Zapytaj Mickiewicza

Seria: Próby
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Zbiór szkiców, w których autorka zwraca się do Mickiewicza z pytaniami o współczesność, zakładając, że skoro w naszej kulturze odgrywa on rolę wieszcza, trzeba szukać u niego porad w sprawach zasadniczych. Pytania dotyczące postmodernizmu czy rozumienia historii w XXI wieku to nie tylko chęć wyjaśnienia współczesnych problemów w kontekście romantycznej tradycji. To również konfrontacja poglądów autorki z samym Mickiewiczem autorytetem wielu pokoleń Polaków.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl