Brudna gra

Cykl: Wiktor Wolski (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
literatura polska
Ag2S

Gwiazda światowego sportu, triumfator Wimbledonu, polski tenisista Artur Malewicz zostaje zamordowany w swoim ekskluzywnym apartamencie. Zabójstwo ma miejsce dzień po ostatnim turnieju sezonu – World Championships w Londynie, który Polak wygrał w mistrzowskim stylu. Dochodzenie w sprawie zabójstwa Malewicza prowadzi inspektor Wiktor Wolski, były amatorski mistrz Polski w boksie, historyk...

Dochodzenie w sprawie zabójstwa Malewicza prowadzi inspektor Wiktor Wolski, były amatorski mistrz Polski w boksie, historyk sztuki i niedoszły filolog. Porzucił uniwersytet, by wstępując do policji, rozwikłać zagadkę morderstwa swojego ojca.
Wolski wnika w mroczny świat zawodowego tenisa. Płatny seks, doping, ustawianie meczów. Tu wszystko jest możliwe i każdy wydaje się podejrzany... Okazuje się, że nawet inspektor Wiktor Wolski, w imię wyższych celów, musi czasem rezygnować ze swoich zasad.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2014

źródło okładki: http://muza.com.pl/

jamczyk | 2017-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 04 lipca 2017

Świat tenisowego piekiełka i morderstwo, które jest tylko pretekstem do zajrzenia za fasadę fascynującego,"białego sportu". Dzisiaj sport dla dżentelmenów, bardziej przypomina puszkę Pandory, do której zagląda inspektor Wolski, erudyta, znawca mody i sztuki, filolog,historyk, koneser w dziedzinie motoryzacji i trunków, człowiek renesansu. Jego zadanie, to znalezienie zabójcy polskiego mistrza tenisowego.
Kawałek przyzwoitej powieści sensacyjnej.

wiejskifilozof | 2015-04-22

Nie jestem fanem tej gry.No tak, fajnie gdy ktoś z Polski wygrywa lecz, nie śledzę tej gry.
Książka, a raczej e-book jednak mi się podobał.I to bardzo.Historia mnie wciągnęła, przede wszystkim dobrą fabułą i akcją.
Mamy tu zabójstwo wybitnego tenisisty,którego sława jest porównywana do sławy ...Lecha Wałęsy.
No i zaczyna się śledztwo.Komisarz Wolski,radzi sobie nawet dość dobrze.
Może nie jest to najwybitniejszy detektyw polskiej literatury,ale należy dać mu szansę.
Poznajemy świat tenisa, świat rasizmu,seksizmu.I innych rzeczy, o której nie wiemy.
Według mnie książka bardzo dobra.

korcia | 2015-04-17
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Artur Malewicz świętuje swój największy sukces. Właśnie zostaw mistrzem świata w tenisie. Po nocy pełnej wrażeń, wypiciu morza alkoholu i zażyciu sporej dawki narkotyków, gorącym seksie z dopiero co poznaną Moniką, czas opuścić Londyn i wracać do kraju, oczywiście prywatnym samolotem. Na pokładzie świętowanie trwa dalej, a w Polsce impreza przenosi się do Hiltona...

Jeszcze tego samego dnia w ekskluzywnym apartamencie Malewicza zostają znalezione zwłoki sportowca. Komu naraziła się ta gwiazda sportu? Sprawę poprowadzi inspektor Wiktor Wolski, pracujący w Wydziale do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Wolski ma różne talenty, kiedyś był nawet mistrzem Polski w boksie amatorskim, studiował historię sztuki i filologię, jednak ostatecznie wybrał służbę w policji, bo chciał rozwikłać zagadkę śmierci własnego ojca. Niestety do dnia dzisiejszego mu się to nie udało.

Wolski nie zawsze postępuje zgodnie z literą prawa, bez wahania używa w śledztwie...

emindflow | 2015-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2015

Debiutancka powieść Nikodema Pałasza okazała się dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem, zwłaszcza po mocno przeciętnym „Sam na sam ze śmiercią”, którą wbrew chronologii przeczytałem wcześniej.
Autor ponownie osadził fabułę w środowisku sportowym, biorąc tym razem na warsztat uchodzący za kwintesencję czystości i fair play tenis ziemny. Okazuje się, ze za tą fasadą kryją się przekręty, ustawione mecze, doping, seksafery, a wszystko to na międzynarodową skalę. I w takim właśnie klimacie dochodzi do zbrodni, której ofiarą pada najlepszy polski tenisista.
Powieść jest dość obszerna, ale czyta się ją szybko, co jest zasługą sprawnej i spójnej narracji i lekkiego stylu, jakim posługuje się autor. Sam wątek kryminalny może nie powala, ale rekompensuje to ciekawie i barwnie pokazane środowisko tenisowe. W porównaniu do drugiej powieści Pałasza główny bohater, podinspektor Wolski, jest tu postacią znacznie bardziej autentyczną i wzbudzającą sympatię. Bardzo interesująco zapowiada się...

kjakksiazka | 2014-02-14

Historia i kwestie poruszone w książce, mogą być fikcją, jednakże jestem świecie przekonana, że tam, gdzie są pieniądze, zawsze znajdą się ludzie, którzy będą nieczystymi zagraniami, próbować wykrzesać jeszcze większą kasę. Narkotyki, doping , prostytucja, ustawienia meczów- wszystkie tematy dobrze nam znane. Raz na jakiś czas, newsy ze świata sportu, odsłaniają nam ciemne kulisy sławy zawodników. W każdym sporcie znajdą się ludzie, którzy będą próbować wzbogacić się na machlojkach i namawiać do zagrań, które potrafią zrujnować karierę.

