Sword Art Online 03 - Taniec wróżek

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 3)
Wydawnictwo: Kotori
Sword Art Online 03 - Fairy Dance
d2b

Kirito wydostaje się ze śmiertelnej gry MMO „Sword Art Online” i wraca do realnego świata. Od razu wyrusza na poszukiwanie Asuny, swojej ukochanej i jednocześnie towarzyszki broni. Okazuje się jednak, że Asuna Yūki wciąż nie przebudziła się z koszmaru. Kirito za jedyną wskazówkę ma tajemnicze zdjęcie, które przedstawia Asunę przemienioną w skrzydlatą istotę i zamkniętą w klatce. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna została uwięziona w grze VRMMO nowej generacji: „ALfheim Online”. Aby ocalić ukochaną, zdesperowany Kirito loguje się do świata ALO, krainy zamieszkanej przez wróżki! Tak zaczyna się seria „Taniec wróżek”, która w sieci podbiła już serca tysięcy fanów!

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Anna | 2019-02-05
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Kolejna część, kolejne fakty i ciekawostki.
Dalsze losy ciała Asuny są zaplanowane i to bez jej zgody.
Kirito ma coraz niej czasu, pozostaje jedno pytanie, czy zdąży?
Aby się tego dowiedzieć trzeba przeczytać. Ich świat wciąga bezpowrotnie.
Na dopełnienie warto nasycić też oczy oglądając anime.

Kolejna już część przygód naszego dzielnego szermierza Kirito. Nowa historia, nowe przygody, nowi ludzie, ale czy w tym wszystkim czuć tę samą magię, jak w przypadku gry śmierci "Sword Art Online"?

Tym razem przedstawione są wydarzenia po ukończeniu pułapki, w którą schwytano dziesięć tysięcy nieświadomych niczego graczy. Bohaterowie z poprzednich tomów starają się wrócić do rzeczywistości, ale jest to nad wyraz trudne. Traumatyczne przeżycia, jakich doświadczyli nadal w głębi nich siedzą i nie chcą ich opuścić. Kirito również próbuje przyzwyczaić się do świata, do którego nie mógł wrócić przez ostatnie dwa lata. Byłoby mu o wiele łatwiej, gdyby była przy nim jego ukochana, ale Asuna nie wybudziła się po incydencie SAO, podobnie jak trzystu pozostałych graczy. Nasz bohater jest zrozpaczony i liczy, że jego księżniczka któregoś dnia się jednak obudzi, choć nie zanosi się na to. Kiedy od przyjaciela otrzymuje pewien zrzut ekranu przedstawiający złotą klatkę dla ptaków zawieszoną na...

ToTylkoOn | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

Muszę przyznać, że przez fakt prawie idealnego odwzorowania nowelki w adaptacji filmowej(aka anime) pomijając fakt, że pierwszy raz czytam tą serię miałem ogromne wrażenie, że kiedyś już czytałem ten tom. Cały czas dziwne uczucie de ja vi. Jak by streścić, Kirito wyrusza w podróż aby w końcu połączyć się ze swą wybranką Asuną. Wyrusza jedynym tropem jaki udało mu się odnaleźć. Wydaje się, że jest to ślepy zaułek lecz nadzieja buduje się z upływem akcji.
Według mnie nie było szału, ale podobała mi się tak jak anime.

Akari | 2016-10-07
Na półkach: Przeczytane, Novelki
Przeczytana: 07 października 2016

Trzeci tom SAO opowiada o Kirito a w sumie o Kazuto w realnym świecie, chociaż nie zupełnie. Na początku mamy zwyczajny świat rzeczywisty gdzie poznajemy rodzinę bohatera i dowiadujemy się, że Asuna nie wróciła z wirtualnej przestrzeni. W ręce Kirito trafia zdjęcie, z dziewczyną podobna do jego ukochanej, która jest uwięziona w nowej grze zwanej ALO. Oczywiście chłopak od razu podłącza stary NerveGear i rusza jej na pomoc. To tyle słowem wstępu.
Chociaż wypadałoby na samym początku zaznaczyć, aby nie obawiać się podtytułu „Taniec wróżek”. Sama na początku miałam obiekcje za zabranie się za ten tom, właśnie ze względu na wróżki. Przed oczami stanęły mi słodkie małe elfiki w skąpych odzieniach ze skrzydełkami krzyczące „gwiezdne iskierki” podczas rzucania czaru w trakcie walki. To mnie dość odpychało i szczerze mówiąc odkładałam nowelkę na później. Jednak to był błąd. Przedstawione tutaj wróżki wcale nie są przesłodzone, małe i piskliwe. Z moim wyobrażeniem a książką zgadzał się...

książek: 2043

Nadal dobre ale rozczarowujące, po bolesnym dla czytelnika zakończeniu Gry SAO w świecie Aincrad, bohaterowie zaczynają inną walkę w nowym świecie ALfheim.

