Dizajn i sztuka

Design as Art
design, dizajn, wzornictwo
sztuka
Barbara

Książka Dizajn i sztuka to klasyczny już zbiór kilkudziesięciu esejów poświęconych dizajnowi – sztuce i rzemiosłu. Bruno Munari w błyskotliwy i niepozbawiony humoru sposób przedstawia w niej swoje projekty i przemyślenia z dziedziny wzornictwa wizualnego, przemysłowego, projektowania graficznego, a także dizajnu eksperymentalnego.

źródło opisu: http://d2d.pl/

źródło okładki: http://d2d.pl/

Ola Loobeensky | 2012-04-09

O przewadze bambusu nad marmurem

I zatrzęsły się ziemia, wody i niebiosa i zagrzmiały burze i pojawiła się anglojęzyczna księgarnia, która nie zabija cenami, a Pan wiedział, że to było dobre. W związku z tym przyszedł czas na zrecenzowanie arcydzieła teorii sztuki projektowania - Design as Art, za którego zaistnienie się odpowiedzialny jest włoski artysta, Bruno Munari, prawdziwa gwiazda swojej dziedziny. Niestety, wbrew temu, co kojarzy się z gwiazdorstwem, nie wiem nic o jego żonie, dzieciach i życiu osobistym, a jeszcze mniej o jego jamniku (którego być może nie posiadał), nie będziemy się więc tym zajmować.

Design as Art to czterdzieści dwa artykuły, pogrupowane w pięciu rozdziałach, a także dwie przemowy. Jedna z nich to wstęp do wydania angielskiego, niezmiernie nudny, druga, ta ogólna, jest o wiele ciekawsza. Oprócz tego w oprawie znaleźć można tytułowy tekst Design as Art oraz appendiks The Machines of my Childhood. Pozwolę sobie na podawanie tytułów i fragmentów w ich...

Kinga | 2017-05-05
Na półkach: Przeczytane, Inne, 2017
Przeczytana: 05 maja 2017

Absolutnie mi się nie podobała, była o niczym a autor ciągle lał wodę. Widać forma esejów całkowicie mi nie odpowiada. Zbyt osobiste podejście, próby podejmowania dialogu z czytelnikiem. Bruno pisał tyle, że w moim odczuciu nic, a przynajmniej nic na temat. No ale z czystym sercem nie mogę powiedzieć, że jest zła, bo patrząc obiektywnie jest dobra, subiektywnie zaś szkoda gadać. Nie wystawiam oceny, gdyż nie chcę jej niepotrzebne zaniżać ani też dawać zbyt wysokiej, krzywdzić książki jakąś tam gwiazdką.

JONAH LURYNT | 2018-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Przed jej przeczytaniem radzę sięgnąć po Listy do brata van Gogha. Zauważyć wtedy można jak wiele sprzeczności i niekonsekwencji występuje w 'świecie sztuki' w XX i XXI wieku, które znaczna część społeczeństwa niesłusznie uważa za normę, ale i nie ze swojej winy dopuściła je do swojego życia; wreszcie, jaki dokładniej charakter ma ta upadłość, marność, słabość naszych czasów.

Ania | 2017-07-24

błędny_rycerz | 2018-03-04
wisnias1 | 2017-12-22
kumkam | 2017-12-14

Redaktorzy LC polecają książki na Gwiazdkę

Do Świąt zostały jeszcze dwa tygodnie. To dobry moment, żeby zaplanować zakup prezentów. My, mole książkowe nie mamy najmniejszego problemu z odpowiedzią na pytanie: co kupić? Wiadomo, książkę! Ale już z wyborem konkretnego tytułu może być gorzej. Jeśli stoicie bezradnie przed księgarnianymi półkami, bądź nie wiecie jaki tytuł wpisać w wyszukiwarkę, zapoznajcie się z rekomendacjami naszych serwisowych redaktorów.