Wyścig z czasem

Wydawnictwo: Muza
The Steady Running of the Hour
literatura piękna
miki24gr

Młody Amerykanin Tristan Campbell dowiaduje się, że może być spadkobiercą fortuny Ashleya Walsinghama, brytyjskiego oficera i weterana I wojny światowej, który zginął przed osiemdziesięciu laty podczas wyprawy na Mount Everest w 1924 roku. Ashley zapisał wszystko swej ukochanej, Imogen Soames-Andersson. Ta jednak nigdy nie zgłosiła się po pieniądze. By odziedziczyć spadek Tristan musi dowieść, że jest spokrewniony z Imogen - i z tym zadaniem wyrusza w podróż po Europie.

W londyńskich archiwach, na polach bitewnych Sommy i pośród islandzkich fjordów Tristan kawałek po kawałku składa historię życia Ashleya, historię namiętnych schadzek na kilka dni przed wyjazdem na front, służby wojskowej i odwagi w obliczu niebezpieczeństw, romansu wbrew sprzeciwom rodziny, wyprawy w Himalaje podjętej mimo złamanego serca.

źródło opisu: http://muza.com.pl/produkty/1968-wyscig-z-czasem-9788377588949.html

źródło okładki: http://muza.com.pl/produkty/1968-wyscig-z-czasem-9788377588949.html

elaro | 2019-03-30
Przeczytana: marzec 2019

Niezła, choć po przeczytaniu opinii spodziewałam się bardziej porywającej historii. Zakończenie bardzo mnie rozczarowało.

Kamkar | 2018-10-16
Przeczytana: 15 października 2018

Pamiętam jak z 2-3 lata temu było o tej książce głośno i ile naczytałam się o niej pozytywnych recenzji pełnych zachwytów. U mnie przeleżała 2 lata nim zdecydowałam się po nią sięgnąć i niestety, nie jest jak z winem, że im dłużej leży tym jest lepsze.
Już na samym wstępie widać jej odmienność. Pierwszy raz spotkałam się z książką, która numery stron ma u góry. Przyznam, że największą trudność sprawiła mi forma w jakiej jest napisana. Przede wszystkim jest w większości napisana w czasie teraźniejszym, ale w trzeciej osobie. Autor do tego nie używa w ogóle zaimków osobowych, tylko posługuje się co chwila imieniami postaci. Zamieszczam zdjęcie jednej strony, by to Wam zobrazować. Skutkuje to tym, że miałam wrażenie, że czytam jakiś telegram, scenariusz- „Ashley wziął linę. Ashley zwinął linę. Ashley odłożył linę” Przyznam, że sądziłam, że będzie to pierwsza książka, której nie dam rady dokończyć. Uznałam jednak, że dam szansę samej historii, że może skoro nie styl, to chociaż...

Martine1997 | 2017-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 28 lipca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trudno jest mi określić, jakie wrażenie wywarła na mnie ta książka. Ukazywała bowiem w retrospekcjach niezwykle ważną problematykę, a mianowicie miłość w czasach wojny, jednak - według mnie - przedstawione postacie nie do końca sprostały oczekiwaniom. Ich ogólny zarys nie był zły, jednak mimo wszystko wydawały mi się bezbarwne (a miały potencjał).
Uważam, że historie, które były opisane na kartach tej książki, toczyły się niezależnie od siebie (a to wielka szkoda). Zabrakło "spoiwa" między nimi, gdyż poprzez odnajdowanie listów i ogólnych poszlak wszystko wskazywało na to, że te dwa wątki w końcu się połączą. Zakończenie było jednak jakby... niezakończone.
Lubię książki, które zostawiają czytelnika z mnóstwem pytań, jednak uważam, że przy tej powieści ewidentnie czytelnik zasługiwał na wyjaśnienia, czego niestety nie otrzymał.

nuna21 | 2017-05-20

Wyścig z czasem, to wbrew oczekiwaniom nie jest książka na jedno popołudnie. Wymaga namysłu, zastanowienia by na końcu pozostawić nas z dojmującą pustką.
Młody Amerykanin, po studiach, stoi na życiowym rozdrożu, dowiaduje się, iż najprawdopodobniej jest beneficjentem ogromnej fortuny Ashleya Walsinghama, z którym może być spokrewniony przez swoją babkę.
Bez zastanowienia, jedzie do Londynu aby odnależć świadectwo potwierdzające rodzinne powiązania.
Tristan wyrusza w podróż śladami niespełnionej miłości Ashleya i Imogen, wojennej zawiruchy i tragicznej śmierci w Himalajach. Ale tak naprawdę jest to podróż śladami własnych korzeni i próby odkrycia kim jestem i ku czemu zmierzam.
Powieść momentami bardzo się dłuży i przyznam, że zdecydowanie lepiej czytało mi się rozdziały poświęcone historii Ashleya i Imogen.

olga | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

(...)"Ashley patrzy na lamę. Kapłanowi wypadły prawie wszystkie zęby. Ma odsłonięte ramiona i skórę osmaloną dymem. Odpowiada Ashleyowi nieugiętym spojrzeniem.
- Święty lama chce pana o coś spytać. Czemu pan cierpi i czemu pozwala pan innym cierpieć w tej bezsensownej wyprawie?"(...)

Młody Amerykanin Tristan Campbell właśnie skończył studia. Mieszka w Kalifornii i jeszcze nie bardzo wie, czym się zająć. W jego zwyczajnym, po amerykańsku poukładanym życiu naraz pojawia się zaskakująca niespodzianka zza Oceanu. Jedna z szacownych londyńskich kancelarii prawniczych informuje go, że być może jest spadkobiercą niebagatelnego majątku po pewnym zamożnym Brytyjczyku, weteranie I wojny światowej. Ashley Walsingham zginął co prawda dawno temu, podczas wyprawy w Himalaje, zostawił jednak po sobie duże pieniądze, które zapisał w spadku niejakiej Imogen Soames-Andersson lub jej potomkowi; jednak ona nigdy się po ten spadek nie zgłosiła.
Imogen była siostrą prababki Tristana, Eleanor...

Monika | 2016-12-10
Przeczytana: 22 października 2016

Niestety... zawiodłam się i wynudziłam przy tej książce. Akcja wlecze się jak flaki z olejem, a bohaterowie nie przemówili do mnie.

ewa | 2016-10-29
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 27 października 2016

Oj zawiodłam się na tej pozycji literackiej. Zapowiadało się ciekawie, było nawet kilka momentów wzruszających, ale zabrakło mi zakończenia i właśnie dlatego tylko pięć gwiazdek.

Alisonn | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

No wszystko fajnie , swietna ksiazka o poszukiwaniu rodzinnych korzeni , o wojnie - okrutne ale prawdziwe , o milosci ....Polecam.
...ale jedno "ale " koniec ksiazki , bylo mi za malo chcialam wiecej.

Kamila J | 2016-05-16
Przeczytana: maj 2016

Jest to jedna z najpiekniejszych ksiazek,jakie przeczytalam. Cudna opowiesc,dwa watki: jeden z I wojny swiatowej, drugi z czasow wspolczesnych.Bogate slownictwo,szczegolowosc,wzruszajaca fabula,nie tylko milosna. Polecam bardzo.

Karolina | 2015-11-17
Przeczytana: 17 września 2015

Zachwyciła mnie oryginalna tematyka; choć pod koniec dłużyła się książka...ale tak ogólnie przepiękna, zachęcam