Milcząca siostra

Okładka książki Milcząca siostra Diane Chamberlain Patronat LC
Okładka książki Milcząca siostra
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Riley MacPherson (tom 1) Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
literatura piękna
Riley MacPherson (tom 1)
Kobiety to czytają!
The Silent Sister
Prószyński i S-ka
2015-02-19
2015-02-19
Tomasz Wilusz
Tomasz Wilusz literatura amerykańska rodzina siostry

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

A jeśli całe twoje dotychczasowe życie okazuje się zbudowane na kłamstwie…

666 428 114

Kolejna świetna książka autorki.Riley Mac Person pojawia się w rodzinnym miasteczku po śmierci swego ojca żeby zamknąć wszystkie sprawy spadkowe.Przez całe swoje życie sadziła,że jej starsza siostra Lisa,uzdolniona skrzypaczka popełniła samobójstwo.Porządkując rodzinne dokumenty odkrywa krok po kroku mroczne sekrety z życia swoich najbliższych.Dowiaduje się,że Lisa jest jej matką a ona sama jest owocem gwałtu.Czy uda jej się dotrzeć do matki?.Świetna,polecam.

"Milcząca siostra" Dianę Chamberlain

Nie zliczę, które to już moje spotkanie z twórczością autorki - wracam do niej regularnie.

"Milcząca siostra" to opowieść o siostrach i rodzinnych tajemnicach. Tajemnicach, które niosą katastrofalne skutki. Dla kogoś są szansą na życie, a komuś innemu niszczą rodzinę.

Riley MacPherson dorastała w przekonaniu, że jej starsza siostra popełniła samobójstwo na skutek nieszczęśliwego wypadku, z którego konsekwencjami nie umiała sobie poradzić.
Riley żyła z tym ciężarem, tak jak reszta jej rodziny.
Po śmierci ojca bohaterka wpada na tropy, które powodują, że zadaje sobie pytanie: Czy jej siostra naprawdę umarła?
Im bliżej jest odkrycia prawdy, tym więcej kłamstw wychodzi na światło dzienne. Czy właściwie cokolwiek w co wierzyła istniało naprawdę? Czy będzie potrafiła z tym żyć?

Zakończenie nie było zaskakujące i cała historia raczej łatwa do rozgryzienia, ale i tak była to bardzo przyjemna lektura. Jak zawsze w przypadku Dianę Chamberlain.

"Milcząca siostra" Dianę Chamberlain

Riley MacPherson dorastała w przekonaniu, że jej starsza siostra...

Pomimo, że lubię powieści Diane Chamberlain, z tą trochę się męczyłam. Pierwsza część mnie znudziła, dopiero jak na scenę weszła Lisa, zrobiło się trochę ciekawiej. Nadal jednak miałam wrażenie, że książka jest zbyt długa, jakby autorka chciała wypełnić strony wieloma scenami, które właściwie nie wiadomo po co są. Poza tym denerwowało mnie, że Riley jest tak - łagodnie rzecz ujmując - mało bystra. Miałam ochotę złapać ją za ramiona, potrząsnąć i krzyknąć: "Myśl, dziewczyno, kojarz fakty, rozejrzyj się trochę - przecież wszystko układa się w przejrzystą całość. Dlaczego tego nie widzisz??" No i właśnie - całą zagadkę rozgryzłam błyskawicznie, więc nic mnie w tej książce nie zaskoczyło. A ja jednak lubię, jak autor wodzi mnie za nos, podsuwa fałszywe tropy, elegancko wyprowadza w pole i pozostawia z opadniętą szczęką.
Obiektywnie rzecz ujmując nie jest źle, jednak od pani Chamberlain wymagam trochę więcej. Wiem, że potrafi.

Krotko:BARDZO DOBRA!

Krotko:BARDZO DOBRA!

