Zodiak

Wydawnictwo: YA!
Zodiac
angielski
Smilly

Pierwsza część porywającego galaktycznego cyklu inspirowanego astrologią. Świat stanął na krawędzi chaosu: galaktykę Zodiaku i jej Dwanaście Domów nawiedza seria zaburzeń pogodowych, niosących śmierć i zniszczenie. Rho, 16-letnia mieszkanka konstelacji Raka, ma przed sobą najtrudniejsze zadanie. Musi przekonać nieświadomych Strażników pozostałych jedenastu domów, że zaburzenia mogą być...

Pierwsza część porywającego galaktycznego cyklu inspirowanego astrologią.

Rho, 16-letnia mieszkanka konstelacji Raka, ma przed sobą najtrudniejsze zadanie. Musi przekonać nieświadomych Strażników pozostałych jedenastu domów, że zaburzenia mogą być związane z powrotem Ochusa, mitycznego założyciela Trzynastego Domu. Tylko, kto uwierzy nowej Strażniczce Domu Raka?
Wyścig z przeznaczeniem trwa…

źródło opisu: http://bookgeek.pl/2015/02/20/zapowiedz-zodiak-romina-russell/

źródło okładki: http://bookgeek.pl/2015/02/20/zapowiedz-zodiak-romina-russell/

Aithusa22 | 2015-10-16
Przeczytana: 15 października 2015

"– Trzymaj się swoich lęków, moje dziecko – wyszeptała. – One są rzeczywiste."

Ja jestem książką usatysfakcjonowana i cieszę się, że ją przeczytałam. Wbrew niektórym opiniom, uważam, że jest to ciekawa lektura i będę czekać na kolejny tom.

Mamy tutaj Rho, Dziewczynę-Nikt, która staje się Dziewczyną-Kimś-Wielkim. Jest to standard w tego typu książkach i niestety, według mnie duży minus. Grupa dorosłych osób wzięła niedoświadczoną akolitkę na swoją przywódczynię i Strażniczkę całej planety Raka! Rhomę lubię najmniej z całej tej książki, ponieważ podejmowała bardzo pochopne decyzje, zaślepiona swoimi racjami. Na dodatek była jak taka chorągiewka na wietrze, między jednym mężczyzną, a drugim. Pod wpływem impulsu potrafiła robić różne niedojrzałe rzeczy, w trakcie trwania powieści się zmienia, niekoniecznie na lepsze. Jedyną jej dobrą cechą była jej miłość do swojej rodziny i planety. Stwierdziłam też, że nie ocenię książki przez pryzmat tego, jak postrzegam Rho, ponieważ ocena byłaby...

Sięgnęłam po tę książkę, bo przyciągnęła mnie okładka. Ponadto swego czasu zajmowałam się dość mocno astrologią, więc i tematyka wydała mi się pociągająca. Spodziewałam się czegoś naprawdę fajnego. W końcu istnienie trzynastego domu, odległa przyszłość, znaki zodiaku, galaktyczne podróże, to wszystko naprawdę ma potencjał, by stworzyć z tego niesamowicie wciągającą powieść. Niestety "Zodiak" taki nie jest. Książka, chociaż na początku nawet interesująca, szybko stała się taką banalną powiastką dla nastolatków. I mam dodatkowo wrażenie, że ta powieść jest zupełnie niedopracowana. Niektóre wątki połączone są chaotycznie, stworzone jakby na siłę, albo zupełnie debilne. Jest w nich masę nieścisłości i luk. Postacie wszystkie bez wyjątku jakieś takie jednokierunkowe, niespójne. A zachowania i sposób myślenia głównej bohaterki miejscami wręcz poraża brakiem jakiejkolwiek dojrzałości. Ogólnie jak dla mnie książka jest po prostu słaba i na pewno nie skuszę się na dalsze części.

