Droga 66

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Cykl: Brigid Quinn (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Rage Against the Dying
Klaudia

Brigid Quinn ma wspomnienia, których wolałaby nie mieć, i zabójcze umiejętności, których wolałaby już nigdy nie potrzebować. Widziała i robiła rzeczy, które wymazała z pamięci. Poza jedną.... Morderca z Drogi 66 zabił sześć kobiet. Porywał je z szosy, a potem pozostawiał ciała na spalonych słońcem pustkowiach Arizony. Poza jednym. Ciała Jessicki, młodej podwładnej Brigid, nigdy nie...

Widziała i robiła rzeczy, które wymazała z pamięci. Poza jedną....

Ciała Jessicki, młodej podwładnej Brigid, nigdy nie odnaleziono. A Brigid nigdy nie zapomniała, że to ona wysłała Jessicę na Drogę 66…

Trzynaście lat później ta nierozwiązana sprawa powraca w życie Brigid – spokojne, ułożone na nowo u boku niedawno poślubionego kochającego męża, byłego pastora i profesora filozofii, który nie wie nic o jej przeszłości.

To dla Brigid szansa, by schwytać wreszcie mordercę Jessiki. I uratować życie następnej agentki. Ale może stracić to, co stało się dla niej najcenniejsze - miłość męża. Bo będzie musiała złamać nie tylko prawo, lecz dane sobie samej przyrzeczenie…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

gwiazdka | 2018-08-17
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Z dużym oporem dobrnęłam do końca „Drogi 66”. Męczył mnie język, jakiś taki toporny, męczyła główna bohaterka, której nie dało się polubić, gorzej nawet, bo sprawiała fałszywe wrażenie. Było z nią jakoś tak, jakby kilku postaciom odciąć po kawałku osobowości, posklejać to w nową osobę i nie sprawdzić, czy wszystko do siebie pasuje. Domęczyłam powieść do końca tylko dlatego, że intryga mnie zainteresowała, jednak zakończenie kilku wątków praktycznie w jednym rozdziale mnie nie usatysfakcjonowało. Tym samym stwierdzam, że podziękuję już Becky Masterman i wykreślę ze swoich planów czytelniczych tom drugi przygód agentki Quinn.

SeVIIen | 2017-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2017

„(...) ciemność w jakiś sposób ułatwia szczerość.”

Przeszłość zawsze do nas powraca… Tak samo jest w przypadku Brigid Quinn. Była agentka FBI, która stawała oko w oko z seryjnymi mordercami i udało jej się ich schwytać. Poza jednym…. Mordercy z Drogi 66, który raz w roku zabijał kobietę o porzucał jej zwłoki na pustkowiach Arizony. Ciała odnajdywano. Poza jednym… Była to Jesicca – podwładna Brigid, której ciała nigdy nie odnaleziono, a to sama Brigid wysłała ją na Drogę 66 i nie mogła o tym zapomnieć. Po kilku latach jednak kobieta będzie musiała zmierzyć się z tym, co się stało kilka lat wcześniej. Nie będzie mogła już ukrywać swojej przeszłości przed mężem. Czy uda jej się schwytać zabójcę? Czy jej małżeństwo przetrwa tę próbę?

Przeczytałam tę książkę i zastanawiam się… Jak można porównywać Brigid Quinn do Clarice Starling? Te kobiety baaaaaardzo różnią się od siebie – wiekiem, doświadczeniem… Poza tym nie ufam już takim chwytom reklamowym jak ten, które porównują książkę do...

Joanna | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

Z ta książka wiazalam duże nadzieje, gdyz polecila mi ją kolezanka. Zachwycona nią byla. Szkoda że ja trochę mniej. Dla mnie wieje nudą. Co chwila autorka wraca wspomnieniami do tego co przeżyła główna bohaterka. A to co najciekawsze czyli seryjny morderca umyka uwadze.

Ania | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Jest to naprawdę dobry kryminał,manipulujący domysłami czytelnika,przenikliwy,odsłaniający perwersyjne zbrodnie,powściągliwie przedstawiający ich szczegóły,nie tylko przeszywający czytelnika o dreszcz emocji,lecz lodowaty chłód ścinający krew w żyłach.
Poznajemy tu Brigid Quinn,świetnie wyszkoloną agentkę,będącą na emeryturze,która musi się zmierzyć z grożącym jej niebezpieczeństwem.Przez wiele lat prześladuje ją przemoc z przeszłości i wyrzuty sumienia nie rozwiązanej sprawy morderstw kilku młodych kobiet.Nieoczekiwanie ta sprawa powraca ale stawia wiele pytań,na które potrafi znaleźć odpowiedzi Brigid a odpowiedź jest naprawdę zaskoczeniem.Polecam!

neta | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2014, On my Kindle
Przeczytana: 03 lipca 2014

Czy książka może być ciekawa i nudna jednocześnie? Bo jeśli może, to ta trochę taka jest.

