Krokodyl

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
8 (13 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Co byście zrobili, gdyby pewnego dnia na progu Waszego domu zjawiło się brunatnozielone stworzenie, które twierdzi, że jest krokodylem? Jak się przekonać, czy to rzeczywiście groźny i niebezpieczny krokodyl, którego trzeba się bać? A może niespodziewany gość nie jest tym, za kogo się podaje? Miętus, Kajtek i Fąfel, sympatyczni bohaterowie tej zabawnej opowieści, mają do rozwiązania nie lada...

Miętus, Kajtek i Fąfel, sympatyczni bohaterowie tej zabawnej opowieści, mają do rozwiązania nie lada zagadkę, bo żaden z nich nigdy nie widział prawdziwego krokodyla. Sprawdźcie, jak sobie poradzą!

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/krokodyl-d/

źródło okładki: http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/

Petra | 2017-04-11
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2017, Polskie
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Książka jest pięknie wydana i pięknie zilustrowana (chociaż pies Fąfel wygląda bardziej jak kot), ale jakoś tak źle mi się ją czyta. Mój trzylatek też niezbyt za nią przepada (jeśli zmieni zdanie w przyszłości to zedytuję tę opinię). Postać kota Miętusa sprawia wrażenie, jakby autorka miała nierozwiązany konflikt z teściową. I jakoś nie do końca (zupełnie subiektywnie) rozumiem ideę sprawdzania informacji w książce telefonicznej (1-wsze wydanie 2016 rok), chociaż oczywiście na potrzeby tekstu mogę założyć, że są to zwierzątka oldschoolowe a może nawet hipsterskie..

Katsushika | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Humorystyczna powieść o domowych zwierzętach, które poznają...krokodyla. Ale czy na pewno? Dla tych, którzy chcą się przekonać, gorąco polecam tę książkę. Czyta się szybko, przyjemnie i z uśmiechem. Dla małych i dużych. Gorąco polecam!

Na półkach: Przeczytane, Ezop

Książeczki wydawnictwa Ezop są nam już znane od bardzo dawna. Lubimy je i jest nam niezmiernie miło, że chociaż część z nich możemy Wam polecić jako te, nad którymi nasz blog sprawuje patronat medialny. Dla nas to ogromny zaszczyt oraz powód do dumy. Tym bardziej, że są to śliczne i bardzo fajne lektury. Każda, bez wyjątku. Dziś zatem z przyjemnością napiszemy Wam co nieco na temat kolejnego mądrego i ciekawego opowiadania. Na pewno Wam się spodoba. Nie ma mowy, by było inaczej :)

"Krokodyl" to nieduża i dość cienka książeczka, w której znajdziemy krótkie i fajne opowiadanie. Jej bohaterami są głownie zwierzątka. A dokładnie pupile małego chłopca Antosia. Poznamy zatem kota - mądralę Miętusa, który nie lubi przyznawać się do tego, że czegoś nie umie lub nie wie oraz dwa psy - cichego i małomównego Fąfla oraz dość rozbrykanego małego Kajtka. A przygoda, o której przeczytamy w tej książce zaczyna się wtedy, gdy do domu wbiega zdyszany Kajtuś z dość niecodzienną informacją. Otóż...