Znamiona Kaina

Marks of Cain
978-83-7510-595-7
Tom Knox
Ag2S

Nowy thriller autora bestsellerowego „Sekretu Genezis”! Gdy młody prawnik David Martinez otrzymuje od umierającego dziadka starą mapę, ze zdumieniem stwierdza, że jego przeszłość kryje wiele zagadek. Mapa prowadzi go w samo serce Kraju Basków, śladem tajemniczej genetycznej klątwy i skrzętnie ukrywanych przerażających sekretów zachodniego świata. W tym samym czasie londyński dziennikarz Simon...

Nowy thriller autora bestsellerowego „Sekretu Genezis”!
W tym samym czasie londyński dziennikarz Simon Quinn pisze artykuł o wyjątkowo okrutnym morderstwie, którego ofiarą padła pewna zamożna staruszka. Wkrótce dochodzi do kolejnej zbrodni. Obie ofiary pochodziły z baskijskich wiosek i w czasie wojny przebywały w nazistowskim obozie koncentracyjnym na południu Francji.
Od smaganych wiatrem szkockich wysp po arizońska pustynię i od zapadłych baskijskich wiosek po rozpalone słońcem pustkowia Południowej Afryki Martinez i Quinn własnymi drogami podążają tropem szokującej prawdy.

MarcinW81 | 2014-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2014, Tom Knox
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Druga z kolei książka Konxa jest, poza małymi wyjątkami, identycznej budowy jak pierwsza. Czyli występuje w niej dwupłaszczyznowość akcji. Na pierwszej płaszczyźnie mamy dzielnego dziennikarza wraz z policją próbujących rozwiązać sprawy okrutnych morderstw – ta część jest typowo kryminalna. Druga płaszczyzna, jest to thriller coś ala Dan Brown. Pomimo że autor przedstawił inną historię niż w „Sekrecie Genezis” jest ona prawie identyczna. Występuje jeden mały wyjątek. Biorąc się za tą książkę myślałem że znowu będę siedział dość często na Internecie i sprawdzał zabytki architektoniczne czy religijne budowle (co oczywiście było przyjemnością). Nic z tego, tym razem autor zmusił nas do nauki nt. różnych grup etnicznych ludzi zamieszkujących świat oraz ich kulture. Ogólnie rzecz biorąc książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Zuela | 2015-04-23

Tajemnice holocaustu.Eliminacja Żydów to była eliminacja ludzi,którzy mogli się okazać bardziej inteligentni od Niemców.Teoria,że niedopuszczanie nowej,świeżej krwi dla danej rasy jest czymś niesamowitym wpływa od wieków na losy świata.....

Anksunamun | 2016-12-06
Przeczytana: 18 listopada 2016

Mimo że przez pierwszą książkę Knoxa, "Sekret Genesis", jakoś przebrnęłam, "Znamiona Kaina" okazały się ponad moją cierpliwość i wytrzymałość. Fabuła jest niezwykle infantylna i nielogiczna, a opisy zdarzeń i postaci okrutnie naiwne. Powieść nadawałaby się raczej do przekształcenia w humorystyczną parodię historii przygodowej, ale że Knox napisał ją na poważnie, niestety tylko jej to umniejsza i sprawia, że czytanie jej staje się wielce męczżce. Zrezygnowałam po kilkunastu rozdziałach i więcej po tego autora z pewnością nie sięgnę.

Shetani | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Swoją przygodę z twórczością Toma Knoxa rozpoczęłam od „Rytuału babilońskiego”, który zdecydowanie przypadł mi do gustu. Autorowi udało się połączyć elementy wprawiające mnie w zaskoczenie i przykuwające moją uwagę. Stworzył połączenie tego, co uwielbiam. Dlatego nie zastanawiałam się nad tym, czy sięgnę po inne jego książki… po prostu to zrobiłam. Tym razem wybór padł na „Znamiona Kaina”.

Kim był Kain? Synem Adama i Ewy, bratem Abla. Według Biblii był tym złym bratem, który został ukarany przez Boga. Synem Ewy, który podobno zrodził się z jej romansu z Szatanem pod postacią węża. Czy w takim razie jego potomkowie odziedziczyli po nim żądzę krwi i wewnętrzne zło? Historię nasienia Kaina przyjdzie poznać Simonowi Quinn’owi i Davidowi Martinezowi, co sprowadzi ich na drogę pełną niebezpieczeństw, spisków, tajemnic, dążenia do prawdy i wielu innych…

Autorowi nie można zarzucić braku pomysłowości. W jego głowie pojawiają się świetne historie, które potrafi w bardzo dobry sposób...

mkmorgoth | 2016-12-04
Przeczytana: 14 października 2016

Bardzo ciekawa książka, aczkolwiek nie jest już tak zaskakująca jak jego pierwsza książka Sekret Genezis. Niemniej jednak warto ją przeczytać, aby wyrobić sobie zdanie o ludziach, którzy zostali wytrzebieni prawie co do nogi przez nazistów i ich piekielne badania genetyczne.

Generalnie powieść mnie się podobała, bo styl autora jest ciekawy, i trzymający w napięciu. Niemniej jednak tak jak napisałem, ta książka nie jest tak nowatorska. Jej fabuła jest podobnej konstrukcji co jego debiut. Ale jest książką napisana z pomysłem i z przygotowaniem merytorycznym autora dość dużym. I za to plus.

Pierwsza moja książka Knox'a, nie zachwyciła. Jak dla mnie nieudolna próba skopiowania Dana Browna z domieszką sensacji. Czyta się może dobrze, ale bohaterowie bezpłciowi, ale są w stanie pokonać wszystkie przeszkody i tarapaty, a jest ich bez liku. Ogólnie taka sobie, na długo nie pozostanie w pamięci.

tallgirl88 | 2015-06-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Godna polecenia. Łączy w sobie wątki okrutnych morderstw, mrocznych tajemnic z kart historii i nauki, a także rodzinnych dramatów i oczywiście miłości. Wszystko to sprawia, że czyta się szybko i z zainteresowaniem.

radwan88 | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Całkiem niezła pozycja. Utrzymana w dobrym tempie i zbudowana w formie dwutorowej opowieści bohaterów, których losy ostatecznie się splatają. Fabuła z naprawdę fajnym pomysłem, która w drugiej części jakby słabiej się rozwijała. W pewnym momencie miałem wrażenie schematu: jedni gonią, łapią drugich, drudzy uciekają i Ci pierwsi znowu gonią. Zakończenie też dość błache.

Ania | 2011-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2011

Zaskoczona bardzo pozytywnie. Już po przeczytaniu kilku stron naprawdę wciąga. W jeden dzień pochłonęłam 3/4 książki i już czekałam na pierwszą wolną chwilę aby dokończyć. Tematyka nie jest nowością i nie zaskakuje ale akcja toczy się naprawdę szybko i płynnie przez co czyta się rewelacyjnie.

Iwona | 2013-10-24
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Podobają mi się książki Toma Knoxa za sposób w jaki są napisane. Nieważne jakiej książka jest grubości, siadasz i ją kończysz. Przez wszystkie kartki śledzisz rozwój akcji w napięciu. Wartka akcja, mroczne rytuały i zaskakujące zakończenie. Kawał dobrej sensacji