9788328019270
kolorowanki
sztuka
paulina_a

Kolejna porcja rozrywek umysłowych dla dużych dzieci. Połącz kropki (może być ich nawet 1000!), a w nagrodę otrzymasz wspaniały rysunek. Czy potrafisz narysować wieżę Eiffla i katedrę Notre Dame? A „Słoneczniki” Van Gogha i „Dziewczynę z perłą” Vermeera? Teraz to nie będzie trudne! Najwspanialsze dzieła sztuki i słynne budowle, piękne krajobrazy i niezwykłe zwierzęta, kultowe sceny z filmów i zdumiewające maszyny. Połącz kropki i daj się zaskoczyć. Gotowy rysunek możesz pokolorować i powiesić na ścianie. UWAGA – silnie uzależniające! Książki z perforowanymi kartkami – łatwe do oderwania.

źródło opisu: http://www.matras.pl/polacz-kropki-dziela-sztuki-k...(?)

źródło okładki: http://www.matras.pl/polacz-kropki-dziela-sztuki-k...»

ZaaQazany | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Trudno nazwać to "Przeczytaniem". Zaznaczam też, że nie połączyłem jeszcze wszystkich kropek. Wiele kartek przede mną.
Nie jest to wydanie na jeden wieczór. Prawdopodobnie pochłonie je kilka...naście, dziesiąt. Całkiem możliwe, że pomiędzy tymi wieczorami będą przerwy, nawet te dłuższe. Ale jak nic, zapewniam, że całość fabuły nie umknie Ci w ferworze sięgania po inne książki.
Rewelacyjne wydanie! Jestem zachwycony! Nie powiem, że łączenie kropek w celu stworzenia jakiegoś obrazu jest nowum. Natomiast w tym wydaniu osiąga nowy wymiar. Nie zdawałem sobie sprawy jak mnie to wciągnie. Tak, że aż w pewnym momencie sięgnąłem po linijkę.
Rewelacyjny sposób na przerwę w czytaniu. Szczególnie gdy emocje buszują tak, że trudno na tymże czytaniu skupić uwagę. Polecam. Jednak co zajęcie manualne to manualne :)

Karolina Sosnowska | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

"I gdy już myślałam, że wszelkie kreatywne „odstresowacze” nie są dla mnie, na rynku pojawiły się kropki. A właściwie łącznie kropek. Zabawa, którą kojarzyłam z dzieciństwa i którą kiedyś uwielbiałam. Wiecie na czym to poleca? Na kartce rozmieszczone są ponumerowane kropki, które należy łączyć w odpowiedniej kolejności. Proste? Niby tak, ale nie jest to już takie banalne, gdy kropek jest ponad 300, tak jak w zeszycie przygotowanym przez Davida Woodroffe. Z jego dziełem „Połącz kropki. Dzieła sztuki, krajobrazy i pojazdy” można spędzić naprawdę wiele godzin."

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2016/02/25/polacz-kropki-dziela-sztuki-krajobrazy-i-pojazdy-d-woodroffe/ :)

Wybredna Maruda | 2015-09-02
Przeczytana: 2015 rok

Dot. Dot. Kropka. Kropka. Ołówek. Długopis. Kredka. Dot. Dot. Kropka. Kropka.

Były już destrukcje plastyczne, były doodle i kolorowanki. Teraz zaatakowała nas nowa moda nawiązująca do dzieciństwa – łączenie kropek.

Połącz kropki to kolejna pozycja z cyklu Odstresuj się. Tym razem będziemy mieli okazje własnoręcznie narysować wieżę Eiffla, wieloryba, helikopter czy Elvisa.
Wewnątrz czeka na nas 120 ilustracji, z czego każda z nich składa się z minimum z trzystu kropek. Będzie to więc wyzwanie dla nas, dla naszego wzroku i cierpliwości – by wszystkie te punkty dostrzec i połączyć.

Niewątpliwym plusem jest fakt, że wreszcie mamy okazję narysować coś pięknego, nie mając do tego talentu. Dodatkowo strony są perforowane, więc łatwo je wydrzeć. Możemy więc nasz obrazek pokolorować i powiesić na ścianie. Minus? Ilustracje są dwustronne. W zależności od tego, jakich narzędzi do kolorowania używamy, mogą nam się pojawić przebicia na drugiej stronie. A wieszając jeden z obrazków na ścianie...

Wiem, że od ostatniej KREATYWNEJ SOBOTY minął dopiero tydzień, a nie dwa, jak zwykle. Mam dla Was jednak pewną wiadomość. Otóż rynek zaczęły zalewać pozycje, które doskonale pasują do tej serii, więc wpisy będą pojawiały się co sobotę. Dopóki wychodzą coraz to nowsze kreatywne książeczki nie muszę się martwić, że KREATYWNA SOBOTA będzie skończona.

Pierwszą kolorowanką, którą nabyłam, był Kolorowy Trening Antystresowy. Esy-floresy, wydawnictwa Buchmann. Wydawnictwo to można nazwać swego rodzaju prekursorem tej mody w Polsce. I tym razem postanowili wydać coś nowego przed innymi. W ten sposób na naszym rynku pojawiła się seria Połącz kropki.

Z całą pewnością w dzieciństwie mieliście styczność z taką formą zabawy. Tutaj jednak otrzymujemy rysunki bardziej skomplikowane, a ilość tych kropek przekracza ludzką granicę cierpliwości. Polecam ludziom z dobrym wzrokiem. Przy dwusetnej kropce zaczyna się dwoić w oczach. Mimo to kiedy widzę tą książeczkę zaczynam się uśmiechać. Najlepiej,...

Patrycja Bielikow | 2015-08-31

Chyba każdy z nas miał do czynienie z łączeniem kropek. Jest to świetna sprawa, Ja na przykład zawsze to lubiłam, ale można powiedzieć, że wyrosłam z kropek. Kiedy zobaczyłam książkę "Połącz kropki" wydawnictwa Buchmann, natychmiast mnie to zaciekawiło.

"Połącz kropki", to świetny pomysł na odstresowanie, nie ma tam nudnych i prostych wzorów. I faktycznie kiedy łączyłam kropki cały stres znikał, bo byłam tak skupiona, aby się nie pomylić i znaleźć kolejne numerki. Czasami miałam problem, żeby znaleźć pierwszą kropkę, a po jakiejś dwusetnej dostawałam oczopląsu.

cała recenzja i zdjęcia tutaj -> http://odkryc-tajemnice-ksiazek-recenzje.blogspot.com/2015/08/41-poacz-kropki-dziea-sztuki-krajobrazy.html

Kiedy połączę już wszystko, zacznę kolorować. Serdecznie polecam wszystkim lubiącym kropki i żyjącym w stresie czytelnikom mojego bloga tą pozycję.

Pistacja | 2016-01-09
Przeczytana: 11 stycznia 2016