Romantyzm 1822-1863

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała Historia Literatury Polskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
romantyzm
zielony_kot

"Romantyzm" to książka o poetach i prozaikach: o Mickiewiczu, Słowackim, Krasińskim- oraz o tym, jak pojmowali oni ludzkie życie. Czym jest miłość, sztuka, bunt, cierpienie, walka? Co sprawia, że życie jednostki jest twórcze? Przedstawiając odpowiedzi na te pytania, książka pokazuje też znaczenie poezji romantyków dla pokoleń jej czytelników. Opowiada, jak tradycja romantyczna stawała się...

Czym jest miłość, sztuka, bunt, cierpienie, walka? Co sprawia, że życie jednostki jest twórcze? Przedstawiając odpowiedzi na te pytania, książka pokazuje też znaczenie poezji romantyków dla pokoleń jej czytelników. Opowiada, jak tradycja romantyczna stawała się częścią polskiej współczesności, aż do naszych czasów, bo romantyzm- wielka literatura narodowa- to również styl życia i sposób rozumienia świata.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks230553.html

Monka | 2011-11-11

Ciekawe i odkrywcze spojrzenie na historię literatury. Gorąco polecam!!!

NiktWażny | 2013-02-06

Wiedza z romantyzmu w pigułce. Napisana ciekawie i przejrzyście- czytanie tej książki to sama przyjemność (podobnie jak i opracowań innych epok z tej serii)

nocnica | 2016-09-18
Strange_Molly | 2016-06-19