Spirit Animals. Upadek Bestii. Nieśmiertelni strażnicy

Wydawnictwo: Wilga
Fall of the Beasts.Book 1: Immortal Guardians
spirit animals, eliot schrefer,
Katriona

Nowa seria dla wielbicieli "Spirit Animals".

"Upadek Bestii" to druga seria "Spirit Animals". Ty razem stara, ciemna siła, która przez wieki spała pod powierzchnią świata odradza się. Może rozerwać więzi łączące duchy zwierząt. Aby to się stało musi uprowadzić Zwierzoduchy i ich ludzkich towarzyszy.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Milena | 2017-10-10
Na półkach: 2017
Przeczytana: 10 października 2017

Spirit Animals jest dla mnie nową serią, której postanowiłam przyjrzeć się nie co bliżej. Nie zaczynam jej od samego początku, ale nie wydaję mi się, żeby był to jakiś większy problem, ponieważ naprawdę szybko się odnalazłam w tym świecie.
Mamy tu ludzi, którzy potrafią przywoływać swoje zwierzoduchy. Czwórce przyjaciół udało się przywołać legendarne Wielkie Bestie. Są oni uważani za tych, którzy uratują Wszechdrzewo od choroby, która je dopadła, bo bez niego nie będzie już obecna więź ze zwierzętami.
Mam na uwadze, że głównymi bohaterami książki są w sumie dzieci i to szczególnie do takiej grupy wiekowej skierowana jest ta seria, jednak sądzę, że nie tylko. Przy „Upadku bestii” odnajdą się zarówno młodsi jak i nieco starsi czytelnicy jak ja. Dla tych drugich to będzie ciekawa odskocznia od codzienności to niezwykłego świata.
Właśnie szczególną uwagę trzeba skupić na wykreowaniu tego świata, który jest przemyślany i pomysłowy idealnie. Mamy tu do czynienia tak jak mówiłam ze...

Zabookowane | 2017-04-19

Czekaliście? Nasi młodsi czytelnicy na pewno! Wszystkim miłośnikom cyklu Spirit Animals przedstawiamy pierwszy tom drugiej serii, pt. „Nieśmiertelni Strażnicy”. Jego autorem jest Eliot Schrefer – twórca popularnych powieści dla dzieci i dorosłych, znany już czytelnikom z szóstego tomu pierwszej serii. Naszym zdaniem to zresztą jedna z najlepszych części cyklu, pisarz ma niezwykły talent do kreowania świata fantasy, ciekawego, a jednocześnie wypełnionego pozytywnymi wartościami. Zawodowo zajmował się miedzy innymi badaniem żółwi morskich i hodowlą różnych gatunków ryb, być może stąd wynika jego wyjątkowa wrażliwość na świat zwierząt.

„Nieśmiertelni strażnicy” odsłaniają kolejne tajemnice Erdas. W jego mrokach przez wieki kryła się straszna siła. Przyszedł czas na jej wyjście spod ziemi. Zagraża ona bezpośrednio porządkowi świata, może rozerwać na zawsze więź między Zwierzoduchami. Czy młodym bohaterom uda się kolejny raz zjednoczyć siły w słusznej sprawie?

Zagrożenie ujawniło się...

testolandia | 2017-04-10
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Erdas to świat, w którym zwyczajne życie przeplata się z magią. Miejsce, w którym istnieje mistyczna więź pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Tylko nieliczne dzieci w pewnym wieku dowiadują się, czy posiadają swego zwierzoducha. Kraina piękna, ale naznaczona wieloma niebezpieczeństwami. Od ostatniej walki minęło kilka miesięcy. Życie w Erdas powoli wraca do normalności i kiedy mieszkańcy myślą, że wszystko idzie ku dobremu, pojawiają się kłopoty. Pierwszym z nich jest Zerif, który zyskuje niezwykła moc będącą w stanie rozerwać więzi łączące duchy zwierzą z ich opiekunami. Na domiar złego w tym samym czasie Wszechdrzewo zaczyna usychać. Czy to zwykły zbieg okoliczności? Conor, Abeke, Rollan i Meilin ponownie muszą stanąć do walki. Od jej wyniku zależy nie tylko los czwórki przyjaciół, ale także los całego świata.

