Parlament a obronność

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Gruntowne przemiany dokonujące się w państwie po 1989 r. obejmowały swym zasięgiem również sferę obronności, jak i siły zbrojne. Celem tych przemian jest, przede wszystkim budowa efektywnego systemu obronnego, który zapewni suwerenność Narodu i niepodległość Państwa. Wewnętrzna potrzeba dokonania zmian koresponduje z dążeniem Polski do członkostwa w NATO i sięgania do wzorów tam funkcjonujących. Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie zagadnień przebudowy , a zwłaszcza relacji miedzy Parlamentem a Ministerstwem Obrony Narodowej i Sł Zbrojnych, a w tym proces tworzenia prawa. Autorzy maja szczerą nadzieję na to iż przybliżą czytelnikom w sposób jasny i zwięzły proces tworzenia prawa, mechanizmy tworzenia parlamentu, obowiązki Ministerstwa Obrony Narodowej wobec władzy ustawodawczej. Zbiór rozpraw , który prezentują, jest dorobkiem pracowników ministerstwa, którzy w zakresie swoich obowiązków mieli wypełnianie treścią kwestii związanych ze współdziałaniem Ministerstwa Obrony Narodowej z Parlamentem

PinkiePie | 2012-01-20
Na półkach