Ristorante Paradiso

978-83-60740-26-2
manga
komiksy
Agnieszka

Dwudziestojednoletnia Nicoletta przyjeżdża do Rzymu w poszukiwaniu matki. Porzucona w dzieciństwie, wychowywana przez dziadków, nie pała przyjaznym uczuciem do rodzicielki. Zresztą Olga również nie jest wzorowym, kochającym i troskliwym rodzicem. Obie kobiety będą musiały zmierzyć się z przeszłością i spróbować naprawić relacje między sobą. A wszystko to w scenerii uroczej restauracji, w której pracują ciekawi ludzie. „Ristorante Paradiso” to historia obyczajowa, podana przy akompaniamencie przysmaków kuchni włoskiej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

Suza | 2015-05-31
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane, Manga
Przeczytana: 18 marca 2015

Dwudziestojednoletnia Nicoletta przyjeżdża do Rzymu z jasno wytyczonym celem - zamierza zniszczyć szczęście matki, która dla ponownego zamążpójścia niemal całkowicie zerwała z nią kontakt, gdy ta była jeszcze dzieckiem. Trafia do restauracji, której właścicielem jest nowy mąż jej rodzicielki (Olgi) i bez ogródek zdradza matce powód swojej wizyty. Ta jednak przekonuje Nicolettę, by najpierw na spokojnie porozmawiały i przedstawia ją właścicielowi restauracji jako córkę znajomych. Najwyraźniej postanowienie dziewczyny nie jest aż tak mocne, skoro wciąż zwleka.

Czas przedstawić tytułową restaurację - samą w sobie dość interesującą, która w dodatku jest miejscem większości najważniejszych dla tej historii wydarzeń. Na specjalne życzenie Olgi wszyscy pracownicy są dystyngowanymi, starszymi panami w okularach i stanowią uosobienie prawdziwych dżentelmenów. Najwyraźniej był to strzał w dziesiątkę, gdyż...

someoneawesome | 2014-12-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, Mangi
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Jakoś tak lubię kreskę tej autorki.. Ma w sobie coś ... nostalgicznego? Nie umiem tego lepiej nazwać. Na pewno jest w niej coś innego, coś co sprawia, że się wyróżnia spośród innych.

esmeten | 2013-07-21

mimo że kreska jest dość nieciekawa nic nie ujmuje to ciekawej historii restauracji pełnej starszych panów. Polecam

dehira | 2014-08-10

Uważam mangę za dość przeciętną. Sama historyjka jest OK - miłość dziewczyny do starszego pana z restauracyjki, przeplatana innymi wątkami. Ponieważ jednak "Ristorante" jest krótką jednotomówką to nie było szansy na porządne rozwinięcie i wyeksplorowanie żadnego z nich.
Historia czasem za szybko biegnie - kolejne kadry przedstawiają za duży postęp w akcji, przez co są momenty, w których manga jest wg mnie nieczytelna.
Kreska jest brzydka. Główna bohaterka ma wyłupiaste oczy i wygląda jak ślimak z wytrzeszczem. Niektóre bohaterki jeszcze gorzej. Rysunki mężczyzn troszkę lepsze.
Wydanie standardowo ładne - biały papier, kolorowa okładka bez obwoluty.
Wydawnictwo Hanami ma dużo lepsze pozycje w swojej ofercie mangowej :)

zandam | 2017-04-16
slymsc | 2017-03-29