święta, opowiadania, sylwester
angielski
Camillie

If you love holiday stories, holiday movies, made-for-TV-holiday specials, holiday episodes of your favorite sitcoms and, especially, if you love holiday anthologies, you’re going to fall in love with MY TRUE LOVE GAVE TO ME: TWELVE HOLIDAY STORIES by twelve bestselling young adult writers, edited by international bestselling author Stephanie Perkins.

źródło opisu: goodreads.com

źródło okładki: goodreads.com

MarCyśka | 2016-03-03
Na półkach: Mam! 😍, Przeczytane
Przeczytana: 03 marca 2016

Szczerze? Ta książka była.. nudna. Nudna i przewidywalna. Po zakończeniach czułam niedosyt. Rozumiem, że to tylko opowiadania, ale jednak. Z tych opowiadań jakieś 5,6 mi się podobało, jeśli w ogóle mogę tak powiedzieć. Nie czułam tego klimatu świąt. Słabi bohaterowie. Przeciętna książka..

Arlet | 2017-06-01
Przeczytana: 31 maja 2017

Ocena "pół na pół". Dwunastu autorów i ich dwanaście opowiadań, których nie sposób wrzucić do jednego worka. Mimo iż cała książka kręci się wokół tematu Bożego Narodzenia, spomiędzy kartek wypływa miłość oprószona śniegiem (chociaż nie zawsze) i unosi się zapach pysznego jedzenia, każda opowieść ma swoje "ja", które ją definiuje.
Nie jestem zwolenniczką fantastyki. Odrobina magii? Może być, ale tylko odrobina. Dlatego nie potrafię zaakceptować w książce ostatniego opowiadania. Dla mnie to była męczarnia.
Znani autorzy niezbyt się popisali. Wypadli przeciętnie. Mam tu na myśli Gayle Forman, Rainbow Rowell i Davida Levithana. Z tej trójki najmniej zawiodła ta pierwsza.
Zaskoczyli mnie pozytywnie Matt de la Peña i Stephanie Perkins. Nie kojarzyłam tych nazwisk, ale ich opowiadania czytałam z ogromną przyjemnością. Gdyby wszystkie były na tym samym poziomie, ocena zdecydowanie podskoczyłaby w górę. Reszta była znośna. Ostatnie, jak już wspomniałam, to kompletne...

Natalia-Lena | 2015-10-25
Przeczytana: 23 października 2015

[http://room6277.blogspot.ie/2015/10/podaruj-mi-miosc-12-swiatecznych.html]

Do tej pory nie byłam przekonana do świątecznych filmów i powieści. Jasne, są one poniekąd nieodłącznymi elementami zimowej atmosfery, no i kto przynajmniej raz w życiu nie oglądał perypetii Kevina samego w domu? Jednak z drugiej strony traktuję je jako takie „wymuszacze”, które rozcieńczają bożonarodzeniowy urok w kałużach po pierwszym śniegu. Mamy tak zwaną magię świąt i mamy też zalew dekoracji i wszelkiej maści gadżetów, które obrzydzają nam atmosferę już na kilka miesięcy przed właściwą celebracją. Nie dla mnie czekoladowe mikołajki, „Last Christmas” Wham! i ozdoby choinkowe w październiku. Staram się jak mogę, by nie wpaść do tego komercyjnego falstartu. Podchodziłam ostrożnie do „Podaruj mi miłość”, bo obawiałam się mdłej poświaty lampek odbijającej się w śnieżnej brei, figurek wygrywających skrzeczące melodyjki i sklepowej wyprzedaży obsypujących się od brokatu bombek i łańcuchów. Czyli...

Hania | 2015-12-31
Przeczytana: grudzień 2015

Idealna książka na świąteczny czas! Te 12 opowiadań przeczytałam z wypiekami na twarzy, delektowałam się każdą chwilą spędzoną z tymi historiami a magia, która się tam kryła, chwytała mnie za serce i zabierała do innego świata pełnego miłośći, cudów, radości, przyjaźni i dobroci.
Moje ulubione to:
''Cud Charliego Browna'' S. Perkins
''Witamy w Christmas w Kalifornii'' Kiersten White

Serdecznie polecam!:)
Książka jest wyjątkowa, więc podarowałam ją wyjątkowej osobie:)

Dominika | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Zbiór dwunastu świątecznych (młodzieżowych) opowiadań. Udanie wprowadza w nastrój nadchodzącego Bożego Narodzenia. Tylko śniegu za oknem brak...

1)"Północ" - jak wygląda jeden dzień (nocną porą) na przestrzeni kilku lat, symbolizuje nadzieję, cierpliwość i nowy początek. 6/10
2) "Dama i lis" - motyw fantastyczny ciekawy, ale wykonanie złe. Chaos przy pisaniu zdań. 2/10
3) "Anioły na śniegu" - splot okoliczności może czasem doprowadzić do czegoś pięknego. O samotności, żałobie, kłamstwie. 6/10
4) "Gwiazda Polarna wskaże Ci drogę" - poznajemy Krainę Świętego Mikołaja i jego elfy... a wśród nich młoda dziewczyna. 7/10
5) "Cud Charliego Browna" - nieśmiałość i choinka mogą sprawić, że święta staną się niezapomniane. 7/10
6) "Kryzysowy Mikołaj" - przygody wynikające z przebrania się za Świętego Mikołaja. Tęsknota, potrzeba kochania i magia wynikająca z wiary w święta. 5/10
7) "Krampuslauf" - pamiętacie kto został zamieniony w osła? Przebrania, imprezy, zemsta. Nie bardzo mi to pasuje...

