fantastyka, humor, przygoda
komiksy

Przez Wami kolejna część szalonych przygód Finna i Jake’a! Tym razem będziemy… cofać się w czasie! Najnowszy wynalazek Królewny Balonowej mocno zamiesza, zakręci i wywróci do góry nogami cały świat. Nieodpowiedzialne igranie z czasem i bezmyślne pomysły Jake’a na dobrą zabawę, a także niewinny z pozoru wynalazek BMO doprowadzą do stworzenia iście przerażającej przyszłości, w której rządy przejmą mnożące się, diaboliczne roboty! Czy da się to jeszcze jakoś odkręcić? Czy pętla czasu zaciśnie się na szyi Krainy Ooo? Czy Bęś Gęś sprzeda naszym bohaterom miecz po promocyjnej cenie? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w drugim tomie komiksu „Adventure Time”!

źródło opisu: Studio JG, 2015

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Trzcionka | 2018-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2018, Komiks, Zakup '18
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Druga część tej komiksowej serii niestety była dość kiepska przez nagromadzenie elementów których nie polubiłam kosztem zalet tego komiksu. Tym razem fabuła była dość pomieszana, a do tego mocno się zapętlała i nie była zbyt ciekawa. Miałam też wrażenie, że niewiele się działo, a na kartach pojawiło się za mało bohaterów.. "Przypisy" od autora to w tej części osiągają apogeum i wywołują mocny cringe.
Co pozytywnego wynikło z tej części? Niewątpliwie dużo tekstu, co zawsze doceniam w komiksach, oraz świetna postać "klona" głównych bohaterów ;) Po tej części moim ulubionym bohaterem zostanie chyba BMO :D

_moinka_ | 2018-02-02
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Super. Po rozczarowaniu poprzednim komiksem tym byłam pozytywnie zaskoczona i zdecydowanie nabrałam ochoty na przeczytanie kolejnych. Zdecydowanie ciekawsze historia została zaprezentowana w tym tomie, w porównaniu do pierwszego. Myślę, że zainteresowałaby nawet kogoś, kto fanem nie jest.

(...) Amerykańskie seriale zeszytowe konstruowane są w charakterystyczny sposób – w każdej kolejnej odsłonie jest plansza lub dwie, które streszczają wydarzenia z poprzedniego numeru. Zasada takiego pisania jest szczególnie irytująca w wypadku wydań zbiorczych. Na szczęście scenarzysta Adventure Time odstępuje od tej metody i za to należą mu się słowa uznania. Przenosi swoich czytelników do krainy Ooo! bez żadnych dodatkowych wstępów, rekapitulacji czy ponownego przedstawiania Finna i Jake’a.

Recenzowany tom zawiera dwie opowieści. Pierwsza, o tytule Poran Przygoda, jest krótsza i stosunkowo prosta. time machineBMO przygotował niezbyt apetycznie wyglądający „wypiek”. Niestety, jest tylko jeden, dlatego zabawa w wyzwanie ma rozstrzygnąć, który z naszych bohaterów będzie mógł wszamać całość. Realizacja zadania doprowadza dwójkę przyjaciół do krainy, w której mieszka Poran Przygoda. Ten dziwny ludek, stanowiący połączenie Finna i Jake’a, aranżuje pojedynek z Myszowym Królem.

Druga...