Fabuła obfituje w wiele wydarzeń, które stają na drodze naszym bohaterom. Każdy z nich musi zmierzyć się ze swoimi słabościami - lękiem wysokości, brakiem wiary we własne...

Kropka27 | 2017-05-04

Rewelacyjna kontynuacja przygód bohaterów ze świata Erdas. Eliot Schreffer wie, jak przyciągnąć czytelnika.

Polecam i zapraszam na szczegółową recenzję na mój blog:

ksiazkawprezencie | 2017-05-18

Pierwsza odsłona drugiej serii „Spirit Animals” obok elementów znanych już czytelnikom sagi przynosi sporo nowości – Eliot Schrefer zmienia trochę strukturę fabularną całego cyklu, dorzuca dwójkę nowych, interesujących, bohaterów i odświeża w ciekawy sposób jedną z postaci znanych już doskonale czytelnikom „Zwierzoduchów”. Znacząco poszerza też wewnętrzną mitologię serii…

Takie krainy jak Erdas nigdy na długo nie zaznają spokoju. (informacje na temat świata przedstawionego powieści czytelnicy, którzy nie znają poprzednich tomów znajdą w poprzednich recenzjach cyklu – zwłaszcza tu: http://www.ksiazkawprezencie.pl/maraton-kwp-1-spirit-animals-tom-1-brandon-mull-zwierzoduchy/). Akcja cyklu rozgrywa się pół roku po ocaleniu magicznego świata w bitwie pod Wszechdrzewem, w której zginęły wszystkie Wielkie Bestie poza Czworgiem Poległych.

Abeke, Meilin, Rollan i Conor wraz ze swoimi zwierzoduchami zostają po raz drugi zmuszeni do wyruszenia z misją ratunkową. Oto do Erdas wracają...

janielka | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Spirit Animals okazał się bardzo ciekawym i wciągającym cyklem dla młodego i starszego czytelnika. Powiem szczerze, że mnie ta historia również zainteresowała i wciągnęła.
Conor, Abeke, Rollan, Meilin oraz ich zwierzoduchy przeżywają wiele ciekawych, ale i czasami bardzo niebezpiecznych przygód. Jest to kontynuacja wcześniejszej serii o bestiach. Tym razem bestie, które powracają, są mniejsze, ale nadal budzą olbrzymi respekt. Niektóre z bestii znalazły przyjaciół wśród ludzi.
Jednak nie wszystkim bestiom dane było zaprzyjaźnić się z ludźmi. Kilka z nich jest więzionych przez Zerifa. Jest on bardzo niebezpieczny, za pomocą magicznego eliksiru potrafi podporządkować sobie również zwierzoduchy.
To niestety nie wszystkie problemy, z jakimi będą musieli sobie poradzić nasi bohaterowie. Okazuje się, że Wszechdrzewo zaczyna chorować. Zielone płaszcze nie potrafią niczym go wyleczyć. Jedyną nadzieją jest podróż do podziemnych tuneli, które znajdują się pod Wszechrzewem. Podjęte są...

BookParadise | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Historia przedstawiona w książce jest nie tylko wyjątkowa, ale ma w sobie swój jedyny i niepowtarzalny klimat. Ta magia, która płynie z kart powieści jest nie do opisania. Każda kolejna strona, to ogromna ilość emocji, obawa o życie Zwierzoduchów, trzymanie kciuków za bohaterów i nadzieja na polepszenie ich losów.

Więcej na: http://www.bookparadise.pl/2017/05/spirit-animals-upadek-bestii.html

Laura Łuczak | 2017-09-14