Polącz kropki. Dzieła sztuki, krajobrazy i pojazdy

Okładka książki Polącz kropki. Dzieła sztuki, krajobrazy i pojazdy David Woodroffe
Okładka książki Polącz kropki. Dzieła sztuki, krajobrazy i pojazdy
David Woodroffe Wydawnictwo: Buchmann sztuka
sztuka
Buchmann
2015-07-01
2015-07-01
9788328019270
kolorowanki

Zmęczyłam. Łączenie kropek to nie jest jednak moja ulubiona rozrywka - szczególnie jeśli chodzi o budynki (nie chciałam używać żadnej linijki).

Wydanie zawiera błędy - tłumaczenie jednej z nazw, czasem nie wydrukowały się niektóre kropki, innym razem chyba w ogóle niektóre nie powstały.

Suma summarum - dla mnie to nie było antystresowe (szczególnie w wypadku gdy kropki były tak nadźgane, że nawet cienko zatemperowany ołówek nie dawał rady; oczywiście odradzam łączenie kropek przy miękkich ołówkach bądź kredkach).

"I gdy już myślałam, że wszelkie kreatywne „odstresowacze” nie są dla mnie, na rynku pojawiły się kropki. A właściwie łącznie kropek. Zabawa, którą kojarzyłam z dzieciństwa i którą kiedyś uwielbiałam. Wiecie na czym to poleca? Na kartce rozmieszczone są ponumerowane kropki, które należy łączyć w odpowiedniej kolejności. Proste? Niby tak, ale nie jest to już takie banalne, gdy kropek jest ponad 300, tak jak w zeszycie przygotowanym przez Davida Woodroffe. Z jego dziełem „Połącz kropki. Dzieła sztuki, krajobrazy i pojazdy” można spędzić naprawdę wiele godzin."

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2016/02/25/polacz-kropki-dziela-sztuki-krajobrazy-i-pojazdy-d-woodroffe/ :)

Trudno nazwać to "Przeczytaniem". Zaznaczam też, że nie połączyłem jeszcze wszystkich kropek. Wiele kartek przede mną.
Nie jest to wydanie na jeden wieczór. Prawdopodobnie pochłonie je kilka...naście, dziesiąt. Całkiem możliwe, że pomiędzy tymi wieczorami będą przerwy, nawet te dłuższe. Ale jak nic, zapewniam, że całość fabuły nie umknie Ci w ferworze sięgania po inne książki.
Rewelacyjne wydanie! Jestem zachwycony! Nie powiem, że łączenie kropek w celu stworzenia jakiegoś obrazu jest nowum. Natomiast w tym wydaniu osiąga nowy wymiar. Nie zdawałem sobie sprawy jak mnie to wciągnie. Tak, że aż w pewnym momencie sięgnąłem po linijkę.
Rewelacyjny sposób na przerwę w czytaniu. Szczególnie gdy emocje buszują tak, że trudno na tymże czytaniu skupić uwagę. Polecam. Jednak co zajęcie manualne to manualne :)

Dot. Dot. Kropka. Kropka. Ołówek. Długopis. Kredka. Dot. Dot. Kropka. Kropka.

Były już destrukcje plastyczne, były doodle i kolorowanki. Teraz zaatakowała nas nowa moda nawiązująca do dzieciństwa – łączenie kropek.

Połącz kropki to kolejna pozycja z cyklu Odstresuj się. Tym razem będziemy mieli okazje własnoręcznie narysować wieżę Eiffla, wieloryba, helikopter czy Elvisa.
Wewnątrz czeka na nas 120 ilustracji, z czego każda z nich składa się z minimum z trzystu kropek. Będzie to więc wyzwanie dla nas, dla naszego wzroku i cierpliwości – by wszystkie te punkty dostrzec i połączyć.

Niewątpliwym plusem jest fakt, że wreszcie mamy okazję narysować coś pięknego, nie mając do tego talentu. Dodatkowo strony są perforowane, więc łatwo je wydrzeć. Możemy więc nasz obrazek pokolorować i powiesić na ścianie. Minus? Ilustracje są dwustronne. W zależności od tego, jakich narzędzi do kolorowania używamy, mogą nam się pojawić przebicia na drugiej stronie. A wieszając jeden z obrazków na ścianie oczywiste jest, że zasłonimy ten drugi.

Łączenie punktów rzeczywiście pomaga nam się odstresować i ćwiczyć cierpliwość, a jak wypada w kwestii kreatywności?
Początkowo myślałam, że nie ma w tej publikacji nic twórczego – łączymy punkty, których kolejność jest nam z góry narzucona, nie ma więc miejsca na improwizację. Odkryłam jednak coś zdumiewającego, co sprawdziłam na sobie. Bo prawda jest taka, że nie musimy przecież tak ściśle trzymać się instrukcji. Wystarczy część kresek wymazać, coś dorysować, zmienić i stworzyć całkowicie inny rysunek. W ten sposób z męskiego łucznika w hełmie stworzyłam Katniss Everdeen.
Wtedy dopiero jest zabawa i nasza wyobraźnia szaleje!

Dot. Dot. Kropka. Kropka. Ołówek. Długopis. Kredka. Dot. Dot. Kropka. Kropka.

Chyba każdy z nas miał do czynienie z łączeniem kropek. Jest to świetna sprawa, Ja na przykład zawsze to lubiłam, ale można powiedzieć, że wyrosłam z kropek. Kiedy zobaczyłam książkę "Połącz kropki" wydawnictwa Buchmann, natychmiast mnie to zaciekawiło.

