele jakoś uszli z życiem. Mieszkańcy także, ale niektórzy polegli. Smoczęta muszą pomóc jednemu z swoich opiekunów. W tym celu udają si,ę do domu Glorii.
olejna historia, kolejne przygody, kolejne problemy. Coż taki los trafił się bohaterom. Spaniała historia, każdy kto czytał poprzednią część musi dokończyć.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniałe!
Kontynuacja Smoczego Proroctwa zaskoczyła mnie bardzo, wprowadzenie samych Animusów było świetnym pomysłem. Tsunami bardzo fajnie ,,opowiedziała" swoją historie w Królestwie Morza.

Wspaniałe!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

KOCHAM<333333

KOCHAM<333333

KOLEJNA część sagi Skrzydeł Ognia. I bardzo dobra, choć bohaterowie zaczynają mi się szybko nudzić. Ale po za tym Tui T. Shuterland jest świetna - czy dalej tak będzie, z pewnością kiedyś się przekonam.

Bardzo ciekawa i dobra książka. Nie licząc ostatniego tomu, to chyba najlepsza powieść w tej serii. Polecam!