Nowoczesna czarodziejka

Cykl: Nowoczesna Czarodziejka (tom 1)
Wydawnictwo: Editio
A modern witch
tombraiderka009

Czy można przeżyć 28 lat, nie wiedząc o tym, że jest się czarodziejką? Lauren to świetnie radząca sobie agentka nieruchomości z Chicago. I czarodziejka. Musi nią być — przecież zaklęcie przyzywające na Czarodziejski Czat nie może się mylić. Przynajmniej tak twierdzi kobieta, która napisała kod zaklęcia… Wysoki, przystojny brunet, przysłany do Lauren, by ocenić jej zdolności, również jest...

Czy można przeżyć 28 lat, nie wiedząc o tym, że jest się czarodziejką?

Wysoki, przystojny brunet, przysłany do Lauren, by ocenić jej zdolności, również jest czarodziejem (spokojnie, ta historia nie kończy się tak, jak można by przewidywać). To, co w niej odkryje, zmieni losy kilku osób, zaburzy świetnie rozwijającą się karierę i będzie wymagało długiej terapii lodami. A gdy do akcji wkracza cała mikrospołeczność czarodziejów, sprawy przybierają coraz ciekawszy obrót.

Wejdź na Czarodziejski Czat i daj się porwać prawdziwej magii… Może i ty masz czarodziejską moc? W końcu czarodzieje są wśród nas…

Lekka, na wskroś współczesna powieść fantasy z dużą dozą humoru, wątkiem miłosnym oraz postaciami, do których naprawdę się przywiążesz.

źródło opisu: http://editio.pl/ksiazki/nowoczesna-czarodziejka/nocza1.html

źródło okładki: http://editio.pl/ksiazki/nowoczesna-czarodziejka/nocza1.html

stangres | 2019-08-21
Przeczytana: 01 sierpnia 2019

Całkiem przyjemna i lekka pozycja. Mimo iż nie ma w książce "zła" czyta się szybko i po każdym rozdziale chce się wiecej. Magia jest po to aby czynić dobro a czasem wręcz magia jest dla samej magii, nie ma tu zawilych intryg ,zagadek kryminalnych jednak nie czyni to pozycji w żaden sposób uboższej. Chcę więcej.

Andrzej2020 | 2018-05-21
Przeczytana: 21 maja 2018

Jak z tytułu można wnioskować, rzecz o czarodziejce we współczesnych czasach. I proszę sobie wyobrazić, że w całej książce nie ma grozy (większej niż dziecko zgubione w galerii handlowej). Radość, ciepło, przyjaźń i miłość (rodzinna i nierodzinna).

RosettaStone | 2017-12-02
Na półkach: Przeczytane, Coś lekkiego
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Lekka, łatwa i całkiem przyjemna książka na leniwy wieczór.
Nie trzyma w napięciu i nie wymaga myślenia. Taka w sam raz na lekki reset mózgu i oderwanie od kłopotów codzienności.

Miss Panda | 2016-08-21

Bardzo przyjemna książka, szybko się ją czytało. Ciekawe połączenie współczesności z magią i czarodziejkami. Trochę romansu, trochę śmiechu, oraz zmartwień. Praktycznie wszystko czego można się spodziewać po książce z takim tytułem.

Nie potrafię określić jak czytałoby się ją płci przeciwnej, jednak jako kobieta, mogę spokojnie powiedzieć, że książka mnie oczarowała, albo wręcz zaczarowała ;)

Aleksandra | 2015-12-28
Na półkach: Przeczytane, 📖 2015
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Recenzja pochodzi z bloga: zperspektywyczytelnika.blogspot.com

Lauren jest agentką nieruchomości. Bardzo dobrą agentką - zawsze wie, jakie mieszkanie jest idealne dla jej klientów, nigdy się nie myli. I nagle pewnego dnia robiąc zakupy w internecie, została przekierowana na czat. Czarodziejski Czat. To nie mogła być pomyłka, choć bohaterka uważa, że tak właśnie jest. Jej rozmówczynie nie wiedzą za bardzo, co o tym sądzić, więc postanawiają wysłać do niej Jamiego, który ma sprawdzić jaką mocą dysponuje Lauren.

Jestem totalnie rozczarowana tą pozycją. Dlaczego? Pierwszą rzeczą, która sprawiła, że miałam ochotę odłożyć tę książkę był język. Był okropnie sztywny, wręcz nienaturalny. Dorośli i dzieci posługiwali się tymi samymi zwrotami. Było mnóstwo powtórzeń. Nie wiem, może to wina tłumacza?
Sama książka była nudna. Nie było żadnej akcji. Jeśli pojawiał się jakiś problem, to był on tylko przez pół strony i zaraz znalazł się cudowny sposób na jego rozwiązanie. Nie było ani głównego...