Powieść bardzo realistyczna, przemyślana, ingerująca w kulisy sławy. Mimo, że w pewnym momencie poszukiwanie mordercy schodzi na drugi plan, a wątek zaczyna się kręcić wokół prostytucji, łapówek, dopingu i ustawiania meczów, lektura nie nudzi, a wręcz odstaje od typowych kryminałów, które ukierunkowane są tylko i wyłącznie na ściganie zabójcy.

czytaj więcej: http://kjakksiazka.blogspot.com/2014/02/recenzja-nikodem-paasz-brudna-gra.html

Marcin | 2015-01-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Ksiązka rewelacujna. Kiedy brałem ja do rąk miałem obawy.. jak to, polski kryminał, raczej nie bedzie dobry. Autor szybko zmienił moje zdanie. Inspektor Wolski w brawurowy sposób rozwiązuje powierzone mu zadanie. Czekam na kolejne częsci....

Dominik | 2014-07-08

Z pewnością nie jest to książka, która po przeczytaniu osunie się w głęboką otchłań zapomnienia.

Pierwsze pytania, które pojawiły się w mojej głowie w trakcie lektury brzmiały: Czy to wszystko może dziać się naprawdę? Czy sport i sportowcy, nie czarujmy się herosi świata medialnego, osoby znane i poniekąd szanowane, są zdolne do występków ukazanych w lekturze? Długo się nie zastanawiałem. Odpowiedź brzmiała: TAK!

Choć nie można wszystkich szufladkować. Odnosząc się do książki i poniekąd trochę do życia: patrząc na nasze, swojskie podwórko, które w przeważającej części ukazuje autor, realia zatrważające: układ goni układ, świat sportu, polityki, dziennikarstwa czy pseudo sprawiedliwości często się przeplata, niekoniecznie pozytywnie. Życie czy literacka fikcja?

Dla mnie nie była to literatura wysokich lotów. Momentami mnóstwo chaosu; Wolski często niewiarygodny. Ogólnie postać niejednoznaczna: dobry czy zły glina? Przeczytajcie, sami ocenicie. Może autor celowo pozostawił to do...

Pistacia_Vera | 2015-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 16 lipca 2015

tytuł adekwatny do treści - brudna gra czyli brudny świat tenisa. najlepszy inspektor w Warszawie Wiktor Wolski bada sprawę śmierci najlepszego polskiego tenisisty. w grę wchodzą narkotyki, ustawiane mecze tenisowe, prostytucja, pedofilia czyli wszystkie brudy jakie można znaleźć w sporcie. główny bohater nie jest typowym ciężko kojarzącym gliną, skończył historie sztuki a do policji wstąpił bo chciał dowiedzieć się kto zamordował jego ojca. w wypadku samochodowym stracił również żonę i dzieci i podejrzewa, że to nie był wypadek tylko morderstwo. w dochodzeniu do prawdy i sprawiedliwości pomagają mu podwładni Aga i Marek a także dziennikarka Lena, z która Wiktor ma romans.

Ramzes1988 | 2017-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2017

"Brudna Gra" Nikodema Pałasza to powieść z pogranicza sensacji, kryminału i thrillera. Autor zabiera nas w świat wielkiego sportu, a konkretnie tenisa. Poznajemy głównego bohatera, który jest wybitnym tenisistą, będącym świeżo po największym zawodowym sukcesie. Jeszcze dobrze nie zdążył skonsumować swojej wiktorii, a już padł ofiarą morderstwa.
Całość oceniam zaledwie przyzwoicie, książka jest zdecydowanie za długa, dialogi płytkie i mało błyskotliwe, a liczba błędów redakcyjnych wręcz razi, nienawidzę takiej niechlujnej roboty, błędów stylistycznych, interpunkcyjnych, o literówkach nie wspominając.

eR_ | 2014-08-02

Morderstwo tenisisty,jeszcze polskiego w dodatku,to nie jest coś co się zdarza często.
Gdyby nie sukcesy Radwańskiej,Janowicza podchodziła by pod fantastykę bardzo nie naukową,bo tenisista ów jest gwiazdą światowego formatu,toż to nie do uwierzenia.W sumie to dobrze,że to nie reprezentacja w piłce nożnej została zamordowana-mistrzowie świata w dodatku,bo w to nikt by nie uwierzył,nawet w książce,która się zwie Brudna Gra,a gierek różnego rodzaju w tej książce nie brakuje,także jak macie czas,a macie,toć wakacje są,to spokojnie możecie przeczytać tą książeczkę.
I nie,nie zapomniałem o Fibaku,ale to przed dinozaurami było,mało kto pamięta.