Cesarskie cięcie

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Branta

Rzecz dzieje się w małym, powiatowym szpitalu, w środowisku lekarskim, w którym korupcja i brak zasad są równie wielkie jak w wielkich miastach. W powieści przeplatają się losy młodego, ambitnego ginekologa ? Bogdana Kaszuby, który marzy o stanowisku dyrektora szpitala z losem jego atrakcyjnej pacjentki ? Iwony Bukowskiej, która bezskutecznie stara się począć dziecko. W ich życie na skutek szeregu zbiegów okoliczności wplątuje się były funkcjonariusz służby bezpieczeństwa ? Adam Bień, który prowadzi własne śledztwo i odkrywa tajemnice, o których sami zainteresowanie nie mają pojęcia. Precyzyjnie układane życiowe scenariusze legną w gruzach, a szereg wydarzeń wymknie się spod kontroli bohaterów odsłaniając ciemne strony ich charakteru. Opowieść o najsilniejszych pragnieniach ludzkich ? posiadaniu władzy, stanowiska, pieniędzy, dziecka ? dla osiągnięcia których ludzie potrafią zagłuszyć w sobie zasady moralne, uczciwość, lojalność wobec przyjaciela, a nawet zapomnieć o przysiędze lekarskiej. Bohaterowie wybierają drogę, z której nie ma odwrotu. świat lekarski w powieści przedstawiony został w sposób niedostępny zwykle dla pacjentów. Wprowadzenie nowoczesnych i nie zawsze do końca przebadany technologii i nowinek medycznych, który dla niektórych pacjentów kończy się zgonem, szokuje, ale jednocześnie uświadamia, ze życie ludzkie czasem jest mniej warte dla korporacji, które dla swoich celów nie zawahają się skorumpować sfrustrowanych lekarzy. Całej historii smaku dodaje fakt, że autorem powieści jest lekarz.

dabcia7 | 2011-06-08

polecam