Nie ukrywam, że tą pozycję czytałam przez bardzo długi czas, po kilka stron na tydzień. Jednakże od połowy nie mogłam się od niej oderwać. Przygody Riley bardzo mną wstrząsnęły. Jej smutne życie, przy boku przygnębionych rodziców, myślących tylko o przeszłości oraz przy boku "dziwnego" brata nie były łatwe.
Po śmierci taty Riley wyrusza w wędrówkę ku prawdzie. Odkryje co tak naprawdę wydarzyło się, kiedy miała zaledwie 2,5 roku i jak mocne konsekwencje tego wydarzenia nosiła cała jej rodzina. Poszukiwania prawdziwego "JA" nie są łatwe, często powodują rozczarowania, gniew, łzy ale .... prawda zawsze zwycięży, chociaż byłaby najbardziej brutalna z możliwych prawd to i tak w ostateczności daje ukojenie. I w końcu Riley poznając ją będzie szczęśliwa.

Po śmierci taty Riley wyrusza w wędrówkę ku prawdzie. Odkryje co...

Rewelacyjna! Nie można się oderwać. Tajemnica goni tajemnicę, a zakończenie wcale nie jest takie oczywiste.
Najlepsza książka tej autorki, którą dotąd przeczytałam.

Najlepsza książka tej autorki, którą dotąd przeczytałam.

Bardzo przyjemna książka w sam raz na zimowe długie wieczory.

Bardzo przyjemna książka w sam raz na zimowe długie wieczory.

Książkę czytało mi się na jednym oddechu. Pomimo ciężkiej tematyki jest to książka która się czyta lekko, ciekawie i przyjemnie. Na pewno wrócę do tego autora. Serdecznie polecam wszystkim.

To moje kolejne spotkanie z twórczością Diane Chamberlain i jestem zachwycona jej twórczością."Milcząca siostra" to wciągająca ,lekka i tajemnicza lektura,którą czyta się z ogromnym zaciekawieniem i pochłonęłam ja jednym tchem. To pasjonująca i porywająca historia, od której nie sposób się oderwać. Doskonała powieść obyczajowa ze świetnym wątkiem kryminalnym .
"Milcząca siostra" chwyta za serce od pierwszego rozdziału i nie puszcza aż do ostatniej strony, zanim nie poznamy zaskakującego zakończenia. Chamberlain jest bowiem mistrzynią w budowaniu napięcia. Idealnie potrafi kluczyć, kręcić, by na sam koniec wybrnąć w sposób przemyślany i niezwykle dojrzały. "Milcząca siostra" to zbiór również pięknych myśli i cytatów.,które warte są zapamiętania.
"Każdy nosi jakąś bliznę ...Jedni dlatego, że walczyli z ciężką chorobą. Inni, bo stracili dziecko lub zranił ich ktoś, kogo kochali. Niektórzy mają to nieszczęście, że nabawiają się blizn w wyniku utraty całej rodziny."
Jej powieść,zresztą nie tylko ta, wyróżnia się psychologicznym spojrzeniem na swoich bohaterów i ich problemy.I choć tajemnice zostają wyjaśnione,sekrety ujrzą światło dzienne to nie tak łatwo zamknąć książkę ,bo historia ma dalszy ciąg..

"Milcząca...

Dorosłość Riley miała w miarę uporządkowaną. Po traumach dzieciństwa naznaczonego samobójstwem siostry i tragedią choroby matki, życie stało się bardziej statyczne. Z chwilą śmierci ojca ta krucha równowaga została zachwiana. Kobieta trafiła do starego domu skrywającego dokumenty o jej pochodzeniu. Znajomej wymyka się wzmianka o adopcji. Czy rzeczywiście miała ona miejsce? Co łączy Lise z Jade? Kim jest Frank Marcus? Jakie znaczenie dla wydarzeń ma tajemniczą skrytka? Co właściwie stało się z Lisa? Czy ojciec miał jakieś sekrety skrywane przed Riley? Kim jest Celia? Przyjemna lektura, choć nie stanie się moją faworytką wśród powieści p. Chamberlain. Prym wiedzie cykl o Kriss Rover.

Diane Chamberlain Milcząca siostra Zobacz więcej
Diane Chamberlain Milcząca siostra Zobacz więcej