One-Punch Man tom 1 - Cios pierwszy

Cykl: One-Punch Man (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Onepunch-Man
komiksy
Iwett

Saitama był przeciętnym młodym mężczyzną, który po kolejnej rozmowie kwalifikacyjnej znowu nie dostał pracy. Co gorsza, w drodze powrotnej musiał stawić czoło potworowi, zamierzającemu zabić pewnego chłopca. To wydarzenie zmieniło Saitamę – udał się na trzyletni „morderczy” trening (nie do powtórzenia, aczkolwiek każdy czytelnik może spróbować), po którym jego wygląd uległ zmianie, a on sam stał się, co prawda do bólu emanującym przeciętnością, ale jednak bohaterem. Tyle w teorii… w praktyce, zgodnie ze swym marzeniem z dzieciństwa, Saitama pokonuje każdego napotkanego przeciwnika, bez względu na jego siłę, zdolności czy formę (nie musi to nawet być żywa istota) jednym ciosem. I na tym polega jego nieszczęście…

źródło opisu: http://manga.tanuki.pl/strony/manga/4551-one-punch-man/rec/660

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Niklas | 2019-09-15

Stereotypowy superbohater trenuje całe życie żeby stać się jeszcze silniejszym i mimo licznych porażek w końcu triumfuje nad złem.
Nie tyczy się to jednak Saitamy który po trwającym nie cały rok intensywnym treningu staje się najsilniejszym człowiekiem na świecie który każdą walkę kończy prawie zawsze jednym ciosem. Może się wydawać że bycie nie pokonanym to spełnienie marzeń. Niestety Saitama zaczyna być coraz bardziej znudzony i przygnębiony rolą superbohatera dla którego nikt nie stanowi najmniejszego wyzwania.
Wszystko się zmienia kiedy poznaje szukającego zemsty za śmierć swoich bliskich i zniszczenie jego wioski cyborga Genosa który uznaje Saitame za swojego mistrza, wbrew woli tego pierwszego.
Na prawdę bardzo udana mangowa adaptacja internetowego komiksu który miał sparodiować super-bohaterski patos.
Polecam głównie ze względu na humor i świetną kreskę oraz na prawdę wciągającą fabułę.

Chris3z8 | 2019-07-23

Wymęczone i nieznośnie puste, jak walki uliczne przypadkowych zgredów. Odziera z jakiejkolwiek przyjemności. Wspaniały prezent dla osób, które chcą rzucić czytanie. Tylko dla masochistów, dla tych, co nie szanują swojego czasu. Chociaż ma swoją publikę - jestem daleki od zachwytów. Oj, bardzo daleko.

Marika | 2018-11-30

Historia herosa, obdarzonego mega siłą, który najczęściej pokonuje przeciwników jednym ciosem. Ma ich całkiem sporo, bo ziemię bezustannie atakują różni najeźdźcy z kosmosu.
Kupiłam pierwszy tom i na tym kończy się moja przygoda z mangą. Anime było dużo lepsze. Scenki dotyczące codziennego życia mistrza Saitamy są ciekawe i zabawne, jednak walki... Jak dla mnie to strata czasu.
Plusem niewątpliwie jest to, że pomimo dynamizmu akcji, bez problemu można się połapać w fabule. Wymagało to sporo pracy i kunsztu ze strony autora. Mimo to nie wzbogacę kolekcji dalszymi tomami.

Hari_Seldon | 2018-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Obecni w różnych mediach superbohaterowie wbrew pozorom nie radzą sobie z każdym problemem w mgnieniu oka. Nawet najsilniejsi czy najbystrzejsi spośród nich muszą nieźle się natrudzić, by pokonać przeciwnika. Taki zabieg fabularny jest konieczny, bo wówczas pomijając wątki obyczajowe ich przygody stałyby się szybko dosyć nużące. Jednakże czy na pewno nie da się opowiedzieć interesującej historii o bohaterze, który każdą walkę wygrywa dosłownie jednym ciosem?

Głównym bohaterem serii jest Saiyama, superbohater z zamiłowania. Praktycznie nie posiada on żadnych supermocy, ale jednocześnie kładzie każdego wroga na łopatki jednym ciosem. Do jego codziennych obowiązków należy bronienie miasta przed różnymi potworami, chociaż mało kto docenia go za to.

