Sokół

Okładka książki Sokół Dominik W. Rettinger
Okładka książki Sokół
Dominik W. Rettinger Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Pułkownik Siennicki (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Pułkownik Siennicki (tom 2)
Otwarte
2015-09-21
2015-09-21
literatura polska

Autor doskonale diagnozuje sytuację w polskich służbach specjalnych, szczególnie w kontrwywiadzie wojskowym, w stosunku do którego nie ma woli politycznej by odbudował się po jatce jaką urządził mu niesławny minister Antoni. Sama akcja jednak mocno naciągana, chociaż wciągająca.

Sokół to druga część losów Karola Siennickiego i Adama Wierzbickiego oraz polskiego kontrwywiadu. Podobnie jak w "Klasie", akcja ma niezłe tempo, historia wciąga i trzyma napięcie. Dobrze się czyta, nawet jeśli ktoś nie przepada za tego rodzaju tematyką.

Bardzo dobra powieść sensacyjna, od pierwszej do ostatniej strony pełna akcji, służb specjalnych, zamachowców, trzyma w napięciu. Ciekawie poprowadzone wątki. Doskonale spędzony czas.

W tej części spotkacie postaci znane z pierwszej części pt."Klasa" ale też i całkiem nowe.

Książka rozpoczyna się atakiem na konwój przewożący podejrzanych o planowanie zamachu terrorystycznego. Wśród zaatakowanych znajduje się Ewa Siennicka.
Za wszelką cenę trzeba powstrzymać szaleńca, który przygotowuje zamach jakiego ten kraj jeszcze nie widział.
Kto i co planuje wysadzić, oraz dlaczego? Kto kryje się pod pseudonimem Sokół i jaka jest jego rola w tej historii? Tego nie zdradzę, chcecie poznać odpowiedzi musicie sięgnąć po książkę.

Książka wciągnęła mnie od razu i cały czas skupiała moją uwagę, akcja goniła akcję. Wywiad, kontrwywiad, ciekawe postaci, interesujące zdarzenia ale też opowieść o potędze miłości.

Bardzo szybko przeczytałam tę książkę, aż się zdziwiłam że to już koniec. Podobała mi się i myślę, że to gotowy materiał na film sensacyjny.
Jak z opisu wynika książka w jakimś stopniu bazuje na faktach. Zainteresowani ?
Serdecznie polecam.

Kto i co planuje...

Druga część "Klasy" trzyma w napięciu podobnie jak pierwsza - jest niczym dobry film akcji, od którego nie sposób się oderwać. Świetna rozrywka.

Kolejna rewelacyjnie opowiedziana historia. Początkowo nieco mylą się nazwiska, lecz to drobiazg. W drugiej części książki akcja przyspiesza i nie można się oderwać. Zakończenie mnie zaskoczyło. Świat terrorystów, agentów, rozgrywek, w tle elektrownia atomowa w Żarnowcu ;-) . Mocne. Naprawdę warto.

Kontynuacja " Klasy". Równie wciągająca jak pierwsza część.

Kontynuacja " Klasy". Równie wciągająca jak pierwsza część.

wciągająca, interesująca książka dla miłośników sensacji i political fiction. Zakończenia tylko nie zrozumiałam XD

Ta książka ma wszystko czego potrzebuje dobra sensacja: szybka akcja, zwroty akcji, terroryści, strzelaniny, agenci kontrwywiadu jednak czegoś mi zabrakło. Autor nie do końca mnie przekonał do swojej wizji świata i dziejących się w nim wydarzeń. A już na pewno bym tej książki nie uznał "najlepszą od czasów "Nielegalnych" Severskiego" jak mówi zachęta na okładce. Ale czyta się szybko i wraz z kolejnymi rozdziałami akcja wciąga. Dla miłośników gatunku.

Dobra książka a zakończenie zaskakujące.

Dobra książka a zakończenie zaskakujące.

• Audiobooki
  • 2015