Przepustka do raju

Branta
2010-06-28
2010-06-28
978-83-61668-23-7
medycyna uzależnienie od narkotyków studentka

Książka "Przepustka do raju" - pierwsza powieść Dariusza Kaźmierczaka przeczytana przeze mnie - jest w mojej ocenie świetnym thrillerem medycznym, przedstawiającym przerażający obraz polskiej służby zdrowia (łapownictwo, handel ludzkimi organami, rozpasanie seksualne, brak zasad moralnych, "pomoc" w odejściu z tego świata...). Aż strach iść do lekarza, nie wspominając już o pobycie w szpitalu!
Pikanterii i szczególnej wymowy dodaje fakt, że autor zna środowisko lekarskie z autopsji, bo sam jest czynnym, praktykującym lekarzem (przez wiele lat pracował w szpitalu, przychodni i pogotowiu ratunkowym; jest pediatrą).
Powieść jest o tym, jak wybujałe ambicje, nieprzemyślane, pochopne decyzje, chorobliwe uzależnienie od seksu (seksoholizm) - mogą zrujnować szczęśliwe życie rodzinne i błyskotliwą karierę zawodową, powodując - na zasadzie „efektu motyla” - coraz więcej zdarzeń, wykraczających poza granice prawa.
Szczerze polecam; mam zamiar sięgnąć po pozostałe dwie powieści Każmierczaka.

świetna

świetna

Wspaniała , szkoda było mi ją kończyć . Brakowało mi tylko wzmianki na koniec co z Dorotą .

Splot wydarzeń jak w tanim, amerykańskim filmie, a przede wszystkim średnio napisana.

• Pożyczone od
  • Ebook do kupienia
  • Książka
  • Może przeczytam
  • Polski kryminał
  • Domowa biblioteka

Dodaj cytat z książki Przepustka do raju