Kasacja

Okładka książki Kasacja Remigiusz Mróz Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Kasacja
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka (tom 1)
Czwarta Strona
2015-02-18
2015-02-18
prawnicy intrygi morderstwo śledztwo manipulacja
Inne

Literacki kameleon znów w akcji!

1991 125 31

Było kilka zabawnych żartów i jeden zgrabny plot twist. Poza tym - brzydki język, nuda oraz postaci, których nie polubiłam (no, dobra, Harry się ciekawie zapowiada i Kornak jest znośny, ale to za mało).

Start słynnej serii i pierwsze spotkanie z energetyczną i nieszablonową prawniczką. Warto!

Po przeczytaniu pierwszego temu, nie sięgnęłam po kolejne…. Zirytowała mnie postać Kordiana, który z początkującego aplikanta od razu staje się niemal głównym partnerem prawniczki z ciętym językiem. W napięciu trzymały mnie ostatnie strony, chociaż zakończenie też jakoś mi nie podpasowało

Ktoś napisał "Akcja w szybkim tempie, napięcie, wielowątkowość" - chyba czytaliśmy różne książki. Akcja rozwleczona strasznie, pół książki w zasadzie nic specjalnego się nie dzieje, a napięcia tutaj tyle, co kot napłakał.
Jestem bardzo rozczarowany. Pomimo tego, że sama bohaterka mi pasuje, na razie nie zamierzam sięgać po dalsze części. Bardzo mocno się wynudziłem, chciałem już tylko skończyć, a to źle rokuje na przyszłość.

Uwielbiam! Od pierwszych stron. Jest wszystko czego szukam w książkach. Akcja w szybkim tempie, napiecie, wielowątkowość, różnorodne postacie, zagadki i cała reszta. No i to specyficzne poczucie humoru .... 😀 Jeszcze raz uwielbiam!

Jedna z moich ulubionych serii :) uwielbiam postacie, dialogi, wątki ❤️

Jedna z moich ulubionych serii :) uwielbiam postacie, dialogi, wątki ❤️

Moje drugie podejście do Mroza po Behawioryście. Mieszane uczucia: sama fabuła mnie wciągnęła, dozowanie napięcia bardzo spoko i światek prawniczy, jak dla mnie, laika, całkiem ciekawy. Jednak bohater nijaki, patronka irytująca, ogólnie coś w budowaniu postaci mi nie grało. Najciekawszy był Langer. Zakończenie, choć zaskakujące, nie trzyma się kupy.

Mimo, że Chyłkę polubiłam od pierwszych stron, to książka na początku mnie nie porwała... Z każdą kolejną stroną, wciągała mnie coraz bardziej. Zakończenie zaskoczyło mnie całkowicie! Polecam, a ja zabieram się za kolejne tomy :)

Było średnio. Ani źle ani bardzo dobrze. Wątek kryminalny w miarę ciekawy, ale postać Chyłki dla mnie osobiście drażniąca - jakby na siłę starała się być taka fajna. Po następne tomy raczej nie sięgnę.

Powiem szczerze jestem zaskoczona i to bardzo pozytywnie. Ksiazka oprocz zaskakujacych zwrotow akcji,posiada bohaterke,ktora jest nie tylko inteligentna,ale i pyskata, operuje tez jezykiem,ktory bardziej pasuje mezczyznom na budowie,a nie prawniczce,ale to powoduje,ze jest wiarygodna,a nie kolejna slodka pindzia, buntowniczka raczej trzymajaca sie z daleka od zycia w "kancelarii" posiadajaca swoje zasady. Niejednokrotnie sluchajac smialam sie. Koniec troche zaskakujacy,ale to tylko pokazuje,ze Mroz potrafi zaskoczyc.
Zabieram sie za kolejna czesc.

• Kryminał
  • Remigiusz Mróz