Grzesznik

Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Cykl: Rizzoli/Isles (tom 3)
Wydawnictwo: Albatros
1 157
The Sinner
Ag2S

W opactwie Graystones ofiarą wyjątkowo brutalnej napaści padają dwie zakonnice - jedna ginie, druga w stanie śpiączki trafia do szpitala. Autopsja wykazuje, że zamordowana zakonnica była w ciąży. W opuszczonym budynku dawnej restauracji policja znajduje straszliwie okaleczone zwłoki kobiety. W indyjskiej wiosce dochodzi do masakry - zostają zamordowani wszyscy mieszkańcy. Co łączy te zbrodnie, popełnione w odległych od siebie miejscach? Próbują to ustalić detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles. Kluczem do ponurej zagadki są wydarzenia sprzed lat w indyjskiej osadzie dla trędowatych...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Paco | 2015-07-02
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 02 lipca 2015

Jak ćma do ognia. Jak misiu do miodu. Jak ja do biblioteki :)
Tak Tess ciągnie do romansów.
To trzeci jej thriller medyczny....dwa wytrzymała...teraz ,,pękła,, :)
Na bazie swej klinicznej erudycji, poprzeplatała wątki pełne miłostek i flirtów.
Nie zaszkodziło mi to jednak w odbiorze zawartości, gdyż zrobiła to dość zręcznie, by nie rzec przebiegle. Na tym moim zdaniem polega składne pisanie. Na przekazaniu odbiorcy treści, bez dręczenia go nieistotnymi faktami. Odwiedzamy zatem klasztor sióstr zakonnych. Dowiadujemy się co nieco o misjach w dalekich Indiach. Jesteśmy po raz enty przy sekcji zwłok. Lecz nie mniej czasu, autorka poświęca życiu prywatnemu dominujących herosek :) Umiejętnie przedstawiona fabuła, jest skuteczna.
Nudy na pudy na nas nie dybią :)

Roman Dłużniewski | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Biorąc do ręki kolejną część przygód duetu Rizzoli/Isles jednego byłem właściwie pewien. To będzie godziwa rozrywka na wysokim poziomie. I tak też się stało. Morderstwo w klasztorze to zawsze sensacja, a tu okazuje się, że nie jedno tylko aż dwa. I jeszcze dziecko. A to dopiero początek historii i ofiar będzie więcej. Fascynujące są obie bohaterki, zwłaszcza Jane. Dobrze, że w końcu jej życie zaczyna się odrobinę układać. Gerritsen jest z wykształcenia lekarką, dlatego z ogromnym zainteresowaniem śledzę wywody Maury czując, że są poparte autentyczną wiedzą.
Polecam zdecydowanie!!

Marago | 2017-07-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z kiosku
Przeczytana: 16 lipca 2017

"Grzesznik" Tess Gerritsen, autorki m.in. cyklu thrillerów medycznych, spełnił moje oczekiwania. Jest lekturą arcyciekawą, dopracowaną w każdym calu. Pod względem literackim i merytorycznym. To po prostu rzecz wyśmienita.

Czwarte spotkanie z autorką podniosło moje emocje do zenitu. Tym razem spotykamy się w klasztorze, w ośrodku dla trędowatych w Indiach, w sali szpitalnej i niestety w prosektorium. Ofiar w powieści jest wiele, tak jak wiele jest wątków, które pozornie się nie łączą, by koniec końców zgrabnie spleść się ze sobą.

Dwie główne bohaterki - pani detektyw Jane Rizzoli i patomorfolog Maura Isles pracują na pełnych obrotach. Ich życie zawodowe komplikują sprawy osobiste, głównie związki z facetami.

"Grzesznik" Tess Gerritsen to kawał niezłej literatury. Ten cykl thrillerów medycznych będzie mi towarzyszył przez całe lato. Ponieważ od siedemnastu lat nigdzie nie wyjeżdżam, postanowiłam ten letni czas spędzić z kryminałem. W każdym razie lekturę "Grzesznika"...

Piotr | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Kolejna książka Gerittsen za mną, a ja znowu jestem gotowy piać zachwyty. W "Grzeszniku", podobnie jak w innych utworach autorki fabuła jest przemyślana, a sceny szczegółowo rozpisane. Tym razem mamy kilka wątków, ale najważniejszym jest morderstwo zakonnicy, która jak się okazuje w czasie sekcji zwłok urodziła niedawno dziecko. Szok? Oczywiście. Ale to dopiero początek tego, co Tess przygotowała.

Gerittsen po raz kolejny pokazuje, jak bardzo potrafi dać ponieść się fantazji,a czytelnik dzięki temu emocjom. Dzieje się wiele. Mamy sceny w klasztorze żeńskim, ale także w dalekich Indiach, w wiosce dla trędowatych.

W "Grzeszniku" podoba mi się obserwacja i ukazanie ciemnych stron ludzkiej natury, które czasami nam umykają pod przykrywką innych, mniej znaczących faktów. Autorka mistrzowsko kreśli profile psychologiczne, a przeszłość miesza się z teraźniejszością, a bohaterowie zostają postawieni w trudnych sytuacjach, wymagających podjęcia często radykalnych decyzji.

To moja...

Kiwi_Agnik | 2016-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2016

Dobry kryminał.

Ciekawe, nieprzesłodzone wątki miłosne, intrygująca fabuła, która ciekawi do tego stopnia, że wszystkie mało ważne sprawy spycha"na później" i nie pozwala czytelnikowi oderwać się od czytania.
Maura Isles - świetna bohaterka.

Odjęłam plusik tylko za zbyt "słabe" i przewidywalne zakończenie, ale i tak książka mi się podobała - jak wszystkie do tej pory.

