Prezydenci USA w anegdocie. Od Waszyngtona do Roosevelta

Okładka książki Prezydenci USA w anegdocie. Od Waszyngtona do Roosevelta Longin Pastusiak
Okładka książki Prezydenci USA w anegdocie. Od Waszyngtona do Roosevelta
Longin Pastusiak Wydawnictwo: Bellona powieść historyczna
powieść historyczna
Bellona
2014-12-10
2014-12-10
USA prezydenci anegdoty

Zanim przeczytałam "Prezydenci USA w anegdocie. Od Waszyngtona do Roosevelta" autorstwa Longina Pastusiaka , historię USA "liznęłam" z książki "Przeminęło z wiatrem", czy też serialu "Korzenie" ;-) , zatem to dla mnie krok milowy i pewnie na tym nie skończę.

Fantastycznie napisana książka, przedstawiająca 32 prezydentów USA, począwszy od pierwszego prezydenta George'a Washingtona, aż do Franklina Delano Roosevelta. Znajdziemy w niej całą masę anegdot, faktów z życia prezydentów od momentu ich narodzin, aż po grób. Dowiemy się, jak przebiegała ich kariera polityczna, życie rodzinne, czym się zajmowali, co poprzez swoją działalność udało im się stworzyć. W tej książce jest bardzo dużo ciekawostek, które nie pozwalają na nudę czytelnikowi.
Szczególnie polecam część o Thomasie Jeffersonie, pierwszym zaprzysiężonym prezydencie w Waszyngtonie, który był autorem Deklaracji Niepodległości. Myślę, że również będziecie pod wielkim wrażeniem człowieka pracowitego, a nadto nowatorskiego.

Polecam, to świetna książka. Wydana przez Wydawnictwo Bellona, w miękkiej oprawie, czytelnym, dużym drukiem, ze zdjęciami, karykaturami oraz rycinami.

Longin Pastusiak napisał również kontynuację "Prezydenci USA w anegdocie. Od Roosevelta do Obamy". Nie czytałam jeszcze, ale z pewnością po nią sięgnę.

Dziękuję Wydawnictwu Bellona za udostępnienie mi książki.

Zarówno pierwsza, jak i druga część bardzo ciekawe, pełne super anegdotek. Polecam!

Książka pozwala poznać prezydentów amerykańskich z najbardziej ludzkiej strony, inaczej niż w książkach do historii, jednocześnie utrzymując czytelnika w dobrym humorze.

• Przeczytane 2017
  • Ameryka Północna