Moja noc jest twoim dniem

Wydawnictwo: Amber

Czy można być dwiema kobietami jednocześnie jedną na jawie, drugą we śniea Czy spełnienie marzeń zawsze trzeba okupić najwyższą cenąaPewnego pięknego popołudnia Jessica na spacerze w parku spotyka mężczyznę z marzeń. Niespodziewanie nadchodzi burza i piorun razi Jessicę.Dziewczyna budzi się w szpitalu a ale jako Lauren, ukochana żona i matka czworga dzieci. W nocy budzi się znowu jako Jessica, dziewczyna bez zobowiązań a zakochana w mężczyźnie, który uratował jej życie w parku. Jessica chce za wszelką cenę wrócić do swojego życia. Przerażają ją mroczne sekrety luksusowej kobiety, którą teraz jest. Ale droga do zwyczajnego szczęścia okaże się usłana tragediami.Ta niezwykła, pełna ciepła, śmiechu i łez powieść Melanie Rose miała też niezwykłą historię. Opublikowana na własny koszt przez autorkę, została wybrana przez słuchaczy BBC Radio 4 jedną z najlepszych książek roku i kupiona przez brytyjskiego wydawcę Cecelii Ahern.

eMMali | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Już po pierwszych stronach wiedziałam, że muszę sobie zrobić dużą kawę, wygodnie usiąść i przygotować się na długą noc z tą książką. :) Napisana świetnie, prosta, ale niesamowicie ciekawa i urocza opowieść. Klimat w stylu C.Ahern lub G.Musso.
Jessica po rażeniu piorunem żyje podwójnym życiem- swoim i Lauren. Fajnie się te dwa światy przenikają w książce.
Dałabym maksymalną ocenę, ale zakończenie- SZOK, nie tego się spodziewałam...

Rose92 | 2011-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

książka bardzo przypadła mi do gustu. fantastyka przemieszana z gatunkiem obyczajowym spełniła jak najbardziej moje oczekiwania. bohaterka, prowadząc życie w dwóch ciałach, dorosła do tego, co jest w życiu najważniejsze. zakończenie jak najbardziej dobrze rozegrane. ogólnie jest to książka z przesłaniem życiowym i uczy jak przezwyciężać trudy codziennego życia. polecam szczególnie paniom.

czarna_maggie | 2014-03-02
Przeczytana: 01 marca 2014

Książka schematyczna i przewidywalna, a zarazem prosta i pozwalająca się zrelaksować. Na chwile, kiedy nie chce nam się myśleć i oczekujemy prostej fabuły. Bohaterka pozbywa się problemów z irytującą prostotą.
A szkoda, bo gdyby autorka poszła odrobinę dalej i uczyniła książkę bardziej odważną, mógłby wyjść coś ciekawego.

Eljot | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Bardzo lekka ksiązka. Całkiem fajna. Na pewno nie należy do zabawnych powieści. Jednakże jest w niej coś niezwykłego...Właściwie mogę powiedzieć, że jest trochę magiczna...
Jessica zostaje porażona piorunem. Po tym zdarzeniu budzi się w ciele innej kobiety, matki czwórki dzieci, żony lekarza. Jessica dowiaduje się, że Lauren miała kochanka. Stara się pogodzić życie swoje oraz osoby którą się stała. W nocy kiedy Lauren spi, Jessica żyje swoim życiem, tymczasem kiedy ciało Jessici zasypia, jej dusza budzi się w ciele tej drugiej. Cięzkie do zrozumienia :) zapraszam do czytania. Zakończenie zaskakujące...

Paisley | 2015-02-16

Zakończenie w jakiś sposób złamało mi serce mimo, iż można by je uznać za szczęśliwe.

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Zaczęłam czytać i po kilku godzinach skończyłam. Czyta się świetnie. Na pewno każdy przeczyta od razu taką świetną historię. Opowiada ona o życiu Jessiki, ale też jednocześnie o Lauren. Co i jak przeczytacie sami, bo naprawdę warto. Zakończenie było dla mnie zaskoczeniem, ale pozytywnym. Chętnie obejrzałabym film na podstawie tej książki To będzie moja ulubiona książka i na pewno przeczytam ją kiedyś drugi raz. Polecam każdemu, kto tylko lubi dużo czytać.

Lesławek | 2015-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Genialna, musicie przeczytać koniecznie...zakończenie zaskakuje pozytywnie. Całą książkę zastanawiałam się co ja zrobiłabym w sytuacji głównej bohaterki. Podziwiam jej postawę, to jak starała sie odnaleźć mimo wszystko w narzuconym jej a przecież nie jej życiu po wypadku. Mnóstwo różnych emocji było we mnie i zresztą jeszcze jest po przeczytaniu tej książki. Powieść o poświęceniu, przystosowaniu, szukaniu kompromisu a przede wszystkim o miłości, o tym że czasami jedno istnienie może uratować cztery inne.

Agnieszka | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Ciekawa, wciągająca, a przede wszystkim nieco inna od tych, co czytałam. ;) Chociaż zakończenie dość przewidywalne. Polecam.

Natalia | 2010-07-06
Przeczytana: 2009 rok

Intrygująca okładka i opis, treść jednak bardzo rozczarowuje. Dość ciekawy temat, jednak styl fatalny. FATALNY. Znam amatorskie fan-fiction o podobnej tematyce, napisane o niebo lepiej. Pani Rose nie nazwałabym pisarką. Banalne wątki i bardzo płytkie postaci. Narracja pierwszoosobowa bardzo niezgrabna.

dasza | 2012-08-04
Przeczytana: 31 lipca 2012

Niestety ta książka trochę mnie rozczarowała. Spodziewałam się inaczej poprowadzonej akcji. Bohaterowie też są zbyt mało przekonywujący. Zakończenie to taki happy-end na siłę :( Ogólnie da się przeczytać, ale nie ma zachwytów z mojej strony.