Między Paryżem, Warszawą i Moskwą. Stosunki polsko francuski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

W prezentowanej monografii autorka stara się dokonać analizy relacji polsko francuskich w latach . Wychodząc z przekonania, popartego analizą archiwaliów, że właśnie w roku odwilż w stosunkach polsko francuskich nabiera coraz konkretniejszych kształtów, a jako umowną cezurę końcową przyjmuje odejście od władzy prezydenta Charles a de Gaulle a twórcy i realizatora otwarcia na Wschód koncepcji polityki zagranicznej Francji, w której Polska miała odegrać istotną rolę.

magnolia13 | 2010-11-12