Widok z nieba

Wydawnictwo: Znak Literanova
Darmowe dodatki Edytuj książkę
literatura piękna
Sarah

Najważniejsza nagroda za hiszpańską powieść PREMIO PLANETA 2013 Patricia to modelka, która mimo młodego wieku odniosła ogromny sukces. Z pozoru wszystko układa się po jej myśli, a ona sama wmawia sobie, że jest bardzo szczęśliwa. Jednak coraz częściej czuje, że dla rodziny jest przede wszystkim chodzącą kartą kredytową, a dla znajomych – ślicznym dodatkiem. Pewnego dnia, podczas...

Najważniejsza nagroda za hiszpańską powieść PREMIO PLANETA 2013

Pewnego dnia, podczas niespokojnego lotu z New Delhi do Madrytu, poznaje Vivianę, ekscentryczną kobietę, która oznajmia modelce, że ktoś pragnie jej śmierci. Patricia nie traktuje tego poważnie. Do czasu.

Splot dziwnych i niepokojących zdarzeń sprawia, że musi zrewidować wyobrażenia, jakie miała o swoim życiu i o ludziach, którzy ją otaczają.

Clara Sanchez, autorka bestsellerowej Skradzionej, w swojej nowej powieści, pełnej zaskakujących zwrotów akcji, opisuje skomplikowany proces dochodzenia do prawdy o sobie i pokazuje, jak wysoką cenę płacimy nieraz za sukces.

źródło opisu: http://www.matras.pl/widok-z-nieba,p,228404

źródło okładki: http://www.matras.pl/widok-z-nieba,p,228404

książek: 1970
Piotr | 2016-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Okładka przykuwa uwagę. Kobieta, połowa twarzy, wychudzona, czerwona sukienka, czerwone tło. Język ciała pokazuje, że chce nam coś przekazać. Ułożenie dłoni nie jest typowe. Nie widzimy włosów, nie widzimy oczu. Kobieta niczym manekin. Ale treść wszystko wyjaśnia.

Patricia jest uznaną modelką, występującą na największych wybiegach. Jej sukces, napływ wielkich pieniędzy i sława uśpiła jej czujność. A wystarczyło spotkanie z nieznajomą kobietą w samolocie na trasie New Delhi do Madrytu. To Vivain mówi jej, że czuję wielkie niebezpieczeństwo w życiu modelki, że ktoś próbuje ją zgładzić. Młoda kobieta nie bierze jej słów na poważnie, ale kolejne dni przynoszą dziwne wypadki, na pozór można uznać je za czysty przypadek, ale czy tak jest? Patricia odszukuje nieznajomą kobietę, a ta przekazuje jej nowe fakty dotyczące jej życia. Kim jest Viviene? Oszustka, a może kobieta mająca kontakt z innym wymiarem?

Książkę przeczytałem w tempie błyskawicznym. Pisarka napisała historię o...

boziaczek | 2016-06-21
Na półkach: Przeczytane, E-booki

„Otóż nie ma żadnego powodu, żeby cokolwiek było takie jak pragniemy.”
Właśnie ten cytat z książki „Widok z nieba” Clary Sanchez utkwił mi głęboko w pamięci. Clara Sanchez snuje powieść o dziewczynie, która w swoim młodym wieku osiągnęła bardzo wiele. Jest rozchwytywaną modelką, świetnie zarabia, co pozwala jej na utrzymanie swojej rodziny i męża malarza, który nie potrafi sprzedać swoich obrazów. Wydawać by się mogło, że Patricii niczego nie brakuje. Dopiero przestroga nieznajomej w samolocie, że ktoś czyha na jej życie, zmusza główną bohaterkę do głębokiej analizy swojego życia, które tylko na pozór wydaje się idealne...
Clara Sanchez w swojej powieści intryguje i zaciekawia niezmiernie czytelnika. Wprowadza atmosferę tajemniczości i do końca każe kluczyć czytelnikowi pomiędzy prawdą a fikcją. Clara Sanchez ma bardzo ciekawy styl; książka wciąga i mimo, że nie obfituje w niesamowitą ilość wydarzeń, to nie nuży. Wręcz przeciwnie, śledzimy szczegóły i odkrywamy bolesną prawdę wraz...

Magdalena T | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

„ Ten, kto się nie trudzi, szukając, nie ma prawa znaleźć.”

Lipiec rozpoczęłam książką, która mnie skusiła okładką, a do tego nowinką wydawniczą. Czerwona, pobudzająca zmysły, krzycząca, kusząca, niebezpieczna, ale kobieca. Postać kobiety jest jakby stworzona przez malarza… kusi zmysłowością ust i czerwienią sukienki. Kruchość i kobiecość mieszają się z odwagą ostrością. Od początku wiedziałam, że muszę ją mieć! „Widok z nieba” autorstwa Clary Sanchez to spojrzenie na proces dochodzenia do prawdy o sobie samym. To także opowieść o sukcesach i cenie jaką się za nie płaci. Zaintrygowana opisem, który rozbudził moją wyobraźnię, pochłonęłam całość w ciągu 10 godzin.Powieść Clary Sanchez ma coś w sobie to coś. Historia modelki, która pieniędzmi kupuje wszystko a konkretnie spokój, nie zważając na uczucia najbliższych. Tłem jest bogactwo, elegancja, piękno, są też emocje, a także co ważne, zaskakujące zwroty akcji. Nie jest to zwyczajna książeczka o modelce, której nagle opadła...