BagatElka | 2015-05-30
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 29 maja 2015

Ta książka przypomina sen nastolatki,która marzy o tym aby być kimś wyjątkowym.I nastoletni czytelnicy będą nią zachwycenia.
Początkowo zapowiadało się na niebanalną historię ,pełną odniesień do znaków zodiaku i czytałam nawet z zainteresowaniem.Niestety w połowie czar prysł i czułam jedynie znudzenie kolejnymi wydarzeniami,które w moim odczuciu były bez polotu,wtórne i pełne przebieranek.
O kolejnych strojach jest tu dużo i na każdym kroku i zaczęło mnie to irytować.
Główna bohaterka,z chwilą uzyskania wysokiej pozycji traci cały urok i rozum.Jej pomysły,zachowania i rozmowy są typowe dla szesnastolatki a ja mam szczerze dość logiki osób w tym wieku.
To książka o młodzieży i dla młodzieży a ja nie mam ochoty na kontynuację.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Jakiś czas temu interesowałam się trochę astrologią i dwunastoma domami astralnymi przypisanymi poszczególnym znakom. Kiedy więc pojawiła się książka Rominy Russell postanowiłam ją przeczytać, mimo, iż dosyć rzadko sięgam po gatunek fantasy.

Czy istniał we wszechświecie trzynasty dom, odpowiadający kolejnemu znakowi? Co się z nim stało?

Odpowiedzi na te pytania poszukuje 16-letnia Rhoma Grace, która wywodzi się z Domu Raka i posiada wspaniałe zdolności odczytywania informacji przekazywanych przez gwiazdy. W tak młodym wieku zostaje Strażniczką swojej planety, po tym jak jej poprzedniczka straciła życie, a beztroski dotąd świat nastoletniej dziewczyny odszedł do przeszłości. Wszystkie 12 Domów posiada swoje własne miejsce we wszechświecie, ich mieszkańcy są odpowiedzialni za określone sfery życia, współpracują ze sobą i wzajemnie się uzupełniają. Jednak niespodziewanie, na skutek niewyjaśnionych dotąd zjawisk, planety poszczególnych Domów zaczynają być atakowane przez czarną...

Ewa | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Poniższa recenzja ukazała się również na moim blogu Świat według Lilii:http://swiatwedluglilii.pl/ksiazka/zodiak-232017/

Ciemną nocą, gdy niebo przedziera się przez pierzynę z chmur, a gwiazdy niczym drobinki brokatu, zalotnie błyszczą, zwracając na siebie uwagę, sięgnij po lekturę powieści, przedstawiającej postapokaliptyczną wizję przyszłości.

Najdzie Cię ochota, by odczytać konstelacje z układu gazowych kul. Nie potrzebujesz lunety, talko skrawka samotnej ziemi, wolne od smogu, dymu i innych ludzkich zanieczyszczeń.

Odważnie podnieś głowę i skieruj wzrok ku nierozłącznym Bliźniętom. Zobacz, jak Panna obdarza ogromną dawką zaufania dumnie kroczącego Lwa, któremu niesie ogon. Czy zgadniesz jaki cel obrał sobie Strzelec? A może zechcesz odnaleźć kryjówkę Raka i Skorpiona? Pamiętaj, że z każdym dylematem możesz się zwrócić do Wagi- to nieoceniony i bezstronny sędzia. Odważysz się dosiąść Koziorożca, czy wolisz popłynąć za ławicą Ryb? Wodnik będzie czuwać nad Twoim...

książek: 1911
Sherry | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

A tymczasem w Galaktyce...

Galaktyka Zodiaku dzieli się na dwanaście domów, przypadającym konkretnym znakom zodiaku. Każdy z nich ceni inne wartości, charakteryzuje się wyjątkowymi cechami. Istnieją, współegzystują, lecz działają na zupełnie innych zasadach. Cały porządek rzeczy burzy się, gdy galaktykę nawiedza szereg katastrof. Kiedy jedna z nich, niszczy dziedzictwo i wszystko co znała prawie siedemnastoletnia Rhea z domu Raka, dziewczyna wie, że nadchodzi czas zmian. Zwłaszcza, że nagle jej życie wywraca się do góry nogami, a nad galaktyką pojawia się widmo starożytnej, potężnej, złowieszczej istoty, w której istnienie nikt zdaje się nie wierzyć i to właśnie na barki młodej dziewczyny przypada zadanie zjednoczenia domów i uratowania tylu istnień ile zdoła. Nic nie jest jednak tak proste jak się wydaje, zwłaszcza jeśli wszyscy traktują twoje ostrzeżenia, jako nic niewarte prorokowanie...

