Tajemnica rodu Sogliano

Palazzo Sogliano
Agata Pryciak
literatura piękna
Ag2S

Antyczna willa rodu Sogliano, skryta w cieniu drzemiącego Wezuwiusza, przez całe stulecia była świadkiem rosnącej potęgi i fortuny klanu handlarzy koralu – złota południowych mórz, kruszcu zdobiącego klejnoty koronne najważniejszych ludzi świata. Pasja, honor i wierność rodowym tradycjom, przekazywane z ojca na syna, z matki na córkę, przydały chwały nazwisku Sogliano, czyniąc klan jednym z najbardziej wpływowych w swoim fachu. Za zimną maską kupieckiego profesjonalizmu kryją się jednak szaleńcze namiętności i słabości członków klanu, przez lata osnute mgłą tajemnicy. Teraz, po śmierci głowy rodziny – Edoarda Sogliana, jego ukochana żona Orsola będzie musiała stawić czoło demonom przeszłości męża i swoim własnym, niedokończonym historiom, których echo, towarzyszące jej przez całe życie, powróci w najtrudniejszym momencie żałoby. Zwłaszcza że w niezmąconą małżeńską idyllę jak grom z jasnego nieba wdziera się wiadomość o nieślubnym potomku krystalicznego jak łza Edoarda. Czy misterna struktura zależności wewnątrz familii, pozbawiona głównego filaru, nie runie nagle niczym domek z kart?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Dona | 2016-05-03
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Książka opowiada historię bogatej włoskiej rodziny, którzy ciężką i wytrwałą pracą , miłością do koralu zdobywają wiodącą pozycje tworząc imperium koralowe. W powieści przedstawione zostały trudy i zmagania, problemy rodziny ale także w niezwykły krajobraz Włoch i Mediolanu..
Jak wynika z tytułu książka zawiera zaskakujący sekret, który ujrzy światło po śmierci Edoardo, sekret który poruszy wszystkich członków wpływowej rodziny. Zaskakująca tajemnica rozbija idealny świat Orsoli w jakim do tej pory żyła. Próbując odnaleźć swój wewnętrzny spokój i równowagę wyjeżdża do domu rodzinnego aby zastanowić się i podjąć jakiekolwiek decyzje, stawić czoło wyzwaniu.
Co to za tajemnica, która narusza spokój rodziny ?
Mogę tylko zdradzić, iż mądrość w postępowaniu Orsoli ugruntuje stabilizacje, zrozumienie i miłość w rodzinie.
Polecam , bardzo interesująca książka !!
[ TWK 38]

BagatElka | 2016-04-13
Na półkach: Przeczytane, ZZZ....oddane
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Kiepskie czytadło.Naiwne,infantylne i do bólu pospolite.
Za nędzne tłumaczenie wymierzyłabym surową karę.Akcja "Tajemnicy rodu Sogliano" toczy się we Włoszech a co chwila wyskakują w tekście wyrażenia typu: "słoma mu z butów wyłazi","udaje Greka" itp
Litości! Literówki też nie ułatwiają czytania a wzmagają tylko rozdrażnienie.
Ogólnie jestem rozczarowana.Wszyscy w tej książce są mdli i miałam wrażenie,że czytam teatrzyk kukiełkowy w wersji pisanej.
Czyta się szybko bo akcja zapiernicza jak królik w energizerem w d...
Zero psychologi ale za to bogate opisy dań i ubrań. Wszyscy piękni,słodcy i politycznie poprawni a przepraszam ojczulek bohaterki był buntownikiem a przynajmniej udawał,że nim jest.
Historyjka w sam raz dla dziewczynek,które nie wyrosły z uwielbienia dla skrzywdzonych i szlachetnych księżniczek.

asia_35 | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Włoska rodzina Sogliano zajmuje się wydobywaniem i obróbką koralu,są w tym najlepsi.Po śmierci Edoarda głowy rodziny sytuacja może znacząco ulec zmianie,szczególnie że na jaw mogą wyjść różne sekrety.Jak z tym wszystkim poradzi sobie wdowa Orsola?Czy rodzina przetrwa?Zachęcam do tej wciągającej lektury.Polecam!

