The Hunter

Okładka książki The Hunter Chris Carter
Okładka książki The Hunter
Chris Carter Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Robert Hunter (tom 0.5) kryminał, sensacja, thriller
Robert Hunter (tom 0.5)
The Hunter
Simon & Schuster
2013-01-17
2013-01-17

Bardzo przyjemna nowelka.

Ale za ten bullshit o listach pożegnalnych samobójców to cała gwiazdka w dół. Niby często ma autor tak dobry research a tak podstawowe rzeczy albo przypadkiem, albo specjalnie dla wygodny, spaprze...

Bardzo przyjemna nowelka.

dobre wprowadzenie do serii, krotkie i wciagajace

dobre wprowadzenie do serii, krotkie i wciagajace

Początek pracy Roberta Huntera, pierwsza sprawa

super!!!

Początek pracy Roberta Huntera, pierwsza sprawa

super!!!

Młody detektyw Robert Hunter pojawia się w wydziale rozbojów i zabójstw (Robbery Homicide Division) policji Los Angeles w odpowiednim momencie. W mieszkaniu zamkniętym od wewnątrz łańcuchem znaleziono właśnie zwłoki dziewczyny z podciętymi żyłami nadgarstków. Prawo stanowi, że samobójstwa podlegają ich wydziałowi, ale detektywi bardzo nie lubią się nimi zajmować. Choć finał policyjnego dochodzenia zawsze jest w tego rodzaju sprawach z góry wiadomy, papierkowej roboty jest przy nich od groma. Niech więc młodziak się pomęczy. Niech wykaże, że opinia, która poprzedziła jego skierowanie do tak ważnego wydziału jest coś warta, że jego wysokie IQ, doktorat z psychologii zachowań kryminalnych i imponujące wyniki rozmaitych testów przydadzą się w codziennej pracy policjantów.

Swój chrzest bojowy na stanowisku detektywa RHD LAPD Robert Hunter przechodzi z łatwością, ku zdumieniu przełożonych i kolegów. Tym bardziej, że wyniki jego kilkugodzinnego dochodzenia zdecydowanie różnią się od oczekiwań. A Chrisowi Carterowi wystarczyło zaledwie 80 stron na opisanie pierwszego sukcesu bohatera, którego przygody stanowią treść kolejnych tomów cyklu. Najnowszy, The Caller, ma się ukazać za kilkanaście dni.

Od jakiegoś czasu czytam entuzjastyczne opinie o thrillerach z Robertem Hunterem. Jednocześnie rodzaj zbrodni, którymi zajmuje się detektyw trochę od ich lektury mnie odstręczał. Jeśli jednak również w pełnowymiarowych powieściach autor, podobnie jak w tym króciutkim opowiadaniu, potrafi wyważyć błyskotliwość detektywa z ohydą zbrodni, tak aby nimi zbytnio nie epatować, trzeba będzie spróbować. Choćby po to, by stwierdzić, czy Hunter rzeczywiście zasłużył na laurkę, którą mu wystawili ci, którzy go szkolili i skierowali do pracy w najtrudniejszym wydziale policyjnym miasta, które wbrew nazwie z aniołami niewiele ma wspólnego.

69 / 2018

69 / 2018

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Chris Carter
  • Cykle