"Dawno temu, przed wiekami,
Wąż zjawił się między Gwiazdami"

Powieść Rominy Russell,...

luuukasz15 | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Spodziewałem się świeżego powiewu. Naprawdę interesujący pomysł. Znaki zodiaku, odległa przyszłość, kolonizacja innych układów słonecznych. Ale chyba sama oś fabularna padła... czegoś brakowało. Poznajemy kolejne krainy poprzez opis na pół strony... takie możliwości i niewykorzystane! Największy błąd jeśli chodzi o mnie to brak mapki. Nie wiem jak wydaniu amerykańskim, ale tego ewidentnie brakowało. Czasem trudno było zrozumieć podróże i samo miejsce akcji. Oby kolejne części były ciekawsze :)

| 2015-08-06

Kupiłam, bo zaciekawił mnie opis. Czy jestem zadowolona z zakupu?
Przyznam, że książka zrobiła na mnie dobrze wrażenie, choć czytałam lepsze. Pierwsza cześć serii jest dość rozległa pod względem wątków, jak i objętości. Czy to dobrze? Tak i nie. Tak, ponieważ autorka nakreśliła świat w sposób dość rozległy pozwalając czytelnikom zagłębić się w niuanse Zodiaka. Nie, ponieważ momentami czułam się zagubiona szybkimi przeskokami w akcji. Za to bardzo podobają mi się postacie stworzone przez autorkę, ciekawi mnie jak rozwijać się będą relacje miedzy nimi w kolejnych tomach. Nie mniej jednak czekam niecierpliwie na ciąg dalszy.

Kaś | 2015-06-24
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Świat w Zodiaku zbudowany jest z dwunastu Domów, z których każdy odpowiada innemu znakowi znanemu z naszej astrologii. Choć reprezentują różne wartości, wzajemnie się uzupełniają i żyją we względnym spokoju, przynajmniej do czasu, gdy Dom Raka zostaje dotknięty niecodziennym i nieprzewidzianym kataklizmem. Jak to się stało, że żadnemu z jasnowidzów nie udało się dostrzec zagrożenia z odpowiednim wyprzedzeniem? A może za problemami stoi coś więcej niż zwykła niepomyślna koniunkcja gwiazd? Szesnastoletnia Rho zdaje się widzieć i rozumieć więcej niż najtęższe umysły jej Domu, przez co w obliczu zagrożenia będzie musiała objąć przywódcze stanowisko.

Bardzo spodobał mi się pomysł na wykreowany przez autorkę świat. Tematyka astrologiczna jest mi w miarę bliska, a poza tym widać wyraźnie, że idea, która pojawiła się w pisarskiej głowie, jest spójna i przemyślana. Romina Russell stworzyła nową jakość w oparciu o to, co już znane - wykorzystała horoskop i wynikające z niego cechy...

Lucy | 2016-08-25
Na półkach: Ocena - 4, Przeczytane

Książka zachęciła mnie bardzo ciekawym, niebanalnym opisem. I taka też była na początku czytania. Stworzony przez autorkę świat jest bardzo ciekawy, pierwszy raz spotkałam się z takim pomysłem. Jednak po 60 stronach, kiedy poznałam lepiej nudnych bohaterów, zaczęłam się irytować i czekać końca. Fabuła wlokła się, główna bohaterka Rhoma Grace wpadała na coraz głupsze pomysły. Czytanie się dłużyło, zdarzenia były przewidywalne, wątek miłosny nieciekawy. Autorka zwracała większą uwagę na ubrania bohaterów niż ich charakter. Wątki poskładane chaotycznie, niektóre nie do końca zrozumiałam.
Gdyby uciąć jedną czwartą książki, gdyby autorka nie wykreowała Rho na geniusza, może ocena byłaby wyższa. Tak jest jedynie 4/10 i raczej nie sięgnę po kolejne części.