majeczka241 | 2015-10-10

W koralu zamknięty jest morski powab i tajemnica natury, harmonia między królestwami minerałów, roślin i zwierząt. Choć przypomina kamień, wcale nim nie jest, choć kształtem podobny jest do rośliny, nie można nazwać go rośliną i nie jest zwierzęciem, mimo, że jego szkielet rodzi się z wydzieliny milionów mikroskopijnych polipów, którym zawdzięcza wytrzymałość i ognisty kolor krwi. Pierwszymi osobami, którzy małymi krokami wkraczali w fascynujący świat poławiaczy i handlarzy koralu byli ludzie z rodu Sogliano. Ich fortuna narodziła się już od dziewiętnastego wieku, czyniąc ród Sogliano bardzo wpływowym i bogatym. Umiejętności wydobycia koralu przekazywane były z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna, z matki na córkę. W ich żyłach nigdy nie płynęła błękitna krew, ale należeli do arystokracji- koralowej szlachty. Wszyscy żyli spokojnie, pławiąc się w luksusie. Do czasu... Pewnego dnia ginie głowa rodu Edoardo w wypadku samochodowym. Wszystkie obowiązki, ciężar utrzymania biznesu...

anetapzn | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Bardzo dobra, świetnie napisana saga rodzinna pełna włoskich klimatów, które tak lubię.
Tytułowa rodzina Sogliano, to ród niezwykle zamożny, osadzony w południowych Włoszech od wielu, wielu pokoleń. Mieszkają w przepięknej antycznej willi w cieniu drzemiącego Wezuwiusza i od kilkuset lat niezmiennie zajmują się handlem drogocennym koralem. Ich klientami byli i są najbardziej znani jubilerzy, królewskie, książęce dwory, zamożne, arystokratyczne rody. Kunszt w zawodzie z dodatkiem kryształowej wręcz uczciwości sprawił, iż ród Sogliano jest najbardziej uznanym w swoim fachu, najbardziej poważanym i wpływowym.
Jednak nie samą praca, pasją i pomnażaniem fortuny żyją członkowie tego włoskiego klanu. Także ich życie prywatne, często głęboko skrywane, jest niepozbawione szaleńczych namiętności, miłości, pasji, ale i zawiści oraz słabości. Wiele z tych uczuć dochodzi do głosu w momencie, gdy umiera głowa rodu Edoardo Sogliano. Odpowiedzialność za rodzinę musi automatycznie przejąć...

| 2015-09-30

cmentarz-zapomnianych-ksiazek.blog.onet.pl

Neapol, pełne uroku miasto ukryte w cieniu majestatycznego Wezuwiusza. Pachnące przyprawami świata zachwyca nie tylko wąskimi uliczkami czy bajecznymi widokami, ale też spokojem i mentalnością mieszkających tam ludzi. Dodatkowo ozdoby z koralu, którego nie brakuje w Morzu Śródziemnym, a szczególnie w okolicach Zatoki Neapolitańskiej cieszą się ogromną popularnością i są niewątpliwą ozdobą i szczególną pamiątką z tamtego rejonu.

W jednym z uroczych zakątków, niedaleko miasta znajduje się willa rodziny Sogliano. Ludzie, od pokoleń zajmujący się koralem i właśnie na nim zbudowali całe swoje imperium. Widzimy trzy pokolenia, które ma zupełnie inne podejście do biznesu, a jednak trwają nierozerwalnie przy tym, co zbudowali ich przodkowie i zostali im w spuściźnie.

Poznajemy ich w trudnym dla nich momencie. Opuścił ich senior rodu, Edoardo, pozostawiając wszystko w rękach swojej żony Orsoli. Załamana po śmierci kochanego męża, próbuje się...

Anna-mojeksiążki | 2015-09-30
Przeczytana: 30 września 2015

Kiedyś przypadkowo trafiłam na dwie książki Svey Casati Modignani, "Kto wygra tę miłość" i "Kobieta honoru". Do dziś je pamiętam i bardzo polubiłam styl pisania autorki oraz klimat jej powieści. Z tym większą ciekawością i przyjemnością przeczytałam jej najnowszą powieść i znowu mnie oczarowała :)

"Tajemnica rodu Sogliano" to fascynująca saga rodzinna, z tajemnicą w tle i wielkimi pieniędzmi. Niesamowicie klimatyczna, bardzo włoska i zachwycająca. Mnie porwała!

