Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody

Tłumaczenie: Joanna Wajs
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Secret Garden: An Inky Treasure Hunt and Coloring Book
sztuka
Ag2S

Światowy bestseller – książka do kolorowania, która zachwyci rysowników i poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Witaj w czarno-białym świecie tajemnego ogrodu! Znajdziesz tu niezwykłe rośliny i zwierzęta, skomplikowane rysunki do wypełnienia kolorem, labirynty do przejścia, ornamenty do dokończenia, a także miejsce na własną twórczość. Będziesz szukać ukrytych kluczy, sów, motyli i biedronek…...

Będziesz szukać ukrytych kluczy, sów, motyli i biedronek… A to dopiero początek!

Już wkrótce tom drugi: "Zaczarowany las".

ilustrator: Johanna Basford

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Łędina | 2016-04-23

"Tajemny ogród:. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody" to książka do kolorowania autorstwa Johanny Basford, która w bardzo krótkim czasie stała się światowym bestsellerem.

Johanna Basford - rysowniczka i entuzjastka tuszu oraz ornamentu. Tworzy na papierze skomplikowane, bogate w szczegóły ilustracje inspirowane florą i fauną szkockiej wsi, w której dorastała.

Witaj w czarno-białym świecie tajemnego ogrodu! Znajdziesz tu niezwykłe rośliny i zwierzęta, rysunki do wypełniania kolorem, labirynty do przejścia, ornamenty do ukończenia, a także miejsce na własną twórczość. Będziesz szukać ukrytych kluczy, sów, motyli i biedronek. A to dopiero początek! Nieważne, ile masz lat. Nieważne, kim jesteś - artystą, ogrodnikiem czy poszukiwaczem przygód. Wpadnij do króliczej nory i odkryj magiczną czarno-białą krainę... Książka, którą pokochał cały świat!

Sukces dzieła "Zniszcz ten dziennik" - Keri Smith pokazał, że takie książki podobają się i posiadają, dość duże, grono odbiorców. Tak więc...

Pierwsza "kolorowanka dla dorosłych", jaka wpadła w moje ręce. Przyznam od razu, że spodobało mi się to zajęcie, dlatego w niedługim czasie pojawiły się jeszcze inne.
"Tajemny ogród" ma bardzo ciekawe wzory do pokolorowania, niestety- momentami są one zbyt drobne (wymagają bardzo cienkiej kreski), a papier w tej książce... cóż, nie należy do najlepszych- jest cienki i przy malowaniu flamastrami tusz przebija na drugą stronę- ale jest to jedyna uwaga z mojej strony pod adresem tej "kolorowanki". Książka to niedociagnięcie nadrabia przepięknymi, typowo angielskimi obrazkami do wypełnienia kolorem- piękne ogrody, chatki z płotkami i drzewami wokół, bukiety, motyle...

książek: 2021
AnnaSikorska | 2018-05-03

„Tajemniczy ogród” to interesująca propozycja dla wszystkich, którzy chcą kształtować swoje umiejętności manualne. Poza kolorowaniem Johanna Basford zachęca nas do stworzenia swoich niezwykłych projektów ogrodów, zmusza do ćwiczenia spostrzegawczości, dorysowywania różnych elementów. Z każdą stroną stopień trudności wzrasta, dzięki czemu możemy rozwijać umiejętności.
Ta piękna kolorowanka ćwiczy naszą koncentracje, kształtuje twórcze rozwiązania, precyzję. Jest to świetna propozycja dla dysgrafików oraz wszystkich, którzy chcą popracować nad sprawnością swoich rąk.
Bardzo dobrze sprawdza się podczas rysowania cienkopisami. Małym minusem jest dwustronność rysunków i utrudniona możliwość wyrywania kartek, przez co otaczanie się swoimi pracami jest utrudnianie, ale za to książka jest na tyle solidna, że może nam posłużyć, jako zbiór własnych prac w jednym miejscu.
Wzory są naprawdę piękne i wymagają dużej precyzji podczas kolorowania. Szczególnie polecam młodzieży.