Początkowo na tom składają się niepowiązane ze sobą opowieści. Bohater walczy tu z kolejnymi potworami o bardzo stereotypowym pochodzeniu. Jak nietrudno się domyślić każde starcie wygrywa i mogłoby to nudzić swoją schematycznością, gdyby...

valdemort1 | 2018-07-07
Przeczytana: 01 lipca 2018

Bardzo przyjemna i lekka parodia bohaterstwa z dystansem do gatunku. Polecam fanom shonenów

Paulina | 2018-02-21
Przeczytana: 19 lutego 2018

„One-Puch Man”, to kolejny tytuł, który brałam w ciemno. Niby, co jakiś czas manga przykuwała mój wzrok, a wszelkie uwagi na jej temat, tylko zachęcały mnie do zapoznania się z nią, ale nigdy nie udało mi się sprawdzić, czy faktycznie jest czymś dla mnie. Jak to mówią, raz kozie śmierć, tym razem się jednak skusiłam i postanowiłam, chociaż spróbować przeczytać komiks… nawet nie sprawdzałam zwykłego opisu, aby przez przypadek nie nastawić się na coś konkretnego, wolałam iść na żywioł. „Co ma być, to będzie” – te słowa były moim mottem. Czy opłacało się tak ryzykować?

Co może zrobić przeciętny młody mężczyzna, któremu po raz kolejny, nie udało się dostać pracy? Poddać się!
Saitama zmęczony i zniechęcony swoją kolejną porażką, spokojnie wracał do domu, do czasu, kiedy to na jego drodze stanął potwór. Chłopak niechętnie stawia mu czoła i tym samym odnajduje swój nowy cel w życiu! Po tym wydarzeniu poddał się „morderczemu” treningowi, po którym jego siła i wygląd uległy zmianie. Teraz...

Jacek51920 | 2017-11-15

Jak ja mogłem nie znać tego wcześniej! Świetna manga :) Humor i akcja z jajem. Czego chcieć więcej.

KacperKO | 2017-11-14

Moja ulubiona manga. One punch man, to świetna postać. Poza tym kreska i wyraziste charaktery postaci tworzą piękną całość.

czomicz | 2017-10-27
Przeczytana: 04 października 2017

Fabuła zdecydowanej większości opowieści superbohaterskich kręci się wokół jednego, koszmarnie oklepanego, schematu - bohater spotyka swego adwersarza, zaczyna z nim walczyć, dostaje niemiłosiernie w dupę, by następnie powstać i w niewiarygodnie przerysowanej (czytaj "epickiej") walce wreszcie zwyciężyć.
Schemacik można oczywiście modyfikować wprowadzając odpowiednie mnogości bohaterów, bądź adwersarzy. Około 90% opowiastek z wydawnictw Marvel, bądź DC jedzie niemiłosiernie na tym schemaciku. Dołóżmy do tego jeszcze ich odpowiedniki z Japonii, jak chociażby "Dragon Ball", "Naruto", czy też "Czarodziejka z Księżyca". Schemacik ów niestety wywołuje u mnie jedynie jedno uczucie... jedynie jedno, ale za to dość intensywne, uczucie potężnych torsji...
Wobec powyższego pojawienie się na naszym rynku mangi opowiadającej o superbohaterze, który łamie ów schemacik, jest swoistym objawieniem.
Saitama, gdyż tak zwie się nasz wspaniały bohater, spotkawszy swojego adwersarza, wali go w mordę...

jkesil | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Polecone przez znajomych, beznadziejne jak para pryszczatych nastolatków jarających trawę na szkolnym boisku, uznających że to szczyt buntu i emancypacji. Infantylne, pozbawione scenariusza, impotenckie i zwyczajnie głupie (celowo głupie też), choć może z dwa razy autorom udaje się jednak obśmiać głupotę opowiadania. Strata czasu - wystarczy, że się będzie wiedzieć, że chodzi o bohatera, który z nudów postanawia być superbohaterem i staje się tak silny, że zaczyna się nudzić znowu - bo ciągle wygrywa z łotrami. Gwiazdka za beznadziejną słabość do mangi.