Projekt Babilon

2008-11-27
2008-11-27
Maciej Wysocki
przygoda

Książka być może nie porywająca ale miło spędziłam przy niej czas.

Książka być może nie porywająca ale miło spędziłam przy niej czas.

Zdecydowanie nie powala. Przyznam szczerze, że nie było momentu aby książka mnie wciągnęła. Nawet na sam koniec, w momencie gdy akcja toczyła się dość szybko i były najciekawsze wydarzenia, myślałam tylko o tym, aby skończyć książkę i odstawić na półkę.

Trzeba przyznać, że Pan Wilhelm starał się nas zapoznać lepiej z bohaterami, jednak nie poczułam sympatii czy antypatii do żadnego z nich. Do końca obojętność.

Za sam pomysł na fabułę dałabym 7/10. Wprowadzenie ciekawych informacji o sektach czy organizacjach na plus - jednak było tego w pewnym momencie za dużo i to chyba dla samego autora, gdyż nie umiał tego ładnie skleić.
Wiele wątków, które mogłyby pomóc zbudować książkę i wciągnąć czytelnika zostało nieumiejętnie poprowadzonych, co tylko na dobrą sprawę nas bardziej zniechęca.

Książka średniej jakości, z dolnej półki dla średniaków. Jeśli ktoś czyta, aby pobudzić wyobraźnię znajdzie coś dla siebie.

Wiedza jest darem, ale czasami może być przekleństwem. Warto być mądrym.... lecz wiedzy trzeba poszukiwać. Tyle zagadek a jeszcze więcej odpowiedzi... Zaskakująca...historia....

dobre sci-fi

dobre sci-fi

Książka tak naprawdę o niczym. Zlepek kilku wątków które pomimo starań autora nie tworzą całości. Mnóstwo teorii naukowych suchych faktów dziwnych postaci. Niektóre wątki i postacie nie wiadomo dlaczego znalazły się w tej książce. Projekt Babilon to takie pomieszanie z poplątaniem...dla czytającego nic dobrego z tego nie wynika.

Gdy tylko patrzę na tą książkę, mam przed oczami opis rytuału, z kozogłowym guru. Książka taka o, może być.

Przyznam szczerze, że spodziewałam się czegoś lepszego, ale nie najgorsza ksiązka.

Super

Super