esa | 2015-08-04

Ciężko mi ocenić te kolorowankę. Napisze więc jakie ma cechy i wtedy myślę, że każdy w zależności od swoim potrzeb będzie wiedział czy jest dla niego czy też nie.
Na pewno piękne wydanie i za to dodatkowa gwiazdka. Dobra na prezent. Mocny papier-nie przebija. Dziwny rozmiar, nie A4 za co dla mnie minus. Miękka-na tzw kolanie nikt nie pokoloruje. Zbyt małe rysunki i to jest dla mnie największa tragedia. Często bez zaostrzonych kredek nic nie można pokolorować, co człowieka drażni. Jeżeli o mnie chodzi to "Zaczarowanego lasu" nie kupię, chyba że na prezent.

bibi | 2015-07-20
Przeczytana: lipiec 2015

Wejdź przez ogrodowe drzwi, usiądź w altance, zaczerpnik wody ze studni, zachwyć się florą i fauną niezwykle subtelnie nakreśloną przez autorkę. Koloruj, szukaj (to nowość w kolorowankach ostanio wydawawnych), baw się, odkrywaj, zachwycaj pięknem, po prostu czerp przyjemność z tego, co styl autorki oferuje. Kolekcjonuj przystrzyżone drzewka, dorysuj to, czego strzeże kłódka, sadź kwiaty, kreśl detale, słuchaj ptasich śpiewów. Relaksuj się, odpoczynek w takim ogrodzie to czysta przyjemność dla dziecka, dla dorosłego, dla każdego. Ornamenty i bogactwo ogrodu zachwyca!

Kasia | 2015-07-21
Przeczytana: 15 lipca 2015

Kolorowanie uzależnia! Panujące ostatnio szaleństwo i wysyp kolorowanek dla dorosłych nie ominęły i mnie. Zaczęło się od Sztukoterapii. Art Deco, czyli stu antystresowych kolorowanek inspirowanych dwoma najważniejszymi stylami w sztuce XX wieku: art nouveau oraz art deco, pełnych fantazyjnych, abstrakcyjnych form. Teraz przyszła kolej na Tajemny ogród autorstwa Johanny Basford, w którym zakochałam się od chwili, gdy ujrzałam jego okładkę. A to, co w nim znalazłam, jedynie pogłębiło to uczucie zachwytu.

W środku znajdziemy nieco ponad osiemdziesiąt stron wypełnionych „czarno-białą Krainą Czarów”, jak możemy przeczytać w słowach autorki skierowanych do osób sięgających po jej książkę. I nie jest to porównanie na wyrost. Piękne, ale i tajemnicze szkice ogrodów, labirynty pełne kwiatów i pnączy, wśród których widać ptaki i motyle, sadzawki, zamieszkałe przez ryby i żaby, wszystko to tworzy niesamowitą całość, którą po prostu aż chce się wypełnić kolorem i tym samym obudzić ją do...

Przeczytana: 15 lipca 2015

Od pewnego czasu w naszym domu panuje istny szał na kolorowanie. Naprawdę, gdybym nie przekonała się na własnej skórze, nigdy nie przypuszczałabym, że ta czynność może wszystkich tak bardzo wciągnąć. Od ośmiolatki po... babcię! ;) Fakt, jako dziecko bardzo lubiłam kolorować obrazki. A wciąż łamiące się kredki o dość bladych kolorach w ogóle mnie nie zrażały. Robiłam to bardzo często i z wielkim zapałem. Dziwi mnie więc, gdy ktoś twierdzi, że to nudne. Ja kolorowałam zawsze i tak długo, że niekiedy miałam ogromne pęcherze na dłoniach od temperowania. Ale to co. I tak było super.

