Polska przedmurzem Europy

Wydawnictwo: Twój Styl
historyczna

Autor opisuje rolę Polski jako przedmurza chrześcijaństwa, najpierw w dziejach Rzeczypospolitej, a następnie w świadomości historycznej kolejnych generacji Polaków.

Lukasz Lis | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Książka, którą warto przeczytać. Historia, przez wielu uważana za nie interesującą, nie aktualna często doskonale tłumaczy nam zjawiska, mechanizmy działające w świecie współczesnym. Być przedmurzem, to zajęcie bardzo odpowiedzialne. To być tarczą, obroną przed tym co inne, co obce. Jednocześnie to przedmurze pierwsze kontaktuje się z tymi obcymi, innymi i chłonie w pewien sposób inną, obcą kulturę. Jak wszystko, również ten termin miał swój początek i koniec oraz renesans. Zachęcam do lektury, bo otwiera intelektualne horyzonty.

Enutka | 2016-05-11
BeataNowotko | 2015-01-10