Dzieje Afryki po 1800 roku

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historyczna

W 1800 roku wnętrze kontynentu afrykańskiego stanowiło dla Europejczyków zagadkę. Dopiero w XIX wieku wyprawy badawcze, podejmowane głównie w celach politycznych i handlowych, doprowadziły do poznania interioru, jego bogactw oraz zamieszkujących go ludów. Książka tematycznie dzieli się na trzy części: pierwsza opisuje przedkolonialną historię Afryki, druga podział kontynentu między mocarstwa europejskie, trzecia proces uzyskiwania niepodległości przez państwa afrykańskie i trudności, jakie się przed nimi piętrzą na drodze samodzielnego rozwoju.

Rafał Towarek | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013