Lidka | 2017-05-15
Przeczytana: 10 maja 2017

Sceptycznie podeszłam do autora a sama książka długo czekała na swoją kolej, i ...? I okazała się bardzo ciekawą lekturą . Podobała mi się pokrętna fabuła a właściwie w jaki sposób bohaterka dochodzi do swojej prawdy.
Niezwykle szybko się czyta i wciąga (nie od pierwszych stron ;) ).
Polecam serdecznie

Anna | 2015-07-24

Patricia już od wczesnych lat wspinała się po chwiejnej drabinie sukcesu, prześcigając rywalki w drodze na sam szczyt. Pomimo młodego wieku dorobiła się dużego majątku i satysfakcjonującej życiowej pozycji. Los bywa jednak ekwiwalentny, o czym przekonuje się w czasie podróży samolotem, spotykając Vivianę – ekscentryczną pasażerkę, która oznajmia dziewczynie, że ktoś pragnie jej śmierci. Od tej pory w pozornie idealne życie Patrici wkrada się coraz więcej niekontrolowanych wypadków. Jedynym rozwiązaniem staje się przeprowadzenie prywatnego śledztwa i zdemaskowanie sprawcy niepomyślnych zdarzeń.

,,Widok z nieba” jest książką przyjemną w odbiorze, nieskomplikowaną pod względem warsztatowym, jednak zapewniającą czytelnikowi uczciwą rozrywkę. Przedstawia historię kobiety obracającej się w świecie złudzeń tak długo, aż traci z oczu prawdę o rodzinie, znajomych, pracy, a także samej sobie. Ostrzeżenie nieznajomej wymusza na Patrici działanie, które, chociaż początkowo ma na celu...

Dorota | 2016-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 maja 2016

Niby taka sobie historia wziętej modelki, bogatej, utrzymującej całą rodzinę, mężatki w szczęśliwym związku, która spotyka na swojej drodze kobietę informującą ją, że ktoś czyha na jej życie. Patricia zaczyna dochodzenie, kim jest ta osoba i dochodzi do smutnych wniosków. Ta książka ma drugie dno. Jest ona o sile pieniądza i o tym co ludzie potrafią dla niego zrobić, o miłości, która potrafi tak zaślepić, że nie dostrzegamy realnego świata i życia, a w końcu o moralności - tak różnie postrzeganej.
Nie jest to banalna historia, daje do myślenia ale nie przytłacza, przyjemnie się czyta.

Malwina | 2015-07-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 10 lipca 2015

To będzie krótka recenzja.

Powiem tak – ani mi się ta książka podobała, ani nie podobała. I de facto nawet nie wiem, co napisać dalej. Nie rozumiem, skąd taki tytuł książki, no ale może czegoś nie uchwyciłam. Książka jest przewidywalna niestety i pod tym kątem mnie rozczarowała.

Jednak muszę przyznać, że słynna modelka dokonująca rachunku sumienia to całkiem ciekawy pomysł. Każdy z nas powinien dokonać kiedyś analizy swojego życia. Czy jestem w porządku wobec innych? Kto mógłby mi źle życzyć? Czy powinnam/powinienem coś zmienić w swoim życiu? Na pewno warto się nad tym zastanowić.

Książkę zaliczam do kategorii raczej lekkich i na jedno/dwa popołudnia. Kreacja głównej bohaterki przypadła mi do gustu – Patricia to po prostu fajna dziewczyna, jednak – w moim odczuciu – jej mężem jest kiepski facet. Bo nawet ciężko o nim napisać „mężczyzna” – jak przeczytacie „Widok z nieba”, to zrozumiecie, co mam na myśli :) Rodzice bazujący na dorobku córki, wzbudzający u niej wyrzuty sumienia,...

vAnitas | 2015-07-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 03 lipca 2015

Nie lubię modelek, to fakt. Kojarzą mi się z zagłodzonymi pannicami, śpiącymi na górach pieniędzy, które nie potrafią docenić, jak im się w życiu poszczęściło. Jednak Patricię - główną bohaterkę "Widoku z nieba" polubiłam od pierwszych stron lektury. Dlaczego? Ponieważ nie snuła ona wielostronicowej opowieści o swoim wspaniałym życiu.
Właściwie książka Clary Sanchez była raczej historią o popadaniu w pewnego rodzaju fobię, analizowaniu ludzi, którymi się otaczamy oraz o życiu, które tylko wydaje się szczęśliwe i perfekcyjne.

Zastanawiałam się o czym będzie książka w krwistoczerwonej okładce, która trafiła w moje ręce zaraz na rozpoczęcie wakacji. Spodziewałam się dobrego kryminału, jednak na jakiś ogromny, przestępczy wątek się nie natknęłam. Nie zaszkodziło to jednak powieści.
"Widok z nieba" został nagrodzony PREMIO PLANETA 2013, więc wydawało mi się, że skoro statuetka powędrowała w ręce autorki, to jej książka musi mieć w sobie "to coś". I owszem, miała.

Zupełnie...

virgo123 | 2017-01-15
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Z początku trochę mnie nudziła ta książka, musiałam się wciągnąć, żeby mnie zaciekawiła. A potem już się praktycznie nie mogłam od niej oderwać, rozdziały są krótkie, więc od razu jest ta chęć czytania dalej i przez szkoda się od niej odrywać. No i trzeba przeczytać całą, żeby dowiedzieć się, kto tak bardzo chciał zaszkodzić głównej bohaterce.

kawa | 2018-06-03

Mocna dobra ocena. Bardzo ciekawa książka opowiedziana w pierwszej osobie. Dziwne spotkanie w samolocie i usłyszane zdanie zupełnie odmienia życie naszej bohaterki. Zaczyna wątpić we wszystko co robi i w bliskie jej osoby.
Z czasem zaczyna patrzeć na siebie i swoje życie z innej perspektywy.
I dostrzega coś, czego kiedyś nie chciała widzieć. Przekonuje się także, że jest silniejsza niż myślała.