I tylko ciemność

Cykl: Brigid Quinn (tom 2)
Fear the Darkness
Ag2S

Bohaterka Drogi 66, Brigid Quinn, była agentka specjalna FBI, potrafi zabić gołymi rękami. Odeszła ze służby, żeby uciec od zła. Ale zło wkracza do jej prywatnego świata i zbiera ofiary. Ostatnią ma być ona. Brigid Quinn za długo żyła w świecie okrucieństwa i zbrodni. Nie jest już agentką specjalną FBI, ale świat przemocy znowu wkracza w jej życie, które miało być dobre. Samobójstwo, które...

Samobójstwo, które może być zabójstwem… Otrucie, które nie wygląda na przypadek… Niewyjaśnione zgony… Brigid próbuje rozwikłać zagadkę. Tymczasem niebezpieczeństwo jest coraz bliżej jej wymarzonego, spokojnego domu, który stworzyła. Jak kiedyś musi stanąć twarzą w twarz ze zbrodnią. Żeby ocalić własne życie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Heathcliff1984 | 2015-06-08
Przeczytana: czerwiec 2015

Szału nie ma, zwroty akcji nie powodują palpitacji serca.
Ale na wieczorną lekturę przed snem może być.
Czyta się przyjemnie :)

KotWBookach | 2015-07-07

Dawno, dawno temu… żyła sobie piękna księżniczka. Nie, nie piękna i nie księżniczka – pani detektyw. Jej pracą i pasją było ściganie zła, tropienie jego przejawów, wyciąganie na światło dziennie wszelakich niezgodności, obnażanie prawdy. Była w tym naprawdę dobra. Tak dobra, że bali się jej nie tylko źli ludzie, bo ta mała, niepozorna kobietka potrafiła zabić gołymi rękami większego i silniejszego od siebie mężczyznę. Potem zło zaczęło ścigać ją… Wyszła z tego. Dała radę. Była naprawdę dzielną dziewczynką. Po czym przyszła pora na zasłużony odpoczynek.

Brigid Quinn wywodzi się z rodziny, w której większość członków pracuje w dochodzeniówce bądź jest w jakiś sposób powiązania z policyjnymi sprawami. Przeszła na emeryturę, wyszła za mąż za osobę, zdawałoby się, będącą jej przeciwieństwem – doktora filozofii, sama za to zaangażowała się w prowadzenie kursów samoobrony dla kobiet z patologicznych rodzin. Było to życie może nie nudne, ale uporządkowane i stabilne… Śmierć żony brata...

Marzka | 2016-04-09

"I tylko ciemność" Becky Masterman połknęłam jak tabletkę na wszelkie dolegliwości...być może dlatego, że przez dwa miesiące nie miałam żadnej książki w ręce i po prostu się stęskniłam a może dlatego, że Masterman potrafi używać pióra...
Nieważne. Tęsknota czy dobre pióro przeniosły mnie przez rozgrzane piaski pustyni, nie raniąc przy okazji o ostre kolce kaktusów saguaro. Bo zniszczenie kaktusa mogłoby mnie kosztować 10 tys. dolarów. A taki mandacik jest jakby to powiedzieć....? Nie na rękę
Tym razem Masterman zaaplikowała fiolkę, w której ukryła niewiele akcji za to wiele przemyśleń. Dotknęła wielu bolesnych i wstydliwych tematów. Być może to książka osobista, nie wiem. Ale wymowa przemyśleń jest dojrzała jak jej bohaterka Brigid Qiunn. Jest oczywiście wszystko, co lubię w dobrym kryminale ale zwróciłam uwagę na inne wątki...
Jedno mnie bardzo poruszyło. Ucieszyłam się ze śmierci jednego z bohaterów drugiego planu. Nie dlatego, że był zły. Ale dlatego, że był dobry.
Trochę...

Thomason | 2016-12-17

W tym tomie agentka zamienia, jak ja to sobie nazwałem w ciocię Brigid, a to z tego względu, że wzięła pod swoją opiekę baranicę. I od razu można sobie powiedzieć, że to przyniesie bohaterce masę kłopotów, bo dotychczas nie miała możliwości sprawdzić się na tym polu. Ale, czy rzeczywiście tak było, czy raczej nastolatka była osobą po jej stronie? To już rozstrzygniecie sami, jak przeczytacie tę lekturę, a naprawdę warto się nią zainteresować.

W tym tomie skupiamy się także na osobistych sprawach samej byłej agentki, która ma problemy zdrowotne, jak się one zakończyły? Też ciekawy wątek, który dla mnie finał był zaskoczeniem.

Polubiłem tę nastolatkę, taką "świeżość" w tej książce wprowadza. Mam nadzieję, że autorka to nie koniec przygód z agentką Brigid i jej bratanicą.

Joanna | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Powieść, która tak mocno wciąga, że człowiek wraca do niej w każdej wolnej chwilii, musi być dobra. Drugi tom przygód emerytowanej agentki FBI pochłonęła mnie w pełni.
Niezwykłe wątki, mieszanie czytelnikowi w głowie możliwymi rozwiązaniami zagadki, wartka akcja i spójna treść to wyznaczniki tej książki. Aż żal, że tak szybko się skończyła :-)

ivaa | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

W porównaniu z niezłą "Drogą 66" - ta książka jest znakomita!

Kasia | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

Książki pani Masterman nie mają szczęścia do polskich tłumaczy... Tym razem m.in. musiałam ściągnąć oryginał, żeby dojść do tego ile lat miała jedna z ofiar. A to tylko jeden z przykładów na to, że najwyraźniej tłumacz tłumaczył zdanie po zdaniu, ale całości chyba nie czytał. Gdzie była redakcja, nie pytam.

ruda2121 | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Przewrotna. Nieprzewidywalna. To lubię.

domikozan | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017