Uprowadzone

Cykl: Historie Prawdziwe (tom 9) | Seria: Historie prawdziwe
Wydawnictwo: Hachette Polska
Abducted
literatura faktu

„W 1991 roku dziesięcioletnie dziewczynki – Charlene Lunnon i Lisa Hoodless – zostały porwane w drodze do szkoły. Oprawca przez kilka dni więził je, torturował psychicznie i gwałcił. Zastraszane przez porywacza nie podjęły żadnej próby ucieczki. Gdyby nie ich przypadkowe odnalezienie, prawdopodobnie straciłyby życie. Jako dorosłe już kobiety opowiedziały swoją historię”

źródło opisu: Opis Wydawcy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Paulita | 2019-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2019

Tematyka...no cóż ciężka, ale prawdziwa. Duży plus za sposób w jaki została napisana. Czyta się szybko bez chwili znudzenia. Polecam

ikapua | 2019-03-21
Przeczytana: 21 marca 2019

Bardzo lubię czytać takie historie, dają wiele do myślenia. Często nawet jest się w szoku, że coś takiego w ogóle mogło mieć miejsce. Nie lubię takich książek oceniać przez wydarzenia, które miały miejsce, bo nie napisał ich pisarz, a życie. Mimo trudnego tematu czytało mi się ją bardzo szybko, ale w samym jej sposobie napisania było coś, co sprawiło że oceniłam właśnie na 6.

foxymoonlight | 2018-06-26
Przeczytana: 31 maja 2018

„Uprowadzone” to jedna z części serii Pisane życiem. Z tym cyklem nie miałam styczności wcześniej. Swój egzemplarz dostałam w prezencie, od razu zainteresowałam się nim przez jego tematykę. Jakże brutalną, ale prawdziwą.

Dzieci to skarb rodziców, o który trzeba dbać i pielęgnować go. Zapewniamy im warunki do życia, kochamy, troszczymy się. Nie wszystko możemy przewidzieć, a już na pewno nie myślimy, że naszej pociesze może stać się coś tak okropnego, co przytrafiło się autorkom książki. Porwanie, tortury, gwałt, wszystko to sprawia, że na naszych plecach pojawiają się ciarki, nie dopuszczamy do myśli, że coś tak potwornego może się wydarzyć naprawdę. Jaki zwyrodnialec chciałby krzywdzić małe, bezbronne istoty? Niestety o tym przekonały się na własnej skórze autorki powieści. Charlene i Lisa to dziś dorosłe już kobiety, które znalazły w sobie siłę do opisania makabrycznych przeżyć.

Po strasznych przeżyciach zawsze przychodzi czas na podjęcie decyzji, czy pozwolić aby...

Wstrząsająca, poruszająca historia dwóch dziewczynek Charlene i Lisy, które zostały uprowadzone w drodze do szkoły przez porywacza uwięzione przez cztery dni gwałcone okrutnie przez dzień i noc bardzo przerażone, przestraszone były. To jest potwór mi to w głowie się nie mieści co ten zwyrodnialec im robił.
"Uprowadzone" to opowieść dwóch kobiet, które przeżyły w dzieciństwie najgorsze piekło.

Angelika | 2017-10-06

Opisany w książce dramat dziewczynek z pewnością każdego chwyci za serce. Niestety, ale sama opowieść to nie wszystko. Książka jest napisana w dziwny sposób. Słowa, które padają z ust 10 letniego dziecka nie są adekwatne do jego wieku czy przeżyć, za to adekwatnie do tego w jakim wieku byla autorka pisząc tę książkę. Czasami swoje słowa, słowa dorosłej kobiety wkładała w usta Cher przez co książka - jak dla mnie - straciła.

julia39 | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Warta przeczytania chociaż smutna.Wiele złego spotkało dwie dziewczynki ale zakończyło się dobrze choć minęło wiele lat.Polecam.

Karolina | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak Tylko ta książka wpadła mi w ręce pomyślałam, że może być ciekawa. O ile czytanie takich historii może być w ogóle "ciekawe". Interesuję się taką tematyką i przeczytałam już sporo podobnych książek ale ta.. przebija wszystkie. I to nie w pozytywnym sensie.
Zaczęło się nienajgorzej- opisanie postaci i wszystko przez co musiały przejść, szczególnie Charlene, zapoznanie się, przyjaźń i w końcu "nowy początek" bo tak nazwałabym moment, w którym jedna z bohaterek na nowo zaczyna życie, zdawałoby się, na spokojnie. Można powiedzieć, że do tego momentu z chęcią czytałam książke.
Kolejne rozdziały i rzeczy, które się działy, krótko mówiąc, działały mi na nerwy. Nie przeczytałam całej książki bo nie dałam psychicznie rady. Mężczyzna tak po prostu zgarnia dziewczynki do bagażnika, nikt nie zauważył, wszystko polubownie, potem zawozi je do mieszkania, gdzie bez problemu można by dać komuś znać, że zostało się porwanym, bo inteligencją porywacz nie grzeszy. Następnie sytuacja, gdzie...

Arkalion | 2017-03-02
Przeczytana: 02 marca 2017

Wstrząsająca. porażająca,przerażająca takie słowa mi przeszły po przeczytaniu tej książki.Dodatkowo emocje potęgował fakt,że mam córkę dokładnie w wieku tych uprowadzonych dziewczynek i po prostu nie wyobrażam sobie,że ją to mogło by spotkać.Książka dotykająca jądra ludzkiego zła,napisana bardzo realistycznie oczami i psychiką dziecka.Jest jakiś ostrzeżeniem byśmy kochali i strzegli nasze dzieci bo nie ma nic cenniejszego.Naszła mi jeszcze taka smutna refleksja,że ten pedofil w UK został skazany na kilka dożywocia.W Polsce dostał by 10 lat,po 6 by wyszedł i śmiałby się swoim ofiarą w twarz.

ewelajda | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Świetna ksiazka , znalazlam film youtube o nich tam sa fragmenty o tym o czym pisaly o zdjeciach na plarzy reporterach i one juz dorosle oraz ich rodziny a takze wstretny alan..Porwane i przetrzymywane 3 dni przez pedofila gwałcone a takze ich pozniejsze losy

Majka | 2016-12-17

bardzo smutne. ale z dobrym zakończeniem