Na południe od nieba. Zeznania Niekrytego Krytyka. Część 3

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Koszmar

"Na południe od nieba" to trzecia część "Zeznań Niekrytego Krytyka", kolejna książka oparta na formule show typu „stand up”.

Autor znany ze swojego krytycznego podejścia do świata i otaczającego go społeczeństwa znowu porusza w satyryczno-żartobliwy sposób wiekopomne tematy. A wszystko to okraszone dużą dawką humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa

źródło okładki: Wydawnictwo Zielona Sowa

walghuria | 2019-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam2
Przeczytana: 26 sierpnia 2019

Nadal można się uśmiechnąć pod nosem, choć kilka fragmentów wymagało przeskoczenia, bo... bo niestrawne :p Póki co najsłabszy z trzech tomików.

Woody | 2017-11-23
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Stary, dobry Niekryty Krytyk, który mnie bawi :)

Olsko_Ulrich | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2017, 🍗 足 🍗
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Nie. Nie. No po prostu no nie! Borze wszechlistny, czy Ty to widzisz? Trochę ponad 100 stron książki na temat... w sumie to używanie 'na temat' przy opisie tej książki jest trochę obraźliwe wobec autorów, którzy starannie pracują nad strukturą i tematyką swoich dzieł :D Maciek postanowił wyrzucić żale z ostatniego odcinka przewodu pokarmowego i wyszło jak wyszło.

Mamy krótkie rozdzialiki głównie o tematyce śródkloacznej. Pomiędzy rozdzialikami, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane, znajdziecie wkładki zatytułowane "Szybki strzał" z góra kilkuzdaniowymi złotymi myślami, które naprawdę są jak najdalej od bycia dowodem na błyskotliwość Niekrytego. Głównie opierają się na "uwalnianiu orki", spoglądaniu na swoje dzieło i myśleniu, że wyszło jak wyszło.

Za to muszę przyznać, że zaśmiałam się w głos raz. Dokładnie przy czytaniu opisu piekła na ziemi. Wizja słuchania Szymona Wydry śpiewającego wers "Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie drodze. Teraz jestem tuuu" w...

AnnG | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Błyskotliwa, ale nie wciąga tak jak pierwsza książka.

vicky222 | 2015-11-15
Przeczytana: 21 października 2015

Nie sięgaj po książkę Na południe od nieba jednego ze znanych yutuberów - Macieja Frączyka. Nie sięgaj po nią jeśli nie masz dystansu do siebie i innych. Nie sięgaj jeśli nie lubisz czarnego humoru. Nie sięgaj jeśli łatwo obrazić Twoje przekonania religijno-polityczne. Maciek jest bezczelny, krytyczny, ironiczny, arogancki, zuchwały w swoich opiniach, nietaktowny i nonszalancki. Każdy tekst w tej książce może powodować oburzenie. Grzecznie ostrzegam.

„Jeśli twoje poczucie humoru nie przepuszcza przez swoje filtry (…) religii, stereotypów, ofiar wypadków (…), zalecam sięgnąć po inną pozycję”.

Natomiast jeśli wszystko powyżej Cię zupełnie nie przeraża, i potrafisz śmiać się z biedy, klechów i polskiej polityki zapraszam do lektury. Autor ma bardzo charakterystyczny styl patrzenia na świat. Najczęściej, jak to bywa w satyrze, porusza tematy trudne i trudniejsze. Obśmiewa wprost współczesne czasy, w których żyjemy. Czasami ma to gorzki smak prawdy. Oprócz tego Frączyk ma do siebie...

| 2015-11-15

Wrażenia? Miałam ochotę palnąć sobie w łeb przewracając kolejne strony, błagałam żeby ktoś mi podał miecz abym mogła popełnić harakiri. Jego pierwsza książka momentami była zabawna. NPON- czy ten kto napisał, że Maciek tryska czarnym humorem zna znaczenie tego związku wyrazów? Nie zna.

Humor jeżeli był to był niesmaczny. Mam duży dystans do siebie i do otaczającego mnie świata. Co mnie w tej książce przeraziło, powaliło, przyprawiło o stany agonalne? Głupota, prymitywizm. Pomysł ciekawy, realizacja poniżej poziomu zerowego.