Oczywiście potem z tego wyrosłam. Gdy moja starsza córeczka zaczęła dorastać, czasem nachodziła mnie chęć, by zwędzić jej jedną z kolorowanek i pobawić się jak dawniej. Ale nie robiłam tego. Potrafiłam się oprzeć pokusie, aż do pewnego dnia. Wstyd się przyznać, ale jest taka książka, która pochłonęła mnie bez reszty do tego stopnia, że gdy moje dziecko zabiera się do malowania, ja sprawdzam przypadkiem czy...

zwiatremwewlosach | 2015-09-21
Przeczytana: 21 września 2015

Zawsze lubiłam rysować, niestety pasja ta zanikała stopniowo wraz z wiekiem, obowiązkami i brakiem czasu. Gdy znalazłam informacje o kolorowankach, zarówno dla małych, jak i dużych, stwierdziłam jedno - muszę to mieć! :)

"Tajemny ogród" to propozycja dla osób, które mają spore pokłady cierpliwości. Mnogość niewielkich elementów może być dla niektórych nie do przejścia. Jest to na pewno propozycja dla tych, którzy mają artystyczną duszę i lubią tworzyć. "Tajemny ogród" uruchamia wyobraźnię i pobudza kreatywność. Czarno-białe grafiki nabierają barw, tworząc niepowtarzalne obrazy.

Dużym atutem książki są piękne, różnorodne grafiki. Do tego dochodzi ich mnogość, ogród do pokolorowania jest naprawdę obszerny! Ja już znam swój plan na długie jesienne wieczory, a Ty? ;)

Jeśli regularnie odwiedzacie mojego bloga to zapewne wiecie, że jestem wielką fanką wszelkich antystresowych kolorowanek, które mają pomóc nam w zrelaksowaniu się po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Koloruję praktycznie codziennie i uważam to za doskonałą terapię, a także po prostu świetną zabawę. Gdy już zacznę tworzyć jakieś "arcydzieło" to po prostu nie mogę się od tego oderwać i wielokrotnie łapię się na tym, że kończę swoją pracę dopiero późno w nocy. "Tajemny ogród" to kolejna taka właśnie pozycja do kolorowania. O twórczości Johanny Basford od samego początku było bardzo głośno i nie mogłam oprzeć się wypróbowaniu jej rysunków. Jakie wrażenie zrobiła na mnie ta świetnie zapowiadająca się książka do kolorowania? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji.

Zacznę od największej zalety tej publikacji, czyli przepięknych rysunków autorstwa Johanny Basford. Autorka stworzyła tak cudowne i magiczne ilustracje, od których nie można oderwać...

Marta Zagrajek | 2015-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2015

Kto powiedział, że kolorowanie jest tylko dla dorosłych, ten ma ograniczoną wyobraźnię i jest mi go autentycznie szkoda! Albo ja zaczęłam ostatnio więcej zauważać takich wydań na naszym rynku, albo jest ich istotnie więcej – bardzo dobrze. Kolorowanie to naprawdę cudowna metoda na relaks. Nawet jeśli człowiek jest przemęczony, zestresowany i zupełnie zniecierpliwiony, to polecam spróbować. Malowanie zaczyna uspokajać, wybieranie kolorów, odcieni i barwienie poszczególnych elementów sprawia, że zatracamy się w tym zupełnie, odzyskując wewnętrzną harmonię.

Książeczka zaprasza nas w swoje progi niesamowitą okładką, a zatrzymuje rozbudowanym wnętrzem. Każda strona to bogactwo linii, z których wyłaniają się piękne kwiaty, bujne rośliny, wielkie domki na drzewie, ciekawskie wiewiórki czy leniwe ślimaczki. Są to czasem naprawdę maleńkie elementy, których wygląd może wpłynąć na całą ekspozycję. Wszystko prezentuje się przepięknie – większość obrazków zmusza kolorującego do dodatkowej...