sygin | 2015-12-22
Przeczytana: 09 września 2015

Lauren to zaradna agentka nieruchomości z Chicago, która robiąc internetowe zakupy trafia na czad dla... czarodziejek, gdzie szybko dowiaduje się, że jest jedną z nich. Ale czy naprawdę mogłaby mieć jakieś nadnaturalne zdolności i o tym nie wiedzieć? Na wszelki wypadek autorka czarodziejskiego kodu, wysyła do niej swego brata by sprawdził czy dziewczyna naprawdę ma magiczne zdolności. Tak zaczyna się przygoda Lauren z magią, która sprawi, że będzie miała okazję poznać naprawdę sporo podobnych jej ludzi - zwłaszcza pewną ekscentryczną rodzinę, pełna uroczych czarodziejątek. Wszystko to na zawsze odmieni jej życie, i życie kilku jej bliskich ludzi.
"Nowoczesna czarodziejka" jest nowoczesna, a więc bohaterowie zamiast ważyć wywary w saganach programują internetowe strony, piszą programy lub sprzedają swe magiczne wyroby ziołolecznicze w sieci. W książce pani Geary magia w pełni współgra z techniką, co pozwala zacieśniać łączące czarownice i czarodziejów więzi. Interesujący pomysł....

blondrose | 2015-10-23

Świat magii przedstawiony zupełnie inaczej. Przyjemna i prosta lektura :)

Wybebeszamy_książki | 2015-10-23

O co tyle zachwytu? O co chodzi?
Nie wiem.
W sumie, jestem gotowa uznać "Nowoczesną czarodziejkę" za naprawdę, naprawdę słabiutką książkę i krzyknąć do Was: nie czytajcie! Jednak, spokojnie Kryśka!, wielu ludzi wychwalało ją pod niebiosa.
Dlaczego?
Zadawałam sobie to pytanie przez dobre trzydzieści minut, zanim musiałaś zacząć się uczyć, więc, eee, tak, opłaczcie mój stracony czas.
Doszłam, mimo kilku spięć w mózgownicy, do paru może-choć-trochę-konstruktywnych wniosków.
Książkę mogą polubić osoby:
-w gruncie rzeczy nie lubiące prawdziwego fantasy
-lubujące się w sielankowych książkach, o codzienności przeciętnego-a-może-jednak-nie bohatera
-nie szukające podniet adrenalinowych
-u których słowa "programowanie i "czary"w jednym zdaniu nie wywołują wzdrygnięć
-i wreszcie, czytelnicy, którzy szukają otępiacza
Lubię sielankowe książki, ale jednocześnie połączenie nowoczesności i czarów, przynajmniej w tym przypadku, wywołało gorący sprzeciw mojej duszy. Nie mam nic przeciwko łączeniu...

Linoskoczek | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Rzeczywistość bez zła.
Czy da się przedstawić sielankę? Na dodatek w powieści? Trudne niezmiernie i z takim zadaniem mierzy się Autorka, opowiadając historię o współczesnych użytkownikach magii.
Główna bohaterka to niezwykle efektywna agentka nieruchomości. Wprost odgaduje życzenia swoich klientów, dobierając im idealne lokum. Przypadkiem łapie kontakt w czarodziejkami, po czym okazuje się, że sama dysponuje ogromną mocą. Czekają ją kolejne etapy, o których nie opowiem, bo to jednakże zdradzanie fabuły.
Złych w zasadzie nie ma. Jedyne problemy, jakie ja spotkają, to w zasadzie niedogodności. Raz znajdzie się w gronie amatorów magii, pośród których znajdują się osobnicy całkowicie pozbawieni mocy. Ci okażą się niemili, ale jednakże nie aż tak, by wywołać cień awantury, przed jej rozpoczęciem nasza czarodziejka odejdzie. Podobnie łatwe do rozwikłania są problemy przyjaciółki z rodzicami. Nawet katastrofa grożąca Kalifornii zostanie cudownie rozwiązana, kiedy bardzo utalentowany...

mala5317 | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

Po kilku mocniejszych książkach potrzebowałam wytchnienia i postanowiłam sięgnąć po tą oto pozycję. Przeleżała u mnie na półce już troszkę czasu, a okładka i sam tytuł sugerowały o lekkiej tematyce. Tego właśnie potrzebowałam i oczywiście się nie zawiodłam.

Książka utrzymana jest w prostej stylistyce. Lekkie dialogi, lekka treść i zabawne sytuacje sprawiły, że pochłonęłam ją w oka mgnieniu. Dla mnie była to komedia romantyczna w wydaniu papierowym. Do przeczytania na jeden raz. Historia banalna, która przedstawia młodą kobietę przed trzydziestką, która kupując lody przez internet nagle dowiaduje się że jest czarodziejką. Według mnie można było wymyślić coś ciekawszego, ale spotykałam też i gorsze fabuły, więc aż tak strasznie czepiać się nie będę.

Dużo gorzej odebrałam bohaterów, którzy zupełnie do mnie nie przemówili i nie przypadli mi do gustu. Na początku zupełnie połapać się nie mogłam, kto jest kim dla kogo. Szczególnie to się uwidaczniało podczas wymiany wiadomości...