Tym razem bardziej przygotowałam się do lektury i obejrzałam kilka filmików Maćka, nie wiem, może żeby się nastroić. Po książce mam grobowy nastrój, że poświęciłam niecałe 2h swojego życia na taką słabiznę.

Jeżeli lubisz czarny humor, genialną satyrę, ironie i sarkazm w najlepszym wydaniu- nie sięgaj po tę książkę.

Plusy- książka jest na całe szczęście krótka (więc nie będziesz się długo męczył), no i oczywiście ciekawe obrazki, największa w sumie...

szaraczek | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

To już trzecia książka tego autora, w której ponownie przekonujemy się, że Maciej Frączyk ma niezwykłą umiejętność obserwacji świata, który nas tacza a następnie w sposób satyryczny omówienie dosłownie każdego tematu, na jaki się natknie. Jego książka to rewelacyjny zbiór jego satyrycznych tekstów w formie krótkich felietonów.
Jeśli ktoś uwielbia jego filmy zamieszczone na YouTubie pokocha tę książkę. Która mi osobiście umilała chwile nie raz wywołując nie tylko uśmiech na mojej twarzy, ale i napady śmiechu.
Jego poczucie humoru, choć niektórym może się wydawać nie smaczne a żarty nie na miejscu są jednak bardzo błyskotliwe, przez co mamy mniej pogląd na wysoką inteligencje autora.
Jeśli macie zły dzień, albo ogólnie chcecie poprawić sobie humor po prostu musicie sięgnąć po tą pozycję. Na pewno się nie będziecie zawiedzeni.

miszella102 | 2015-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2k15
Przeczytana: sierpień 2015

Lubicie się śmiać? Nie zdenerwujecie się za bardzo, jeśli autor zacznie obrażać chyba wszystko, co tylko obrazić się da? W takim razie biegnijcie do sklepu po "Na południe od nieba"! Kupiłam tę książkę, ponieważ akurat była ona przeceniona o jakieś 30%, a pierwszą część kiedyś czytałam i bardzo mi się podobała. Zagłębiając się w tę skarbnicę humoru nie mogłam przestać się śmiać, a mój organizm reagował czasem łzami bądź - naprawdę! - moczeniem spodni. Porządna dawka rozbawienia, która wyciągnęła mnie z apatii związanej z nadchodzącym (gdy ją czytałam) powrotem do szkoły. Ciesząca oczy szata graficzna, która, w przeciwieństwie do większości książek ilustrowanych, umilała mi tylko czytanie. Serdecznie polecam!

Nula | 2015-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam
Przeczytana: 25 lipca 2015

Z Niekrytym krytykiem zwykłam stykać się na youtube, a najchętniej w czsach jego świetności, ale od jakiegoś czasu, nie jest tak fajnie jak kiedyś, więc by przypomnieć sobie coś niecoś z jego ciętego języka, specyficznego humoru etc. sięgnęłam po "Na południe od nieba". Być może nie powinnam zaczynać od książki nr 3 ale skoro to felietony to najnowsza będzie najlepsza, chyba dokładnie taka była. Dostałam wszystko specyficzne wypowiedzi, kontrowersyjne przemyślenia, głupie historyjki i dużą dawkę humoru (być może czasem zbyt kontrowersyjnego) i podoba mi się to. Jedyny minus to straszny papier, na którym książka została wydrukowana i za krótkie teksty. Pewna jestem, że sięgnę po 2 wcześniejsze książki pana Frączyka, choćby po to by poczytać przemyślenia które są dość bezpośrednie

Artopolosis | 2015-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2015

Każda kolejna książka Macieja Frączka wydaje mi się być coraz gorszą, dużo tekstów, które padły w jego filmikach padło również w tej książce, duża czcionka ma sprawić, że tekstu jest więcej, a tak na prawdę czytania starcza na góra godzinę. Mimo, iż lubię humor Niekrytego Krytyka zabrakło mi tej 'świeżości', która była w pierwszej części jego twórczości. Na uwagę zasługuję okładka, jak dotąd najbardziej mi przypadła do gustu oraz rysunki również niczego sobie.