Z dziejów raciborskiego sportu

Wydawnictwo: WAW
Racibórz
sport

Pierwsza monografia sportu w Raciborzu, obejmująca okres od początków XIX wieku do 1942 r., oparta na bogatym materiale archiwalnym, głównie wzmiankach prasowych z niemieckich tytułów. Atutem książki jest szereg unikalnych zdjęć, jak również zainteresowania autora wybiegające poza Racibórz. W efekcie czytelnik znajdzie tu szereg informacji o klubach sportowych i wielkich wydarzeniach mających miejsce na całym śląsku. Nie brakuje dokładnych danych statystycznych. To jedna z niewielu polskich prac dotykająca tych zagadnień.