Początek elektryzujący i natychmiast zaostrzający apetyt na ciąg dalszy, pomysł na fabułę (bez wdawania się w szczegóły, bo wystarczający zarys można przeczytać w opisie) trafiony w dziesiątkę, ekscytujący i budzący ciekawość, zakończenie zaskakujące – więc jak to jest, że jednak czegoś brak? A całości jakby brakowało ikry, tempa, emocji?
Na pewno nie jest to wina głównej bohaterki, Brigid Quinn – detektyw na emeryturze, bo ta mimo iż bliska sześćdziesiątki, werwą przewyższa niejedną trzydziestolatkę. Szkopuł więc pewnie tkwi w wykonaniu, w sposobie podania, w umiejętności pisania najwyraźniej jeszcze niezbyt doskonałej.
Nie zrażam się mimo wszystko – liczę, że Becky Masterman popracuje nad warsztatem i poprawi styl, a jeśli przy tym pomysły utrzyma przynajmniej na obecnym poziomie, to mamy szansę doczekać się świetnej kontynuacji „Drogi 66”. Oby.

lacerta | 2014-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2014

Genialna. Tak mogę określić powieść jednym słowem.
Genialna główna bohaterka - babka z pazurem. Brigid Quinn poznajemy w dość zaskakujących okolicznościach. Autorka ładnie przedstawia wszystkie myśli bohaterki i po prostu nie da się jej nie lubić. Z zapartym tchem śledziłam jej poczynania i podziwiałam inteligencję i odwagę.
Genialna akcja i fabuła - wszystko dzieje się dość szybko. Wiele zaskakujących zwrotów akcji, przy tej książce nie sposób się nudzić. Szczegółowe opisy i detale niesamowicie wciągają.
Genialne postacie drugoplanowe - jest ich sporo, a każdy ma określone miejsce. Wszyscy dodają pewnego smaku całości.

joaśka | 2014-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Wpierw przeczytałam zachętę na okładce, że to drugie "Milczenie owiec". Myślę sobie: "Acha, zaczyna się". I znowu okazało się to jakąś niepisaną prawdą, że im bardziej górnolotne porównania tym bardziej miałka zawartość książki.
Nie przypadła mi do gustu nowa agentka Clarice Starling. Nijaka. Co to ani polubić ani obdarzyć niechęcią. Czyli najgorszy dla odbioru książki stan: obojętność.
Drewniana akcja napisana drewnianym językiem. Miałam obraz przed oczami, jak autorka siedzi i mozolnie wpisuje kolejne zdanie "no, Becky jeszcze tylko jedno".
Dla mnie niestety to kolejny produkcyjniak od których uginają się półki księgarskie.

Bastet | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2014 by Bastet
Przeczytana: 09 maja 2014

Do przeczytania książki zachęcił mnie tytuł, bo lubię historie o Drodze 66. Czytałam swego czasu powieść dziejącą się w tym miejscu i bardzo mi się podobała.
Książka jest ciekawa, choć nie powala. Przyrównanie zbrodni z książki Masterman do tej z "Milczenia owiec" jest raczej nietrafnym porównaniem.
Owszem, mamy tu mroczną historię,gdzie kobiety znikają z drogi i są porywane, ale czegoś mi tu zabrakło.
Na plus w kryminale jest główna bohaterka Brigid, emerytowana agentka która jest dość nietuzinkową i ciekawą postacią.

ejwa1960 | 2016-09-27
Przeczytana: 27 września 2016

Bardzo dobra książka,gdzie główna bohaterka ma kochającego męża,dwa psy i prowadzi całkiem spokojne życie na emeryturze,do momentu gdy wybiera się na poszukiwanie kamieni do swojego ogródka i zostaje zaatakowana przez faceta,który lubi starsze kobiety,przez przypadek w obronie własnej zabija napastnika.
Od tego momentu książka nabiera tempa.Jak na starszą osobę to nasza bohaterka bardzo dobrze sobie radzi.Książka warta przeczytania.Polecam!

Gośka | 2015-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 marca 2015

Brigid Quinn to bohaterka dość nietypowa, jak na kryminał. Ma prawie sześćdziesiątkę, uszkodzony kręgosłup i jedyne czego chce, to żyć spokojnie ze swoim ukochanym mężem. W wolnym czasie zbiera kamienie do skalniaka, spaceruje z dwoma mopsami i próbuje stać się dobrą żoną. Jej przeszłość, której nie zna dokładnie nawet mąż, jest naszpikowana brutalnością i zbrodnią. Jako była agentka FBI miała do czynienia z wieloma seryjnymi mordercami, lecz to morderca z Drogi 66 ją pokonał. Facet zabijał tylko (aż) raz w roku, w okresie letnim, jedną młodą kobietę, po czym zwłoki porzucał gdzieś na pustyni. Brigid, zastawiając na niego sieci, straciła swoją agentkę, Jessicę, której zwłok nigdy nie odnaleziono. Ta sprawa ją złamała.
Minęło już siedem lat od zniknięcia Jessici, pięć, od kiedy jest na emeryturze, dwa, od kiedy wyszła za mąż i wiedzie spokojne życie. Lecz przeszłość powraca w postaci Lyncha, złapanego ze zmumifikowanymi zwłokami kobiety. Lynch przyznaje się do zabójstw przy Drodze...