Na południe od nieba. Zeznania Niekrytego Krytyka. Część 3

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Koszmar

"Na południe od nieba" to trzecia część "Zeznań Niekrytego Krytyka", kolejna książka oparta na formule show typu „stand up”.

Autor znany ze swojego krytycznego podejścia do świata i otaczającego go społeczeństwa znowu porusza w satyryczno-żartobliwy sposób wiekopomne tematy. A wszystko to okraszone dużą dawką humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa

źródło okładki: Wydawnictwo Zielona Sowa

szaraczek | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

To już trzecia książka tego autora, w której ponownie przekonujemy się, że Maciej Frączyk ma niezwykłą umiejętność obserwacji świata, który nas tacza a następnie w sposób satyryczny omówienie dosłownie każdego tematu, na jaki się natknie. Jego książka to rewelacyjny zbiór jego satyrycznych tekstów w formie krótkich felietonów.
Jeśli ktoś uwielbia jego filmy zamieszczone na YouTubie pokocha tę książkę. Która mi osobiście umilała chwile nie raz wywołując nie tylko uśmiech na mojej twarzy, ale i napady śmiechu.
Jego poczucie humoru, choć niektórym może się wydawać nie smaczne a żarty nie na miejscu są jednak bardzo błyskotliwe, przez co mamy mniej pogląd na wysoką inteligencje autora.
Jeśli macie zły dzień, albo ogólnie chcecie poprawić sobie humor po prostu musicie sięgnąć po tą pozycję. Na pewno się nie będziecie zawiedzeni.

Olsko_Ulrich | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2017, 🍗 足 🍗
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Nie. Nie. No po prostu no nie! Borze wszechlistny, czy Ty to widzisz? Trochę ponad 100 stron książki na temat... w sumie to używanie 'na temat' przy opisie tej książki jest trochę obraźliwe wobec autorów, którzy starannie pracują nad strukturą i tematyką swoich dzieł :D Maciek postanowił wyrzucić żale z ostatniego odcinka przewodu pokarmowego i wyszło jak wyszło.

Mamy krótkie rozdzialiki głównie o tematyce śródkloacznej. Pomiędzy rozdzialikami, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane, znajdziecie wkładki zatytułowane "Szybki strzał" z góra kilkuzdaniowymi złotymi myślami, które naprawdę są jak najdalej od bycia dowodem na błyskotliwość Niekrytego. Głównie opierają się na "uwalnianiu orki", spoglądaniu na swoje dzieło i myśleniu, że wyszło jak wyszło.

Za to muszę przyznać, że zaśmiałam się w głos raz. Dokładnie przy czytaniu opisu piekła na ziemi. Wizja słuchania Szymona Wydry śpiewającego wers "Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie drodze. Teraz jestem tuuu" w...

Artopolosis | 2015-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2015

Każda kolejna książka Macieja Frączka wydaje mi się być coraz gorszą, dużo tekstów, które padły w jego filmikach padło również w tej książce, duża czcionka ma sprawić, że tekstu jest więcej, a tak na prawdę czytania starcza na góra godzinę. Mimo, iż lubię humor Niekrytego Krytyka zabrakło mi tej 'świeżości', która była w pierwszej części jego twórczości. Na uwagę zasługuję okładka, jak dotąd najbardziej mi przypadła do gustu oraz rysunki również niczego sobie.

Ola Kobylarz | 2014-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2014

Maciej Frączyk ma ten rzadki dar obracania wszystkiego w smaczny żart. Ta książka aż kipi od takich. I dobrze. Bo Maćka Frączyka nie czyta się dla wysublimowanych, filozoficznych przemyśleń. Jego czyta się po to, żeby się pośmiać. Choć trzecia część "Zeznań..." diametralnie różni się od pozostałych, to nadal trzyma poziom. Idealna na wieczór, kiedy nogi ze zmęczenia odmawiają posłuszeństwa, a głowa kipi od myśli, niekoniecznie polepszających humor. Kupujcie i czytajcie, Booyah!

skubasowa | 2015-05-25

Momentami zabawna, choć humor bardzo przewidywalny. Przyznać trzeba, że Frączyk obserwatorem jest całkiem niezłym.