"Połącz kropki", to świetny pomysł na odstresowanie, nie ma tam nudnych i prostych wzorów. I faktycznie kiedy łączyłam kropki cały stres znikał, bo byłam tak skupiona, aby się nie pomylić i znaleźć kolejne numerki. Czasami miałam problem, żeby znaleźć pierwszą kropkę, a po jakiejś dwusetnej dostawałam oczopląsu.

cała recenzja i zdjęcia tutaj -> http://odkryc-tajemnice-ksiazek-recenzje.blogspot.com/2015/08/41-poacz-kropki-dziea-sztuki-krajobrazy.html

Kiedy połączę już wszystko, zacznę kolorować. Serdecznie polecam wszystkim lubiącym kropki i żyjącym w stresie czytelnikom mojego bloga tą pozycję.

1992

Wiem, że od ostatniej KREATYWNEJ SOBOTY minął dopiero tydzień, a nie dwa, jak zwykle. Mam dla Was jednak pewną wiadomość. Otóż rynek zaczęły zalewać pozycje, które doskonale pasują do tej serii, więc wpisy będą pojawiały się co sobotę. Dopóki wychodzą coraz to nowsze kreatywne książeczki nie muszę się martwić, że KREATYWNA SOBOTA będzie skończona.

Pierwszą kolorowanką, którą nabyłam, był Kolorowy Trening Antystresowy. Esy-floresy, wydawnictwa Buchmann. Wydawnictwo to można nazwać swego rodzaju prekursorem tej mody w Polsce. I tym razem postanowili wydać coś nowego przed innymi. W ten sposób na naszym rynku pojawiła się seria Połącz kropki.

Z całą pewnością w dzieciństwie mieliście styczność z taką formą zabawy. Tutaj jednak otrzymujemy rysunki bardziej skomplikowane, a ilość tych kropek przekracza ludzką granicę cierpliwości. Polecam ludziom z dobrym wzrokiem. Przy dwusetnej kropce zaczyna się dwoić w oczach. Mimo to kiedy widzę tą książeczkę zaczynam się uśmiechać. Najlepiej, kiedy naprawdę nie widać, co na obrazku się znajduje. Wtedy cała zabawa gwarantowana!

Podobnie, jak w przypadku kolorowanek, tak mocno skupiamy się na szczegółach, że wszelkie stresujące sprawy tracą znaczenie. Jest to kolejna pozycja doskonała dla osób ze stresującą pracą czy po prostu chodzących jeszcze do szkoły. Kiedy znajdziecie czas na jeden rysunek z pewnością poczujecie się lepiej. No i na Połącz kropki trzeba mniej czasu, niż na kolorowanki.

Mój chłopak szybko dorwał się do tej książeczki. Za każdym razem, gdy do mnie przyszedł, musiał zrobić jeden z rysunków. Denerwował się, gdyż niektóre można rozgryźć na pierwszy rzut oka, jednak znalazło się kilka takich, które go satysfakcjonowały. Cieszył się jak dziecko, podczas łączenia kropek, a ma przecież te swoje dwadzieścia jeden lat. To doskonały dowód na to, że nie ważne, w jakim wieku jest człowiek, by dobrze się bawić podczas wypełniania tej pozycji.

Podoba mi się to, że na ostatniej stronie otrzymujemy spis wszystkich postaci, dzieł sztuki i ogólnie wszystkiego, co jest zawarte w tej książce. Gdyby później były jakieś wątpliwości można sobie sprawdzić. Do tego ja z chłopakiem w ten sposób losowaliśmy sobie rysunek. Jedno z nas patrzyło na spis treści, a drugie wybierało liczbę, a automatycznie przypisane jej kropki. To naprawdę dobra zabawa, kiedy wie się, co wyjdzie drugiej osobie, a ona głowi się nad rysunkiem.

Końcowy rysunek prezentuje się świetnie. Osobiście korci mnie, by go pokolorować i kiedyś z pewnością to zrobię. W ten sposób sami sobie tworzymy kolorowankę, co daje dodatkowe atrakcje. Sama chętnie po połączeniu wszystkich kropek w tej książce nie skończę z nią przygody, tylko zacznę dodawać jej kolorów. Ta pozycja to nie jest moja ostatnia książeczka z serii Połącz kropki. Na rynku jest jeszcze jedna, którą również z chęcią zdobędę. Znajdują się w niej ludzie, zabytki i świat przyrody. Ciekawa jestem, co ciekawego mogę tam znaleźć.

Na koniec jeszcze jedna informacja. W każdej recenzji teraz pojawi się jeden gotowy obrazek z kolorowanki. Napiszę Wam też jakich kredek, flamastrów i cienkopisów tam użyłam. W ten sposób będziecie mieć jeszcze podgląd na to, jak malują te przedmioty, które pokazałam Wam w Kolorowej wyprawce. To jeszcze jednak nie koniec, bo zmotywowałam się i nabyłam trochę nowych kredek. KREATYWNA SOBOTA więc coraz bardziej się rozwija, a mnie to cieszy niesamowicie mocno.

RECENZJA ZE ZDJĘCIAMI: http://papierowemiasta.blogspot.com/2015/07/338-kreatywna-sobota-poacz-kropki-dziea.html

Pierwszą kolorowanką,...

• ♥♥ Kolorowanki ♥♥
  • Przeczytane 2015
  • ► Wydawnictwo Buchmann
  • Od Wydawnictw
  • Kupione 2015

Dodaj cytat z książki Polącz kropki. Dzieła sztuki, krajobrazy i pojazdy