historyczna

Elevander | 2013-11-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, XX wiek, 1945+
Przeczytana: 27 listopada 2013

Powiem krótko: zwięzłe, napisane dobrym językiem opracowanie podręcznikowe. W moim odczuciu dobrze przedstawia najważniejsze wydarzenia i procesy lat 1945-63. Autorzy skupiają się głównie na zagadnieniach politycznych i gospodarczych, ale - tak myślę - słusznie czynią, opisują wszak szkielet dziejów powszechnych. Książkę pisało całe grono badaczy zajmujących się XX wiekiem, za plus należy uznać fakt, że ta mnogość Autorów nie jest zbytnio widoczna. Pozytywnie należy też ocenić jakość edycji. Dla miłośników historii najnowszej materia będzie zapewne przedstawiona w sposób zbyt zwięzły, ale doczytać zawsze można w bardziej szczegółowych opracowaniach. Wielką zaletą tego podręcznika jest też fakt, że w swoim czasie można było kupić komplet czterech tomów za 36 PLN...

Tomasz Babnis

Krzysztof_g | 2013-09-26
Na półkach: Przeczytane, Historia

Jest to podręcznik akademicki. Z tego też powodu jest napisana jak podręcznik: dużo szczegółów, ale nie da się na ich podstawie zrozumieć historii. Ci, którzy cenią sobie podejście analityczne, a nie "encyklopedyczne" powinni raczej sięgnąć do Paula Johnsona "Historii świata od roku 1917". Na marginesie dodam, że znam autorów osobiście i ich wiedza i zrozumienie wydarzeń wykracza znacznie poza to co napisali ;)

Grzegorz | 2012-12-24
Na półkach: historia, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Przystępne, chociaż trochę okrojone. Zawsze jest od czego zacząć.

Jakoubek | 2016-02-15
miss_bennet | 2016-01-13