Upadek Jerozolimy

Wydawnictwo: Cyklady
historyczna

W dziejach narodu żydowskiego do najdramatyczniejszych wydarzeń należą wojny z rzymskim okupantem: w latach 66 70 oraz 132 135 n.e.Autor w oparciu o starożytne źródła i odkrycia archeologiczne przedstawia wnikliwą i fascynującą relację z tych wydarzeń. Pozwala nam zrozumieć racje powstańców, którzy wypowiedzieli imperium heroiczną i jakże nierówną walkę, oraz wskazuje na jej historyczne i religijne konsekwencje.

SzerMacius | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016