Rodzina Sogliano, już od wielu pokoleń, zajmuje się handlem koralem. Pozyskują, obrabiają i sprzedają cenny koral. W biznes, o zasięgu światowym, zaangażowana jest cała rodzina. Głową rodu Sogliano jest Edoardo Sogliano, którego wspierają żona, matka, dzieci i siostry.
Pewnego dnia mężczyzna ginie w wyniku wypadku samochodowego. Ciężar utrzymania rodziny i rodzinnego biznesu spada na barki jego żony, Orsoli. Nie jest jej łatwo, bo bardzo kochała męża, ale dobiła ją tajemnica, którą odkryła tuż po jego śmierci. Poszukując...

Każda rodzina ma swoje tajemnice. Sekrety, o których wiedzą tylko cztery ściany domu; motywy, by ową wiedzę zatrzymywać tylko dla siebie, świadomość, by problemowe "brudy" prać w gronie najbliższych, czasem i desperacką motywację do zrobienia wszystkiego, byleby tylko "to" nie ujrzało światła dziennego. Tak jest i w książce, którą miałam okazję przeczytać i biegnę Wam donieść, jak jest ona wspaniała i przepełniona ciepłem.

Rodzina Sogliano to włoscy poławiacze koralu; z dziada pradziada, od wieków, z pokolenia na pokolenie. Ich upór, determinacja, honor, ale i serce oddane temu rzemiosłu sprawiają, że ród jest szanowany i doceniany, a bogactwo, zdobyte ciężką pracą - zasłużone. Okazały dom głównej bohaterki - Orsoli - i jej męża Edoarda kryje się w cieniu Wezuwiusza; i jak się przekonujemy już od pierwszych stron powieści... Również skrywa swoje tajemnice.

Śmierć Edoarda jest nożem przeszywającym serce Orsoli. Pięćdziesięcioletnia kobieta nie może się pozbierać po stracie...

Sol | 2015-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK

Muszę przyznać, że podchodziłam do tej książki trochę ostrożnie. Spodziewałam się sztampowego romansu. Czegoś, co niespecjalnie mnie zaskoczy. A tutaj? Taka niespodzianka. Owszem romans jest, ale prócz tego w tej książce jest tyle ciepła, miłości, zrozumienia...
Podczas czytania "Tajemnicy rodu Sogliano" , zrobiło mi się tak ciepło na sercu... Tak przyjemnie. A tego się akurat nie spodziewałam.

Podobało mi się, jak autorzy (bo w zasadzie za pseudonimem artystycznym Sveva Casati Modignani, kryje się małżeństwo. Mąż niestety już nie żyje, ale żona nadal wydaje książki pod tym pseudonimem) dopracowali detale powieści. Mam tutaj na myśli podział książki na kilka części, z których każda opowiada losy innych osób, a które tworzą zgrabną całość. Podobał mi się również zabieg retrospekcyjny - ja osobiście lubię, kiedy autor przedstawia nam życie teraźniejsze postaci i czasem wróci do jej przeszłości, żeby klarownie przedstawić czytelnikowi swojego bohatera.

Pomimo iż książka...

o_mamo_i_corko | 2015-09-14
Przeczytana: 14 września 2015

Na wstępie szczerze przyznam, że kiedy zobaczyłam propozycję zrecenzowania tej książki, nie byłam zbytnio zachwycona. Spodziewałam się nudnej historii o bogatym, zadufanym w sobie rodzie, która będzie ciągnęła się jak flaki z przysłowiowym olejem. Swoją drogą, kto lubi flaki z olejem?
Bez zapału, ale zaczęłam jednak lekturę książki i po zaledwie dwóch rozdziałach wpadłam, zatraciłam się w tej historii i dałam się porwać całej opowieści.

Książka faktycznie opowiada historię majętnej, włoskiej rodziny, która wzbogaciła się na imporcie koralu, czyli tak zwanego złota morza. Cały ród Sogliano wspólnymi siłami tworzy imperium koralowe, znane nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Żeby jednak nie było zbyt bajkowo i kolorowo, już na wstępie dowiadujemy się o rodzinnej tragedii - głowa rodu, Edoardo ginie w wypadku samochodowym. Wdowa po nim, pięćdziesięcioletnia Orsola, przeglądając jego dokumenty natrafia na zdjęcie kilkuletniego chłopca o azjatyckich korzeniach i dołączony...