To pomysł z "wróżkami" jest dość zniechęcający, oraz pewne skierowanie się autora, na czerpanie z ówczesnych trendów w mandze i anime, ocierające się o dziecinadę i hentai. Cóż mentalność młodych Japończyków, którzy umieją nawiązać kontakt tylko z kobietą zainstalowaną na ich PSP...

Jednak autor daje radę, jest to też bezpośrednio nawiązanie i połączenie fabuły z Aincrad. Czyli zakończenie wątków z pierwszej Gry.
Więc pojawi się rozpacz, strach, niemoc oraz ogromna siła chcąca zniszczyć głównych bohaterów. To co sprawia że SAO jest taką genialną historią.

Autor też tutaj zachował płynność i spójność fabuły, nie ma takich radykalnych cięć wątków, za które gotowi bylibyśmy go zamordować.

Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Książka, jak i jej prequele była wspaniała. Wątki były bardzo interesujące, więc nie będę teraz odpoczywał i rozmyślał o tej niej tylko wezmę się od razu za tom czwarty! Świat Alfeim Online, czyli w skrócie ALO jest bardzo ciekawym miejscem i nie mogę się doczekać czytania kolejnych wspaniałych opisów krajobrazów. Bohaterowie byli zarazem zabawni, jak i poważni. Nie raz chciało mi się przy niej śmiać. Gorąco polecam! Rozpisałbym się bardziej, ale nie chcę tracić czasu i lecę już po tom czwarty! Pozdrawiam!

Asmita | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzeci tom okazał się najgorszy, przynajmniej w moim odczuciu. Zacznijmy od siostry, a raczej kuzynki, głównego bohatera, która odgrywała tutaj ważną rolę. Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko nowym postaciom, ale jednego przeboleć nie mogę. Konkretnie chodzi o to, iż niemal każda niewiasta zakochuje się w Kirito/Kazuto. Wianuszek zakochanych dziewcząt powiększa się w zastraszającym tempie, nawet jego siostrę spotyka podobny los, bo szybko okazuje się, że pała do niego bynajmniej rodzinną miłością. Litości, autorze, ten wątek był chory, pozostawił po sobie tylko niesmak. Gdyby chociaż jedna postać nie zadurzyła się w Kazuto, nikomu by nic się nie stało, ale nie, trzeba pokazać jak przyciąga do siebie kobiety. Ciekawe kto następny wyląduje na liście zakochanych w Kirito? Jego ciotka? Nawet by mnie to nie zdziwiło.

Uff. Część, która najbardziej denerwowała, mamy za sobą. Skupmy się teraz na fabule. Kazuto dostaje cynk, że jego luba być może jest uwięziona w nowej grze VRMMO, dlatego...

Yardash | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciężko mi uwierzyć, jak można było położyć tak dobrze zapowiadającą się serię :(

Trzeci tom SAO jest bezpośrednią kontynuacją tomu pierwszego, choć są też nawiązania, zwłaszcza jedno dość spore, do opowiadań z tomu drugiego. Książka zaczyna się w momencie, kiedy Kirito po ukończeniu gry SAO budzi się z dwuletniej śpiączki. Szybko jednak okazuje się, że część graczy uwięzionych w SAO (w tym ukochana Kirito, Asuna), mimo ukończenia gry, nie powróciła do świata rzeczywistego. Główny bohater praktycznie zupełnym przypadkiem dowiaduje się, że mogli oni zostać uwięzieni w kolejnej grze, ALfheim Online. Kirito postanawia więc po raz kolejny założyć na głowę hełm NerveGear i zatopić się w kolejnej wirtualnej rzeczywistości w celu odnalezienia i uwolnienia Asuny.

Sama historia zaczyna się całkiem fajnie, niestety dobre wrażenie trwa tylko do czasu. W przeciwieństwie do tomu pierwszego, podzielonego na ponad 20 krótkich rozdziałów (co moim zdaniem zwiększało poczucie dynamizmu), ten jest...

Anna Chalasz | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Jak w przypadku każdego tomu SAO przypominam, że to lekka powieść. Jest więc pisana prostym, zrozumiałym językiem i nie potrzeba na jej przeczytane wiele czasu. Kawahara dalej trzyma poziom, a w porównaniu do Anime jest praktycznie 1/1 z wyłączeniem kilku nieznaczących szczegółów. Jeśli zatem wśród czytających są osoby, które nie widziały jeszcze Anime- I sezonu - niech poczekają i obejrzą po przeczytaniu pierwszych czterech tomów. Sama za siebie powiem, ze nie tknęłam jeszcze II sezonu i obejrzę dopiero jak najpierw przeczytam. :)

Hinaru | 2015-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Tę część sagi o wiele lepiej się czyta niż ogląda.
Polecam, każdemu, a w szczególności tym co im druga część pierwszego sezonu nie przypadła do gustu.
Z niecierpliwością czekam na kolejne przygody Kirito.