Projekt Atlantyda

Projekt: Atlantis
przygoda
przygodowa
Polaris

W czasie, gdy Patrick Nevreaux znajduje na Jukatanie starodawny kodeks Majów, Peter Lavell odkrywa w Aleksandrii uznany za zaginiony dokument Platona zawierający relację o Atlantydzie. Epokowe znaleziska obu naukowców po raz kolejny stają się powodem ich wspólnej ekspedycji, tym razem na północny wschód Atlantyku. Tam, na głębokości ponad trzech tysięcy metrów pod wodą, rozpoczynają poszukiwania legendarnej Atlantydy. Tymczasem każdy ich krok jest obserwowany przez armię USA, bezwzględnego kubańskiego poszukiwacza skarbów Nuño Gonzaleza i mającą niejasne zamiary dziennikarkę Kathleen Denver.

Peter i Patrick, kierowani żądzą odkrywców, podejmują niebezpieczną wyprawę w morskie głębiny. Znajdują tam zdumiewającą spuściznę cywilizacji, która mogłaby udzielić odpowiedzi na pytania związane z zagadkowymi archiwami wiedzy…

Czy Projekt Atlantyda pomoże zrozumieć poprzednie odkrycia?

źródło opisu: [Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, 2009]

Zuzanna | 2015-07-14

Nie mogę tej książki ocenić, bo niestety mimo tego, że zmuszałam się do jej przeczytania- nie dałam rady. Nie mogłam przez nią przebrnąć.

kałach | 2014-07-08

Podzielam opinię jednej z Czytelniczek, że końcówka jest trochę zbyt fantastyczna, jednak książka nie rozczarowuje. Bardzo przyjemnie się czyta i co najważniejsze... wciąga. Widać po całej trylogii, że Autor włożył naprawdę spory wysiłek, żeby wszystko ze sobą inteligentnie połączyć i nie szczędził czasu na sięganie do wszelkich możliwych źródeł, aby do pewnego stopnia urzeczywistnić całą historię. A tak w skrócie... Lubię to :)

Ewelina | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Już na wstępie napiszę, że nie polecam tej książki nikomu. Projekt Atlantyda jest zakończeniem trylogii, zwanej po prostu Projekt. Tym jest ta książka dla mnie. Jakimś dziwnym projektem. Za mało tutaj prawdziwej przygody. Za dużo dziwactw, których nawet, ja miłośnik fantastyki nie rozumiem.

Atlantyda, mityczna kraina odnaleziona? Kraina tak nieprawdopodobna, że wielkie piramidy Egipskie przy niej bledną? Dlaczego moje serce wypełnione uwielbieniem i miłością do wszelkich nieprawdopodobieństw płaczę?

Za mało magii w czymś tak, o ironio nieprawdopodobnym. Za dużo nudnego języka technicznego. Maszyny, wskaźniki, nadajniki i tak na okrągło. Język naukowy, filozoficzny.... nuda! To powinno czytelnika zainteresować, a nie odstraszyć. Świat odkrywców, historyków, badaczy powinien ciekawić. Niestety ta Atlantyda wymyślona przez autora mnie po prostu nie zaciekawiła.

Za mało przygody w przygodzie. Nie poczułam więzi z bohaterami. Piękna okładka i nic po za tym.

SakueSeva | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

Książka jest wspaniała. Przygoda wciąga i porywa absolutnie.
Zakończenie bardziej fantastycznie niż można by się tego spodziewać podczas czytania, jednak książkę znajdziemy w dziale fantasy, dlatego nie rozumiem dlaczego niektórych czytelników tak to dziwi.
Dla mnie opowieść jest majstersztykiem.
Wcześniejszych części trylogii niestety nie czytałem ale kiedyś pewnie to nadrobię.
Autor włożył mnóstwo czasu w to aby połączyć całość w logiczną jedność historii podróżniczo-fantastycznej.
Dla mnie bomba!

aAtlanta | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Czy ja wiem. Nie czytałam wcześniejszych . Ale uważam, że nie ma jakiejkolwiek sensu fabuły. Nie polecam.
Lektura ciężka do przeczytania.

Katarzyna | 2015-04-27
Przeczytana: 2015 rok

Zaskakująca....nikt się niespodziewa zakończenia. Dlatego nie możemy jej znależć...

Nathalie | 2015-08-28
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Super! Aż szkoda, że to koniec tej serii.

Mary | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Fajna książka, miło się czyta. Rozczarowała mnie jedynie zbyt fantastyczna końcówka.

Aga | 2011-06-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 2011 rok

Najsłabsza z całej trylogii, ale dopełnienie bardzo dobre.

solon111 | 2016-11-28