Nie wiem co mają w sobie powieści pani Tess, ale są magnetyczne, a czytanie ich to istna przyjemność dla takiego amatora kryminałów jak ja.

Polecam.

Aneta Wiola | 2016-12-10
Przeczytana: grudzień 2016

Kolejna bardzo dobra powieść Tess Gerritsen, którą wprost pochłonęłam. Po udanej lekturze "Mumii" założyłam sobie plan przeczytania wszystkich książek z cyklu z detektyw Jane Rizzoli i patologiem Maurą Isles. "Grzesznik" tylko potwierdza moją bardzo dobrą opinię o tej pisarce.

W klasztorze zostają brutalnie zaatakowane dwie zakonnice. Jedna z nich nie żyje, druga leży w śpiączce w szpitalu. Wkrótce wychodzą na jaw tajemnice zza murów klasztoru. Tymczasem jest ktoś, kto nie będzie chciał dopuścić, aby jedna z sióstr wyszła z tego cało.
Równolegle prowadzone jest drugie śledztwo, które dotyczy kobiety pogryzionej przez szczury, bez dłoni i stóp, z wrzodami na ciele. Kim jest ofiara, której sprawca zdarł skórę z twarzy? Co ma z tym wspólnego FBI?

Powieść jest bardzo wciągająca, trzyma w napięciu i pochłania na moim zdaniem zbyt krótki czas. Sprawca wydaje się niemożliwy do odgadnięcia a nieprzewidywalny motyw zabójstwa szokuje. "Grzesznik" miałby o wiele wyższą ocenę, gdyby...

SeVIIen | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

„Zmarli nie krzywdzą. Ból zadają żywi.”

W opactwie Graystones zostaje zamordowana młoda zakonnica. Druga, z bardzo ciężkimi obrażeniami, trafia do szpitala. W opuszczonym budynku, w którym kiedyś mieściła się restauracja, zostają odnalezione straszliwie okaleczone zwłoki kobiety. W małej wiosce w Indiach, zamieszkałej przez trędowatych, dochodzi do masakry, z której nikt nie wychodzi żywy. Trzy sprawy zupełnie ze sobą niezwiązane. A może jednak? Detektyw Jane Rizzoli i patolog sądowy Maura Isles starają się poznać prawdę.

Ach, kiedy wzięłam do ręki swojego tableta, ułożyłam się wygodnie na łóżeczku i zagłębiłam w lekturze „Grzesznika”, uśmiech sam pojawił się na mojej twarzy. Jakże mi tego brakowało! Pozornie chłodna i twarda Rizzoli oraz próbująca wszystko naukowo wyjaśnić Maura – tego duetu nie da się nie kochać. A ja po raz kolejny przekonałam się, że po każdą z książek Tess Gerritsen mogę sięgać w ciemno i nie poczuję się zawiedziona. Książkę czytało się szybko. Miałam ten...

mariusz | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

To druga powieść Tess Gerritsen którą przeczytałem i nie pozostaje mi nic innego jak potwierdzić to co napisałem po przeczytaniu pierwszej powieści, autorka należy do ścisłego grona mistrzów thrillerów medycznych.
Doskonała fabuła, zaskakujące zwroty akcji, świetnie wykreowane postacie, brak zbędnych, nudnych opisów, doskonała wiedza medyczna i nieprzewidywalne zakończenia to tylko niektóre atuty wspaniałego kunsztu pisarskiego autorki.
Bardzo płynnie akcja książki przeplata się z życiem prywatnym głównych bohaterek, ich problemami rodzinnymi i sercowymi co bardzo zbliża ich z czytelnikiem. Książkę podzielona na kilkadziesiąt niezbyt długich rozdziałów, co pozwala odetchnąć choć na chwilę, inaczej człowiek czytałby nieprzerwanie tracąc rachubę czasu
Wierzę, że jest jeszcze mnóstwo tak wspaniałych pisarzy, których dotychczas jeszcze nie odkryłem. Brawo, polecam Panią Gerritsen i jej książki!

Karol | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Teoretycznie to już trzeci tom cyklu Rizzoli/Isles, w praktyce jednak to chyba jest takie prawdziwe rozpoczęcie. W pierwszej książce Jane jest postacią jednak drugoplanową, a Maura pojawia się dopiero w drugim i to też gdzieś tam w tle. Dopiero w tej części obie Panie wiodą prym jako główne bohaterki i muszę przyznać że jest to całkiem interesująca kombinacja.

Z jednej strony wybuchowa Jane Rizzoli, z drugiej dla kontrastu bardzo rzeczowa i opanowana Maura Isles. Razem stawiają czoła kolejnej zagadce którą przygotowała dla nas autorka. Zawsze podobały mi się bardziej złożone, wielowątkowe sprawy, i właśnie z taką mamy do czynienia. Nie znamy motywu, nie mamy podejrzanych(chociaż muszę przyznać że sam morderca wydawał się dosyć podejrzany od samego początku), nie wiemy w jaki sposób łączą się sprawy nad którymi pracują nasze bohaterki.

Tess Gerritsen w umiejętny sposób połączyła wszystkie wątki i udało jej się to zamknąć z niezłym przytupem. Miałem co prawda podobne obawy jak...

Joanna | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

o jejku jak czyta się książki o Rizzoli i Isles. gdyby nie trzeba było nic robić i spać wiedziałabym co zrobić z czasem. nie mogłam się oderwać. tym razem została zabita zakonnica i nie tylko.co łączy te zabójstwa? czy doktor Isles zdoła się obronić przed napastnikiem? a detektyw Rizzoli dowiaduje się, że jest w ciąży...