Sword Art Online 05 - Widmowy pocisk

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 5)
Wydawnictwo: Kotori
Sword Art Online 05 - Phantom Bullet
Nylia

Od incydentu SAO minął rok. Pewnego dnia Sejiro Kikuoka, pracownik Biura ds. Nadzoru nad Wirtualną przestrzenią w Sieci Komputerowej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, prosi Kirito o osobliwą przysługę. Sprawa dotyczy osobnika o pseudonimie Death Gun, który pojawił się nagle w "Gun Gale Online", grze pełnej broni palnej i stali. Gracze postrzeleni przez niego umierają naprawdę. Kirito wątpi, by świat wirtualny mógł w jakikolwiek sposób wpłynąć na to, co dzieje się w świecie realnym. Ostatecznie jednak rozpoczyna dochodzenie w tej niepokojącej sprawie i loguje się do GGO. Poszukując tropu, który doprowadzi go do tajemniczego gracza, Kirito błąka się po nieznanym świecie gry, tak odmiennym od rzeczywistości SAO i ALO. Pomocną dłoń wyciąga do niego Sinon, dziewczyna uzbrojona w gigantyczny karabin wyborowy Hecate II. Tak zaczyna się nowa seria!

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Pora na kolejną serię, z nowymi bohaterami, śmierdzącą prochem i olejem! Nadchodzi właśnie "Widmowy Pocisk". Czy i on okaże się sukcesem? Przecież tak wielu na niego narzeka!

Oczywiście na kolorowych stronach mamy przedstawione najważniejsze postacie, krótki opis świata oraz najważniejszą broń, zwłaszcza dla pewnego, lodowatego snajpera.

Od ukończenia śmiertelnej rozgrywki w SAO minął rok. Wydawałoby się, że wirtualne światy kwitną i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Czy na pewno? W pewnej grze, gdzie emitowano w barze głównego miasta wywiad ze zwycięzcą niedawnej edycji turnieju Bullet of Bullets, dzieje się coś niezwykłego. Pewien gracz, który niemal całkowicie zakryty jest czarnym płaszczem, podchodzi i mierzy do zwycięzcy widocznego na ekranie z krótkiego pistoletu. Zostaje jedynie wyśmiany, ale kiedy wypowiada mrożące krew w żyłach słowa i oddaje strzał, po kilku sekundach połączenie ze zwycięzcą zostaje przerwane.

Czarny szermierz chciałby sobie w spokoju pograć z...

Akari | 2016-12-08
Na półkach: Przeczytane, Novelki
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Sword Art Online Widmowy Pocisk tom 5. Fabuła obraca się wokół nowo powstałej gry z gatunku VRMMO o krzykliwej nazwie (przychodzącej na myśl pewną inną grę ze świata realnego) Gun Gale Online w skrócie GGO. W przeciwieństwie do dość ograniczonego i topornego SAO pozbawionego magii i uszastych stworzeń oraz w odróżnieniu do typowo fantastycznego ALO z lataniem, wróżkami i magią GGO jest ponure, przytłaczające i pełne zapachu prochu strzelniczego. Gra rozgrywa się w postapokaliptycznym klimacie przepełnionym wszelkiej maści bronią palną urozmaiconą o fantastyczne wersje laserowe. I tym razem Kirigaya nie loguje się do GGO bez powodu. Pojawiła się tajemnicza plotka o pewnej osobie o wymownym pseudonimie Death Gun, który strzelił do awatarów innych graczy na neutralnym terenie a oni zginęli. I nie, nie przeniesiono ich do miasta gdzie odradzają się polegli, umarli naprawdę. Z tego powodu za sprawą pewnego znajomego urzędnika Kirito jest zmuszony przekonwertować postać do GGO, aby...

książek: 2043

Niestety bardzo średnio, historia postaci Sinon (tej z tym karabinem snajperskim Hekate II), strasznie głupia, infantylna, do bólu naciągana.

I ja się pytam, gdzie jest Asuna ??? Po za tym tutaj historia jest koszmarnie rozwleczona, zupełnie na odwrót niż w SAO. Gdzie za cięcie fabuły na samym początku byłem zdolny zamordować autora. Znowu autor funduje tandetne pomysły na fali dewiacyjnych pomysłów ostatnio modnych Japońskich autorów. Jeszcze motyw zupełnie bez żadnego sensu w fabule, ze Kirito ma awatara o wyglądzie dziewczyny.

Strasznie słabo, jeszcze wątek death guna, jakoś ratuje historię. Ale i tak to najgorsza część całej serii. W tym wypadku dobrze ze książeczki nie są grube.

Przeczytana: 01 września 2015

Książka była zaskakująca! Autor, chociaż jak sam na końcu napisał jest totalnym laikiem jeśli chodzi o broń palną, czytając tą książkę czułem jakbym miał jednak do czynienia z profesjonalistą. Opisy broni,krajobrazu, postaci i przebiegu akcji były takie jakie oczekiwałem. Bez wahania daję 10 gwiazdek i dodaję do moich ulubionych książek. Chciałbym od razu przeczytać kontynuację, ale niestety tom szósty jeszcze nie został w Polsce wydany :/ Więc jedyne co mi pozostaje to czekać... Muszę przeczytać jakąś inną książkę...
Ale nie odbiegajmy od tematu! Szczerze i bardzo bardzo polecam wam wszystkim Sword Art Online - Widmowy Pocisk!
Pozdrawiam ;)

Anna Chalasz | 2015-07-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 31 lipca 2015

To już piąty tom serii. Nie zaskoczyło mnie, że trzyma poziom czterech poprzednich. Czyta się szybko i jest ciekawy, a rozwiązania fabularne spójne i logiczne. To pierwszy tom, w którym pojęcia nie miałam co się stanie, a to przez decyzję o wstrzymaniu się z oglądaniem anime. To była bardzo trafiona decyzja. Przyjemność śledzenia i bycia zaskakiwaną bezcenna. Na co warto zwrócić uwagę, to to, że seria się zmienia. Wątek romansowy w śladowych ilościach stanowi raczej smaczek i bardzo dobrze, że nie został wepchnięty na siłę. Szczerze polecam i jednocześnie przypominam, że to powieść lekka, więc i kryterium oceny jest inne, ale i to ważne wydaje mi się seria ewoluuje i nie jestem pewna czy wskazana jest dla każdej grupy odbiorców. Warto sięgnąć po tę serię, żeby postarać się zrozumieć jakiej dewastacji mózgu można doświadczyć myląc świat gry z tym realnym.