Książka do połknięcia, ale raczej jako przekąska niż danie główne ;)

vicky222 | 2015-11-15
Przeczytana: 21 października 2015

Nie sięgaj po książkę Na południe od nieba jednego ze znanych yutuberów - Macieja Frączyka. Nie sięgaj po nią jeśli nie masz dystansu do siebie i innych. Nie sięgaj jeśli nie lubisz czarnego humoru. Nie sięgaj jeśli łatwo obrazić Twoje przekonania religijno-polityczne. Maciek jest bezczelny, krytyczny, ironiczny, arogancki, zuchwały w swoich opiniach, nietaktowny i nonszalancki. Każdy tekst w tej książce może powodować oburzenie. Grzecznie ostrzegam.

„Jeśli twoje poczucie humoru nie przepuszcza przez swoje filtry (…) religii, stereotypów, ofiar wypadków (…), zalecam sięgnąć po inną pozycję”.

Natomiast jeśli wszystko powyżej Cię zupełnie nie przeraża, i potrafisz śmiać się z biedy, klechów i polskiej polityki zapraszam do lektury. Autor ma bardzo charakterystyczny styl patrzenia na świat. Najczęściej, jak to bywa w satyrze, porusza tematy trudne i trudniejsze. Obśmiewa wprost współczesne czasy, w których żyjemy. Czasami ma to gorzki smak prawdy. Oprócz tego Frączyk ma do siebie...

Alicja | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

"Humor ciosany strasznie topornie". "Satyra" okraszona chamstwem, wulgaryzmami i prymitywnymi komentarzami nie jest dla mnie satyrą.

3 gwiazdki za trzy teksty, które były dobre. Tyle

Chazy | 2014-11-07
Przeczytana: 21 grudnia 2014

,, Na południe od nieba " autorstwa znanego youtubera - Macieja Frączyka w ogóle nie przypadła mi do gustu, ponieważ jego żarty były bardzo ,,toporne". Czytałam jego poprzednie dwie książki i zdecydowanie ,,Zeznania Niekrytego Krytyka" rozbawiła mnie najbardziej i zawierała konkretne przesłania. Twórczość Pana Macieja Frączyka znam bardzo dobrze z jego filmów. Teraz coraz rzadziej go oglądam, gdyż jego humor mnie już tak nie bawi jak kiedyś. Sięgnęłam po ,, Na południe od nieba" z nadzieją, że Pan Frączyk swym sarkastycznym i czarnym humorem położy mnie na łopatki - tak się niestety nie stało. Owszem, książka ma kilka dobrych tekstów, ale jak dla mnie trochę za mało, niestety. Ciężko mi powiedzieć czy polecałabym tą książkę, ponieważ każdy się różni swym podejściem do życia w tym także do żartów. Na mnie nie zrobiła wrażenia, a kogoś innego rozbawiła do łez. Na pewno książkę czyta sie bardzo szybko, przyjemnie i jest dużo obrazków :) A każdemu kto jeszcze nie spotkał się z...

Buster | 2014-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2014

Podszedłem do tej książki sceptycznie mając w pamięci kichę poprzedniej części. Jednak niska cena i autograf zachęciły mnie do zakupu mając w myślach: raz się żyje zawsze można sprzedać. Jednakże już pierwsze strony nowego dzieła Niekrytego naprawdę mi się spodobały, świetny czarny humor, dobre kąśliwe teksty na dość ważkie tematy. Zakup jak najbardziej trafiony, książka na pewno spodoba się fanom NK, czarnego humoru i George'a Carlina który słynął z podobnego stylu i którego Frączyk postanowił naśladować. Z pozytywnym skutkiem.

Karolina | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Dziękuję za takie książki...po szarej nudnej codzienności, ponurych wiadomościach i w ogóle po tym co się dzieje na świecie potrzebne jest takie odmóżdżenie, a ta książka właśnie jest czymś takim. Te dni, które spędziłam z Maciejem Frączykiem, a raczej z jego książkami, były naprawdę bardzo wesołymi dniami. Ale i nie tylko. Znalazłam w tych książkach parę naprawdę prawdziwych i zajmujących głowę przemyśleń o których na pewno nie zapomnę.