annaroza | 2017-01-25
Na półkach: PLC, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Zwykle mam coś do czytania przy łóżku. Lubię trochę poczytać przed snem. Czasem kończy się to zarwaną nocą, bo lektura tak mnie wciągnie, że nie potrafię jej odłożyć nim dobrnę do końca. Przy tej pozycji żadnej nocy nie zarwałam. Czasem zdarzało mi się zasnąć z czytnikiem w ręku po zaledwie kilku przeczytanych zdaniach. Nie twierdzę, że to zła książka. Po prostu nie trafiła w mój gust literacki. Prawdę mówiąc strasznie mnie nudziła. Podobało mi się opowiadanie "Anioły na śniegu", ale to głównie zasługa kota. I trzy ostatnie opowiadania były całkiem fajne. Najbardziej spodobało mi się "Dziewczyna, która obudziła Śniącego", miało taką niesamowitą atmosferę. Ale sam pomysł na opowiadania z wątkiem świątecznym jest całkiem fajny. Z chęcią przeczytałabym taką antologię polskich autorów. Z takimi tradycyjnymi, swojskimi, świątecznymi akcentami.

lacerta | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Przed świętami nie potrafię przejść obok "świątecznej" książki obojętnie. "Podaruj mi miłość" oprócz świątecznego klimatu zauroczyła mnie również pięknym wydaniem.
Ciężko ocenia się zbiory opowiadań, tym bardziej jeśli pisane są przez różnych autorów, a tutaj mamy dodatkowo aż 12 opowiadań. Muszę przyznać, że odrobinę obawiałam się tej książki dlatego też jej czytanie odkładałam dość długo. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie ponieważ większość opowiadań nie tylko mi się spodobała, ale również dała mu poczuć klimat tych świąt - zapewniła trochę magii i upragnionego śniegu. W mojej opinii dziesięć opowiadań bardzo dobrze wpasowało się do tematyki, czyli miłości i świąt. Wszystkie trzymały w miarę równy poziom i bardzo mnie wciągnęły.

Niestety dwa opowiadania bardzo mi się nie spodobały. Były to: "Dama i lis" oraz "Dziewczyna, która obudziła Śniącego". Oba były zbyt fantastyczne, przez co nie mogłam odnaleźć w nich magii. Dodatkowo "Dama i lis" było dla mnie tak...

eduko7 | 2015-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2015

12 opowiadań jak 12 potraw wigilijnych - każde ma inny smak. Jedne delikatne, ich smak pogłębia się w miarę jedzenia, inne gorzkie z niewielką domieszką słodyczy lub ostrzejszych przypraw. Inne nie z mojej bajki, bo smak nie ten, oczekiwania inne. Kilka warto przeczytać, by bardziej docenić to, co jest nam dane.

książek: 1945

„[…] czasem trudno odróżnić magię od zwykłych złudzeń”.

Magia Świąt Bożego Narodzenia działa w szalenie wyjątkowy sposób na większość ludzi. Wyzwala swoistą euforię i wprowadza nas w cudowny i błogi nastrój, czujemy się szczęśliwsi, spokojniejsi, bardziej zrelaksowani — zaczynamy dostrzegać i doceniać bliskich, kochamy jakby mocniej. Oczywiście są wśród nas wyjątki — ludzie, dla których święta są przykrym bądź nudnym doświadczeniem — to bardzo smutne, a nawet bolesne, szczęśliwie są w zdecydowanej mniejszości…

„Podaruj mi miłość” to zbiór dwunastu świątecznych opowiadań zebranych przez Stephanie Perkins — każde z nich jest odrębną historią napisaną przez innego autora. Znajdziecie tu opowieści wykreowane przez takich twórców jak Rainbow Rowell, Kiersten White, Ally Carter czy tak popularną w ostatnim czasie, Gayle Forman. 12 oddzielnych historii wypełnionych różnorodnymi bohaterami i zdarzeniami, mniej bądź bardziej realnymi, czasem szalenie baśniowymi nasyconymi magią i...

Magdalena | 2017-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 maja 2017

Z racji tego, iż nie wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu, a były też takie, które bardzo mi się spodobały postanowiłam każde zrecenzować osobno:
1. Północ - początek intrygujący, ale jak co chwile był sylwester to zaczynało mnie to irytować. Końcówka za to bardzo mi się podobała. Szkoda, że całe opowiadanie takie nie było. 8/10
2. Dama i Lis - Świetne opowiadanie. Wprost nie mogłam się od niego oderwać. Przed snem miałam jedynie przeczytać kawałek, ale tak mnie wciągnęło, że skończyłam całe. <3 10/10
3. Anioły na śniegu - spokojne, przyjemne, trochę smutnawe. Szybko się czyta. 10/10
4. Gwiazda polarna wskaże Ci drogę - Ciekawe, słodkie, magiczne. Całkiem inne, a jednak podobne do innych. 10/10
5. Cud Charliego Browna - Kupić choinkę tylko dlatego, by poprosić kogoś o przysługę, a później w zamian dostać przemeblowanie i chłopaka? Taka magia tylko w tym opowiadaniu. 10/10
6. Kryzysowy mikołaj. - Nie podobało się to opowiadanie w ogóle. Było krótkie i byle jakie. 1/10
7....