Życie w pożyciu

Wydawnictwo: Zwierciadło
felietony, Majewski
alex2586

Czym się zajmuje IPM, czyli Instytut Pamięci Małżeńskiej? Czy kobiety dysponują radarem, który wykrywa leni? Dlaczego założenie szlafroka może być wyzwaniem? Szymon Majewski w zabawny, ale jakże trafny sposób opowiada o współczesnym związku. Pokazuje schematy sytuacji, które mają miejsce w klasycznym związku damsko-męskim; w relacjach kobieta-mężczyzna, co w jego przypadku oznacza:...

Szymon Majewski w zabawny, ale jakże trafny sposób opowiada o współczesnym związku. Pokazuje schematy sytuacji, które mają miejsce w klasycznym związku damsko-męskim; w relacjach kobieta-mężczyzna, co w jego przypadku oznacza: mąż-żona.

To ciepła, ironiczna opowieść o kobiecie. I równie ciepła, autoironiczna opowieść o mężczyźnie. To lustro, w którym przejrzeć się może każda kobieta, i każdy mężczyzna. Zapis zwyczajnego, a zarazem niezwyczajnego życia we dwoje i inspiracji, jakie czerpać można z małżeńskich problemów i radości.
Testując na znajomych czytających felietony Szymona pisane dla miesięcznika „Zwierciadło” przekonaliśmy się, że niejeden czytelnik pomyśli w trakcie lektury "To historia mojego związku" albo „I ja mam tak w domu na co dzień”.

Piorunująca dawka humoru, burza uczuć, błyskotliwe spostrzeżenia, jednym słowem – energetyczny Szymon Majewski.

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/218,zycie-w-pozyciu.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/218,zycie-w-pozyciu.html

Całkiem zgrabnie zebrane przemyślenia dotyczące pożycia małżeńskiego. Szymon Majewski w specyficzny, właściwy sobie sposób opisuje perypetie dnia codziennego... A że poczucie humoru ma specyficzne, książka nie każdemu może przypaść do gustu. Do mnie w większości trafiła ;) Momentami miałem nawet wrażenie, że opisuje fragmenty mojego życia :)

liaguszka | 2019-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 12 lutego 2019

Coś z moim poczuciem humoru chyba nie tak. Da się przeczytać, ale czy tak śmieszne, jak opisują? Nie wiem...

Jadwiga | 2018-11-26

Arcydzieło ze sceny satyrycznej.
Audiobook czyta Szymon Majewski czyli autor.O,dziwo,jestem zachwycona!
Nie lubię jak sami autorzy czytają. Tutaj jest po mistrzowsku.
Króciutkie, przezabawne, tematyczne felietony. Mądre spostrzeżenia podane w sposób humorystyczny spowodowały niekontrolowane salwy mojego śmiechu. Zrelaksowałam się i polecam wszystkim!

Daniel | 2018-08-23
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Przesłuchałem. Miałem tą przyjemność słuchać, jak książkę czyta sam autor. Zawsze ceniłem takie pozycje najbardziej i również tą pozycję wysoko sobie cenię pod tym względem. Książkę polecam, jednakże wg mnie nie wniosła do mojego życia nic nowego za wyjątkiem dobrego humory. Polecam każdemu, kto chce się trochę pośmiać. Nie polecam nikomu, kto poszukuje wiedzy i sposobów na rozwiązywanie problemów.

Willy | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Wysłuchany audiobook.

olciiak | 2018-03-13
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Bardzo fajna książka, ale krótka!

książek: 2073
majkey | 2018-03-02
Na półkach: Przeczytane, Wysłuchane, 2018
Przeczytana: 02 marca 2018

Na początku było śmiesznie, ale potem okazało się, że chyba ta książka jest bardziej strawna w małych ilościach. Mimo, że audiobook to były tylko 3h to po 15 minutach humor p. Majewskiego mnie zwyczajnie męczył. Natomiast fajnie, że sam czytał swoją książkę.

georgia93 | 2017-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2017

Początek jest nieco nudny, trzeba przebrnąć przez kilka pierwszych felietonów. Ja miałam ułatwienie w postaci audiobooka czytanego przez autora. Potem, w miarę słuchania, było już łatwiej i parę razy szczerze się zaśmiałam. Cieszy mnie, że nie ma tu krążenia wokół tematu dzieci, wszak nie każda para musi mieć dzieci i gagi nie muszą się kręcić wokół tego. Za to plus. W ogóle plus za skupienie się faktycznie na małżeństwie, ale w tym pojęciu partnerstwa. Dzięki temu w wielu sytuacjach odnajdą się także pary młodsze stażem.
Mnie wiele sytuacji, które przyjemnie i kulturalnie wyśmiano, przypominało zachowania rodziców. I zaskakujące, że tacy ludzie przeważnie doskonale zdają sobie sprawę z absurdu pewnych swoich zachowań, a mimo to nic z tym nie robią. Być może u Pana Majewskiego ta pozycja to próba "zrobienia czegoś".
Przyjemnie się słucha, nie ma tu żadnych rewelacji, kilka ciekawych porównań. Dobre na wieczór bez planów. Trzy godzinki, a zleciało.

Zbigniew_Malinowski | 2017-11-01
Przeczytana: 27 maja 2017

Audiobook, czyta autor.

Dostałem w promocji - normalnie nie zwróciłbym uwagi na tę pozycję. Szymona Majewskiego znam oczywiście z telewizji, jeszcze od czasów programu Alicji Resich-Modlińskiej a potem z jego własnych programów. Fajne są ale już trochę przewidywalne.
Natomiast nie wiedziałem, że Szymon jest felietonistą "Zwierciadła", a ta książka/audiobook jest wyborem felietonów z tegoż czasopisma.

Z początku trochę się nudziłem i rozważałem porzucenie słuchania (często tak mam z audiobookami, że mam problem z wkręceniem się w temat i tu nie było inaczej). Ale wytrzymałem i już tak od połowy śmiałem się coraz bardziej a pod koniec to już niemal do łez!

Szymon Majewski znalazł jakiś taki skrót do opisania relacji męża z żoną, który przynajmniej w trzech czwartych pasuje też do mnie i do mojej żony. Ileż to u nas wokół narzekania żon na mężów: że to leniwi, słabo zorganizowani, mający dwie lewe ręce, trzeba im cały czas matkować, bez żony to z niczym sobie nie dadzą rady itp....

Robusto78 | 2017-10-27
Przeczytana: 26 października 2017

Zbiór felietonów Szymona Majewskiego, którego talent szanuję. Ogólne wrażenie po lekturze jest jednak mieszane. Pozycja jest dość nierówna. Niektóre teksty mnie ubawiły, inne znużyły, spora część była dość mocno przerysowana (co nie zawsze jest wadą, jednak tu momentami irytowała). Wracać do tego wydawnictwa raczej nie będę, aczkolwiek lektury nie żałuję, choćby dla kilku smaczków zaserwowanych przez autora :)