Żyrafa i mrówka

Wydawnictwo: Muza
8 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Ag2S

Dlaczego warto kupić tę książkę? - bo autorka opisała przyjaźń, jaką trudno sobie wyobrazić - między wysoką Żyrafą i maleńką mrówką, - bo jest to historia pełna śmiechu, ale i wzruszeń, w której wszystko jest możliwe, - bo podczas czytania dzieci i dorośli świetnie się bawią, - bo Jagoda Charkiewicz zilustrowała ją tak wyjątkowo i z takim poczuciem humoru, że każda kartka to graficzna...

Dlaczego warto kupić tę książkę?
- bo autorka opisała przyjaźń, jaką trudno sobie wyobrazić
- między wysoką Żyrafą i maleńką mrówką,
- bo podczas czytania dzieci i dorośli świetnie się bawią,
- bo Jagoda Charkiewicz zilustrowała ją tak wyjątkowo i z takim poczuciem humoru, że każda kartka to graficzna przygoda,
- bo skoro już trzeba ćwiczyć czytanie, to lepiej to robić na naprawdę wciągającej lekturze.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

Abdita | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Moja opinia na: http://abdita.booklikes.com/post/1297305/danuta-parlak-zyrafa-i-mrowka

geena | 2015-10-10
Przeczytana: 10 października 2015

Historia pewnej przyjaźni

Autorka tej przezabawnej i pouczającej książeczki, Danuta Parlak z wykształcenia jest psychologiem, ale studiowała również teatrologię. Te skłonności artystyczne sprawiły, że związała swoje życie z twórczością. Pisze słuchowiska radiowe i książki dla dzieci, ma wybujałą i nieograniczoną wyobraźnię, a także - nie potrafi sobie wyobrazić życia bez czytania.

Jej najnowsza książka, rewelacyjnie wydana "Żyrafa i mrówka" z fantastycznymi ilustracjami Jagody Charkiewicz gwarantuje maluchom niesamowite przygody, ciekawe sytuacje, a także coś, czego się nie spodziewacie. Z lektury można się m.in. dowiedzieć, jak sturlać pagórek, do czego przydaje się w życiu wyobraźnia, zastanowić nad tym, kim chciałoby się być, gdyby nie było się sobą oraz poznać pewnego osobnika, który w środku lasu pasjonuje się... polityką.

Sympatyczni bohaterowie, żywa akcja oraz filozoficzna i nieco sarkastyczna refleksja nad światem sprawiają, że z tą książką łatwo się...